Zavrieť

Porady

zákonná poistka

prosím o informáciu ohľadom Zák.poistky...v roku 2010 som zaplatila zák.poistku za automobil, ktorý bol majetkom firmy, platila sa aj cestná daň...avšak auto sa v siedmom mesiaci predalo. Treba ten výdavok zo zákonnej poistky nejako prerátať a skrátiť spatne ten výdavok o pomernú časť? nikdy som o tom nepočula avšak príde mi to logické..mockrát dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    nežiadali ste poisťovňu o vrátenie? I ked neviem, či z PZP sa vracia.
    DMV - malo byť oznámenie v 7-8 mesiaci z titulu predaja - ukončenie využívania na podnikanie.

    kataria je offline (nepripojený) kataria

    kataria
    poisťovňu sme nežiadali o vrátenie a na dú sme oznámili zánik daňovej povinnosti

    pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

    pavol54
    KEJKA Pozri príspevok
    nežiadali ste poisťovňu o vrátenie? I ked neviem, či z PZP sa vracia.
    DMV - malo byť oznámenie v 7-8 mesiaci z titulu predaja - ukončenie využívania na podnikanie.
    Prečo by sa nemalo vracať veď ak kupujúci nemá zmluvu od poisťovne, tak mu ho polícia neprepíše. zaplatené je výdavkom vrátené poistné je príjmom.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    aj PZP sa vracia, naším klientom vracajú bez problémov.... (tuším ak je nehoda vtedy niečo krátia, popr. vôbec nič nevrátia)

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    PZP - vracajú, ak vozidlo bolo vyradené, alebo predané a nový majiteľ ho prihlásil na PZP. Len je to potrebné ohlásiť a požiadať o vrátenie nespotrebovanej "časti" poistného. Iná možnosť je ponechať PZP do konca poistného obdobia, nový majiteľ by len vyplatil pôvodnému majiteľovi alikvótnu časť (môže to byť v zmluve).

    kataria je offline (nepripojený) kataria

    kataria
    aha..tak možno aj bolo žiadané, ale vraj to dlho trvá...som to preverovala od klienta...a ak to teda bolo vrátené, treba to mínusom zaúčtovať do prev. réžie?

    kataria je offline (nepripojený) kataria

    kataria
    ešte vás poprosím o jednu radu...týka sa to automobilu - terenne vozidlo, je to dlhodobý majetok živnostníka, avšak tento rok ho odhlásil z cestnej dane, nakoľko ho využíva na práce v teréne a je mu zbytočné platiť cestnú dať, no majtkom firmy zostáva..môže si uplatniť zákonnú poistku na celý rok? Ďakujem za info

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.