Zavrieť

Porady

Chcela by som otvoriť cirkevnú umeleckú školu

Dobrý deň prajem, potrebovala by som od niekoho dobré rady, chcela by som otvoriťcirkevnú umeleckú školu. Čo všetko k tomu potrebujem? Čo by som mala spraviť ako prvý krok?
Vopred ďakujem za akúkoľvek pomoc či radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Cirkev, budovu, učiteľov, žiakov, peniaze a pevné nervy...
    U nás je napr. cirkevné gymnázium a jeho zriaďovateľom je príslušný biskupský úrad.
    Tak teraz neviem, či je to podmienka, alebo máš vlastnú cirkev, ale predpokladám, že bez jej súhlasu to nepôjde...

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Súhlasím s Oliwou a odporúčam naštudovať si toto usmernenie a potom sa spýtať, čo je nejasné.

    evinke je offline (nepripojený) evinke

    evinke
    Super ďakujem!
    Učiteľov máme, budovu tiež aj žiakov. Koľko je minimálny počet žiakov? Treba sa skontaktovať priamo s príslušným biskupským úradom, alebo stačí s farárom miestnej farnosti?
    ďakujem za pomoc ste zlatí :-)

    Oliwa je offline (nepripojený) Oliwa

    Oliwa
    Miestny pán farár také kompetencie nemá. Nájdi si na gúgli kontakt na príslušný biskupský úrad vo Vašej diecéze a informuj sa. Najprv si ale naštuduj podmienky ministerstva školstva, príp. krajského školského úradu, hygieny, atď...

    Chcela by som otvoriť cirkevnú umeleckú školu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.