Zavrieť

Porady

musim mat pracovnu zmluvu?

zdravim vsetkych,

o mesiac idem otvarat malu prevadzku kde budem predavat ja osobne. mam s.r.o. v ktorej som konatel aj spolocnik.
musim mat nejaku pracovnu zmluvu? alebo nie. nechcel by som aby ma koli tomu SOI-ka pomrdala.

diki,

havik
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    blavaciko Pozri príspevok
    SOI-ke to moze byt naozaj skutocne jedno

    kamaratke prisli do kaviarne KTORA JE PISANA NA NIEKOHO Z JEJ RODINY... takze nie na nu? ved to je vlastne jedno nie?
    Nie je to jedno - živnostníkovi môže vypomáhať rodinný príslušník, ktorý je dôchodkovo poistený. Vtedy sa nejedná o nelegálnu prácu.

    Úplne iná situácia je v s.r.o-čke. Tam nikto z rod.príslušníkov bez prihlásenia v SP (stačí dohoda) vypomáhať nemôže. Neviem však ako to je, ak pracuje sám majitel alebo konatel (bez pracovno-právneho vzťahu).

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    strucna odpoved:nie

    a daj ludom viac casu na odpoved ako hodinu, vacsina su zamestnani...

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    blavačisko dobre píše, ešte poznámka, že SOI by bolo úplne jedno, či máš pracovnú zmluvu alebo nie

    havik je offline (nepripojený) havik

    havik
    mattto Pozri príspevok
    blavačisko dobre píše, ešte poznámka, že SOI by bolo úplne jedno, či máš pracovnú zmluvu alebo nie
    no neviem, kamaratke prisli do kaviarne ktora je pisana na niekoho z jej rodiny a pekne ju za to podrbkali ze nemala zmluvu.
    bol som tam osobne ked tam prisli.(SOI)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    havik Pozri príspevok
    no neviem, kamaratke prisli do kaviarne ktora je pisana na niekoho z jej rodiny a pekne ju za to podrbkali ze nemala zmluvu.
    bol som tam osobne ked tam prisli.(SOI)
    nelegálnu prácu kontroluje Inšpekcia práce, nie SOI-ka. Zavolaj si tam, v s.r.o.-čke sa posudzuje inak ako pri živnostníkovi.

    blavaciko je offline (nepripojený) blavaciko

    blavaciko
    SOI-ke to moze byt naozaj skutocne jedno

    kamaratke prisli do kaviarne KTORA JE PISANA NA NIEKOHO Z JEJ RODINY... takze nie na nu? ved to je vlastne jedno nie?

    havik je offline (nepripojený) havik

    havik
    blavaciko Pozri príspevok
    strucna odpoved:nie

    a daj ludom viac casu na odpoved ako hodinu, vacsina su zamestnani...
    dakujem za odpoved. ale nemusis to tak prezivat. slusne som poprosil, slusne podakoval.

    havik je offline (nepripojený) havik

    havik
    veronikasad Pozri príspevok
    nelegálnu prácu kontroluje Inšpekcia práce, nie SOI-ka. Zavolaj si tam, v s.r.o.-čke sa posudzuje inak ako pri živnostníkovi.
    dakujem, to je uz odpoved. asi to bude preto, lebo ona bude zivnostnik tak mozno ju za to mohli podrbkat. dakujem

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    havik Pozri príspevok
    zdravim vsetkych,

    o mesiac idem otvarat malu prevadzku kde budem predavat ja osobne. mam s.r.o. v ktorej som konatel aj spolocnik.
    musim mat nejaku pracovnu zmluvu? alebo nie. nechcel by som aby ma koli tomu SOI-ka pomrdala.

    diki,

    havik
    No ak nám tu servíruješ takéto čiastočné informácie, tak to musíš ísť za vešticou. Tá to bude vedieť lepšie.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    veronikasad Pozri príspevok
    Nie je to jedno - živnostníkovi môže vypomáhať rodinný príslušník, ktorý je dôchodkovo poistený. Vtedy sa nejedná o nelegálnu prácu.

    Úplne iná situácia je v s.r.o-čke. Tam nikto z rod.príslušníkov bez prihlásenia v SP (stačí dohoda) vypomáhať nemôže. Neviem však ako to je, ak pracuje sám majitel alebo konatel (bez pracovno-právneho vzťahu).
    Veronika, SROčka má rodinných príslušníkov? Akože dcérsku SROčku?
    Títo akože podnikatelia si pričasto pletú FO s PO.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    marjankaj Pozri príspevok
    Veronika, SROčka má rodinných príslušníkov? Akože dcérsku SROčku?
    Títo akože podnikatelia si pričasto pletú FO s PO.
    Janko, zle som sa vyjadrila - myslela som jednoosobovú s.r.o. a rod. príslušníkov majitela.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Veď ja som to tebe neadresoval, len som sa od toho odpichol.
    A keď sme už pritom, tak ak by som vlastnil akcie slovnaftu, tak by som sa tam mohol akože prechádzať ako by sa mi zachcelo?
    Veď to je o tom istom.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    marjankaj Pozri príspevok
    Veď ja som to tebe neadresoval, len som sa od toho odpichol.
    A keď sme už pritom, tak ak by som vlastnil akcie slovnaftu, tak by som sa tam mohol akože prechádzať ako by sa mi zachcelo?
    Veď to je o tom istom.
    Súhlasím. Len jednoosobové s.r.o-čky sa v mnohých prípadoch zakladajú práve preto, aby SZČO po prekročení obratu nemusel platiť odvody do SP. Nemám osobnú skúsenosť s kontrolou Inšpekcie práce.

    havik je offline (nepripojený) havik

    havik
    marjankaj Pozri príspevok
    No ak nám tu servíruješ takéto čiastočné informácie, tak to musíš ísť za vešticou. Tá to bude vedieť lepšie.
    co je na tejto informacii ciastocne, bud tak dobra vysvetli mi to.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    havik Pozri príspevok
    zdravim vsetkych,

    o mesiac idem otvarat malu prevadzku kde budem predavat ja osobne. mam s.r.o. v ktorej som konatel aj spolocnik.
    musim mat nejaku pracovnu zmluvu? alebo nie. nechcel by som aby ma koli tomu SOI-ka pomrdala.

    diki,



    havik
    Pokiaľ je jednoosobová sro, a ty si v nej zodpovedná osoba uvedená na živnostenskom úrade, nemusíš hneď na začiatku byť zamestnaný v nej. No keď kšefty pôjdu dobre, budeš potrebovať náklady a potom sa môžeš zamestnať a dáš si mzdu akú uznáš za vhodné a k tomu príslušné odvody. Pokiaľ je zodpovedná osoba cudzia osoba, vtedy PP musí byť, aj keď môže byť nie na plný pracovný úväzok.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.