Zavrieť

Porady

Výplata mzdy

Dobrý deň milí poraďáci,
už pol dňa študujem príspevky o mzdách no nenašla som odpoveď na moju otázku.

Ak mám vytlačenú Výplatnú listinu všetkých zamestnancov, kde podpisom potvrdzujú prevzatie výplaty v hotovosti, neporušujem tým zákon o osobných údajov?

Na tlačive sú mená a mzda k výplate.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Dav je offline (nepripojený) Dav

    Dav
    kn-alka Pozri príspevok
    Firma je povinná evidovať PRÍJEM peňazí do pokladne, nie ich výdaj. Ak však eviduje v registračnej pokladni každý pohyb, môže vystaviť doklad z reg.pokladne, ale stačí len v celkovej sume, nemusí na každého zamestnanca zvlášť. Je to len pre účely firmy, kvôli evidencii hotovosti v pokladni, bločeky zamestnancom nevydáva.
    ERP a Pokladňa (účet 211) sú dva rozdielne pojmy. Neexistuje absolútne žiaden dôvod, aby sa mzdy vyberali a evidovali cez ERP (okrem neznalosti problematiky a snahy skomplikovať tak jednoduchú vec, ako je výplata hotovosti zamestnancom).
    Pokiaľ potrebujem vybrať z ERP hotovosť, vyberiem ju príslušným kódom podľa druhu ERP a peniaze vložím do pokladne 211, napr. cez účet 261,alebo podľa Internej smernice . V JÚ cez priebežné položky.

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    mzdarka renca, Sabadka, kn-alka, MarcelkaT, veronikasad, Paula
    6
    kn-alka na to isté som myslela aj je, len ty si to napísal výstižnejšie, ja sa neviem vykoktať

    adi11 je offline (nepripojený) adi11

    adi11
    ..vytlac zoznam pracovnikov bez sum a tak daj podpisat..

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    Ak vsetci vidia aj ine mena a k nim sumy, tak porusujes.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    szivics Pozri príspevok
    Cize pre kazdeho zamestnanca by sa mala Vyplatna listina tlacit samostatne?

    V pripade ak by na Vyplatnej listine boli miesto mien rodne cisla? Mohlo by to byt potom sumarne na jednej A4?

    Ak nie tak v tom pripade teda vidim najjednoduchsie riesenie davat podpisovat VPD. Vyplatna listina mi vsak prisla prehladnejsia, v tom ze to je hromadne podpisane na jednom liste :-/
    Každý zamestnanec musí dostať výplatnú pásku, takže mu dáš podpísať jej prevzatie, rekapitulácia VL-miezd za mesiac- podľa toho mzdy aj zaúčtuješ. VL nemôže byť spoločná.

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    Cize pre kazdeho zamestnanca by sa mala Vyplatna listina tlacit samostatne?

    V pripade ak by na Vyplatnej listine boli miesto mien rodne cisla? Mohlo by to byt potom sumarne na jednej A4?

    Ak nie tak v tom pripade teda vidim najjednoduchsie riesenie davat podpisovat VPD. Vyplatna listina mi vsak prisla prehladnejsia, v tom ze to je hromadne podpisane na jednom liste :-/

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    szivics Pozri príspevok
    Cize pre kazdeho zamestnanca by sa mala Vyplatna listina tlacit samostatne?

    V pripade ak by na Vyplatnej listine boli miesto mien rodne cisla? Mohlo by to byt potom sumarne na jednej A4?

    Ak nie tak v tom pripade teda vidim najjednoduchsie riesenie davat podpisovat VPD. Vyplatna listina mi vsak prisla prehladnejsia, v tom ze to je hromadne podpisane na jednom liste :-/
    V akom mzdovom SW robíš ? V OLympe sa dá tlačiť výplatná listina (nie potvrdenie o výplatnej páske) bez sumy. Prevzatú sumu si môžeš dať podpísať na výplatnom sáčku.

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    Prevzatie Výplatnej pásky mi je jasné aj s podpisom, ale mňa zaujíma výplata mzdy v hotovosti

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    veronikasad Pozri príspevok
    V akom mzdovom SW robíš ? V OLympe sa dá tlačiť výplatná listina (nie potvrdenie o výplatnej páske) bez sumy. Prevzatú sumu si môžeš dať podpísať na výplatnom sáčku.
    Pracujem v programe MRP Mzdy. Výplatná listina sa dá vytlačiť vždy s mzdou, je možnosť buď mená alebo rodné čísla.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    szivics Pozri príspevok
    Prevzatie Výplatnej pásky mi je jasné aj s podpisom, ale mňa zaujíma výplata mzdy v hotovosti
    Môžeš im to dávať podpisovať aj na spoločnej VL, ale tak, aby z toho nezistili údaje o mzde ostatných.

    szivics je offline (nepripojený) szivics

    žena v domácnosti a popri tom pomáham s účtovníctvom ...viac szivics
    adi11 Pozri príspevok
    ..vytlac zoznam pracovnikov bez sum a tak daj podpisat..
    No to ma nenapadlo. Potom staci ak niekde perom dopisem ze podpisom zamestnanci potvrdzuju prevzatie vyplaty za obdobie XY ?

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    Známa mi hovorila, že sa už nedá od 1.1.2012 poskytnúť výplata zamestnancovi v hotovosti musí byť vyplatená s dokladom z reg. pokladne, cez účet alebo poštou? Dopravná firma.
    Naposledy upravil Silkov : 10.05.12 at 02:43

    KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

    audítor, účtovník, odborný poradca ...viac KEJKA
    Silkov Pozri príspevok
    Známa mi hovorila, že sa už nedá od 1.1.2012 poskytnúť výplata zamestnancovi v hotovosti musí byť vyplatená s dokladom z reg. pokladne, cez účet alebo poštou? Dopravná firma.
    agentúra JPP.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Silkov Pozri príspevok
    Známa mi hovorila, že sa už nedá od 1.1.2012 poskytnúť výplata zamestnancovi v hotovosti musí byť vyplatená s dokladom z reg. pokladne, cez účet alebo poštou? Dopravná firma.
    "Zamestnancom" je živnostník, ktorý vystavuje faktúru ?

    kn-alka je offline (nepripojený) kn-alka

    Jarka jméno mé :) kn-alka
    Firma je povinná evidovať PRÍJEM peňazí do pokladne, nie ich výdaj. Ak však eviduje v registračnej pokladni každý pohyb, môže vystaviť doklad z reg.pokladne, ale stačí len v celkovej sume - ako výber hotovosti, nemusí na každého zamestnanca zvlášť. Je to len pre účely firmy, kvôli evidencii hotovosti v pokladni, bločeky zamestnancom nevydáva.
    Naposledy upravil kn-alka : 10.05.12 at 07:55

    Silkov je offline (nepripojený) Silkov

    Silkov
    veronikasad Pozri príspevok
    "Zamestnancom" je živnostník, ktorý vystavuje faktúru ?
    Nie SZČO, ale zamestnanec - vodič

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Silkov Pozri príspevok
    Nie SZČO, ale zamestnanec - vodič
    Výplaty idú mimo RP,( nie sú to tržby) je to platba z podnikovej pokladne, alebo bezhotovostným platobným stykom. Netreba dať na kadejaké nepodložené správy.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.