Zavrieť

Porady

Vreckové

Prosím Vás o radu. Ako zaučtujem zahraničnú pracovnú cestu u SZČO. Stravné zaučtujem cez interný doklad do prevádzkovej réžie. Vreckové už je zdaniteľný príjem, nebudem ho učtovať?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Negoti je offline (nepripojený) Negoti

    Negoti
    bez vreckového, nie je pre SZČO daň. výdavkom.....a urob cesťák do daň. výdavkoch dostaneš cez ID.....(tak ich aspoň ja dávam) jasne, že do réžie

    Ivetauct je offline (nepripojený) Ivetauct

    Ivetauct
    V účtovníctve za rok 2010 som ho dávala do réžie. V roku 2011 boli zmeny a vreckové je už zdaniteľný príjem a preto neviem ako ho zaučtovať

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    Ivetauct Pozri príspevok
    V účtovníctve za rok 2010 som ho dávala do réžie. V roku 2011 boli zmeny a vreckové je už zdaniteľný príjem a preto neviem ako ho zaučtovať
    vreckové je zdaniteľný príjem pre zamestnancov, konateľov, ....všetkým, kt. zdaňujú príjem v § 5 + platba do poisťovní....
    SZČO (nechce sa mi teraz hľadať v zákone) nemá žiadne vreckové uznané ako výdavok OZD, zdaňuje podľa § 6 ZDP........
    Naposledy upravil Mila123 : 14.01.12 at 20:18

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.