Zavrieť

Porady

Výber z bankomatu

Dobrý deň, prosím o radu...
AKO zaúčtovať výber z bankomatu , ktorý bol 30.12.2011 ale neprešiel na bankový výpis až 2.12.2012???? Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ErikaDP je offline (nepripojený) ErikaDP

    ErikaDP
    kacenad1 Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím o radu...
    AKO zaúčtovať výber z bankomatu , ktorý bol 30.12.2011 ale neprešiel na bankový výpis až 2.12.2012???? Ďakujem
    211xxx / 261xxx
    Učet 261 je určený práve na preklenovanie časového nesúladu medzi vkladmi či výbermi peňazí a prijatím či odpísaním z účtu, prípadne pri prevodoch mezdi účtami,
    t.j. peniaze reálne v hotovosti v pokladnici máš, preto musia byť na 211ke, ale na účte ešte neboli odpísané, preto zostanú trčať na 261ke.

    kacenad1 je offline (nepripojený) kacenad1

    kacenad1
    Presne na toto som myslela aj ja. lenže potom mi víde v hlavnej knihe na tomto účte tá suma mínusová? to nie je problém? pretože ja som sa stretla zatial s týmto účtom len tak že na tej 261 mi zostali peniaze ktoré vlastne odišli, ale tu sú na druhej strane, čím mi vznikne ten mínus.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.