Zavrieť

Porady

Podiel na zisku a odvody

Mam zopar otazok ohladom vyplacania podielu na zisku pre spolocnikov sro.

1. Ake odvody a kolko % sa platia v pripade vyplacania podielu na zisku pre spolocnikov sro.

2. Je mozne si nechat vyplatit podiel na zisku aj za predchadzajuce roky (napr.3) , a ak ano ako je to potom s odvodmi. Ma to nejaky vplyv na vysku odvodov ?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    1/

    10 popr. 5 % pre ZP platí za rok 2011, zvyčajne vyplatené sú v r. 2012

    2/ za staré roky od r.2004 (resp. za rok 2004) nie je povinnosť uhrádzať ani SP, ani ZP a ani daň.....

    na porade je tu x príspevkov týkajúcich sa vyplácaní tantiémov, podielom na zisku,---pohľadaj si ....

    jozko1975 je offline (nepripojený) jozko1975

    jozko1975
    Mila123 Pozri príspevok
    1/

    10 popr. 5 % pre ZP platí za rok 2011, zvyčajne vyplatené sú v r. 2012

    2/ za staré roky od r.2004 (resp. za rok 2004) nie je povinnosť uhrádzať ani SP, ani ZP a ani daň.....

    na porade je tu x príspevkov týkajúcich sa vyplácaní tantiémov, podielom na zisku,---pohľadaj si ....
    Vdaka.. este sa vratim k tomu...

    1. Takze iba do ZP ? lebo na internete som cital kopec clankov kde pisali aj odvody do SP (dochodkove poistenie)

    2. To som vedel, ze predchadzajuce roky nie, ale povedzme takyto priklad:
    v rokoch 2012, 2013 ani 2014 si nevyplati spolocnik nic a az v roku 2015 by si chcel vyplatit podiel na zisku za predchadzajuce 3 roky, Da sa to ? A ak ano ake budu odvody ? Platia sa odvody potom rozpocitane na 36 mesiacov alebo iba 12 alebo kolko ?

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    1/ odpovedala som ti na otázku, kt. znela, že dotyčný je konateľ a zároveň spoločník......

    v ostatných prípadoch sa to posudzuje odlišne,.,,,,

    2/ v roku 2015 si bude kon. + spol. (súčasne) vyplácať podiel....

    je vo výške 15 000 € (spolu)
    odpočíta si 1 mesačný min. VZ za rok 2015, kt. bude (napr. 380,- €)

    a z rozdielu 15 000 - 380 € zaplatí 10 % pre ZP cez RZZP (toto je iba modelová situácia, kt. je za rok 2011 ) a ktohovie ako to celé v roku 2015 bude......teraz to platí....

    Podiel na zisku a odvody

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.