Zavrieť

Porady

konatel/spolocnik v jednej osobe a urad prace

Je mozne aby zamestnankyna Uradu prace argumentovala vyradenim osoby koli tomu, ze je v jednej osobe konatelom a spolocnikom, pricom vraj na Urade prace moze byt prihlaseny len konatel. Avsak Tato argumentacia si odporuje, lebo ak je konatel aj spolocnik v jednej osobe, tak to dokazuje, ze firma nema prijmy a preto ma osoba zaujem byt zapisany na urade prace. Ide podla mna o nespravny vyklad zo strany pracovnicky. ak by bol len spolocnik, tak v tom pripade sa nemoze prihlasit, lebo pobera plat od ineho konatela. Vie poradit nejaky pravnik v tejto otazke?
Usporiadat
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

valentina29 Pozri príspevok
Je mozne aby zamestnankyna Uradu prace argumentovala vyradenim osoby koli tomu, ze je v jednej osobe konatelom a spolocnikom, pricom vraj na Urade prace moze byt prihlaseny len konatel. Avsak Tato argumentacia si odporuje, lebo ak je konatel aj spolocnik v jednej osobe, tak to dokazuje, ze firma nema prijmy a preto ma osoba zaujem byt zapisany na urade prace. Ide podla mna o nespravny vyklad zo strany pracovnicky. ak by bol len spolocnik, tak v tom pripade sa nemoze prihlasit, lebo pobera plat od ineho konatela. Vie poradit nejaky pravnik v tejto otazke?
Nie som právnik, ale spoločník nemôže byť zaevidovaný ako uchádzač o zamestnanie, má pravdu, je to tak. Vyplýva to zo Zákona o službách zamestnanosti. A spoločník nepoberá plat od iného konateľa(samozrejme, ak nie je aj zamestnancom svojej spoločnosti), ten má len podiel na zisku.
Naposledy upravil Tweety : 16.01.12 at 17:39
0 0
valentina29 valentina29

valentina29 je offline (nepripojený) valentina29

od ineho poradaka som nasla prispevok davnejsie, ze ak je konatel, spolocnik a dokonca zamestnatnec v jednej osobe, tak po skonceni prac. pomeru sa moze prihlasit na urad prace. v tomto pripade je to este lahsie, ide len o dve osoby v jednej. Co si mysli, niekto iny?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

valentina29 Pozri príspevok
od ineho poradaka som nasla prispevok davnejsie, ze ak je konatel, spolocnik a dokonca zamestnatnec v jednej osobe, tak po skonceni prac. pomeru sa moze prihlasit na urad prace. v tomto pripade je to este lahsie, ide len o dve osoby v jednej. Co si mysli, niekto iny?
Tu sa o správnosti mojej odpovede môžeš presvedčiť.
http://www.socpoist.sk/davka-v-nezamestnanosti/1361s
3 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

valentina29 Pozri príspevok
Je mozne aby zamestnankyna Uradu prace argumentovala vyradenim osoby koli tomu, ze je v jednej osobe konatelom a spolocnikom, pricom vraj na Urade prace moze byt prihlaseny len konatel. Avsak Tato argumentacia si odporuje, lebo ak je konatel aj spolocnik v jednej osobe, tak to dokazuje, ze firma nema prijmy a preto ma osoba zaujem byt zapisany na urade prace. Ide podla mna o nespravny vyklad zo strany pracovnicky. ak by bol len spolocnik, tak v tom pripade sa nemoze prihlasit, lebo pobera plat od ineho konatela. Vie poradit nejaky pravnik v tejto otazke?
to nemyslis vazne?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

valentina29 Pozri príspevok
od ineho poradaka som nasla prispevok davnejsie, ze ak je konatel, spolocnik a dokonca zamestnatnec v jednej osobe, tak po skonceni prac. pomeru sa moze prihlasit na urad prace. v tomto pripade je to este lahsie, ide len o dve osoby v jednej. Co si mysli, niekto iny?
...myslím, že si nikto iný nemusí myslieť nič, Tweety Ti odpovedala v zmysle platného zákona, tak žiadnu inú odpoveď nedostaneš....
0 0
valentina29 valentina29

valentina29 je offline (nepripojený) valentina29

navyse, ak urad prace vyradi takehoto cloveka z dovodu objavenia skutocnosti, ze je spolocnikom, a zaroven je poberatel hmotnej nudze, kto plati zdravotne poistenie dalej? je davka v HN viazana na zapis na urade prace alebo nie? ak nie, dokedy moze poberat HN ak rozbehne firmu? je to trojnasobok minim. mzdy, je to viazane na mesiace takisto?
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

valentina29 Pozri príspevok
navyse, ak urad prace vyradi takehoto cloveka z dovodu objavenia skutocnosti, ze je spolocnikom, a zaroven je poberatel hmotnej nudze, kto plati zdravotne poistenie dalej? je davka v HN viazana na zapis na urade prace alebo nie? ak nie, dokedy moze poberat HN ak rozbehne firmu? je to trojnasobok minim. mzdy, je to viazane na mesiace takisto?
Navyše, chceš povedať, že si môže spoločnosť založiť niekto, kto je v HN? Trošku čudné, či?
0 0
valentina29 valentina29

valentina29 je offline (nepripojený) valentina29

asi mas pravdu, potom je to ale riadne proti logike cely tento zakon. ked si spolocnik samej seba teda konatela, tak by v tomto pripade mala byt vynimka. ale strojcovia tohoto zakona, to mozno aj urobili naschval, aby eliminovali co najviac ludi. nasla som aj toto:
Podla platneho znenia zakona c. 5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti urad prace nezaeviduje do evidencie uchadzacov o zamestnanie spolocnika s.r.o.. Podla § 5 ods. d) sa spolocnik s.r.o. povazuje za samostane zarobkovo cinnu osobu a podla § 6 teda nemoze byt uchadzacom o zamestnanie a ani poberat podporu v nezamestnanosti.O konatelovi s.r.o. uvedeny zakon nic nehovori.
0 0
valentina29 valentina29

valentina29 je offline (nepripojený) valentina29

no jasne a nie? ked vedia cigani vyciciavat tento stat, preco nemam ja dostat 62 euro. vsak ked firma nema zatial ziadny zisk , tak preco nie. ja v tom problem nevidim.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

valentina29 Pozri príspevok
asi mas pravdu, potom je to ale riadne proti logike cely tento zakon. ked si spolocnik samej seba teda konatela, tak by v tomto pripade mala byt vynimka. ale strojcovia tohoto zakona, to mozno aj urobili naschval, aby eliminovali co najviac ludi. nasla som aj toto:
Podla platneho znenia zakona c. 5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti urad prace nezaeviduje do evidencie uchadzacov o zamestnanie spolocnika s.r.o.. Podla § 5 ods. d) sa spolocnik s.r.o. povazuje za samostane zarobkovo cinnu osobu a podla § 6 teda nemoze byt uchadzacom o zamestnanie a ani poberat podporu v nezamestnanosti.O konatelovi s.r.o. uvedeny zakon nic nehovori.
Konateľ je niečo iné, samozrejme, ak nie je aj spoločníkom, ten s evidenciou nemá problém.
0 0
Tweety Tweety

Tweety je offline (nepripojený) Tweety

valentina29 Pozri príspevok
no jasne a nie? ked vedia cigani vyciciavat tento stat, preco nemam ja dostat 62 euro. vsak ked firma nema zatial ziadny zisk , tak preco nie. ja v tom problem nevidim.
Ty možno nie, ale platí Zákon a to je podstatné.
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

valentina29 Pozri príspevok
no jasne a nie? ked vedia cigani vyciciavat tento stat, preco nemam ja dostat 62 euro. vsak ked firma nema zatial ziadny zisk , tak preco nie. ja v tom problem nevidim.

Evidencia UoZ na UPSVaR ... platí Zákon o službách zamestnanosti.
Ale podľa tohto tvojho príspevku ti ide skôr o dávku v hmotnej núdzi - tam ani nie je potrebné byť v evidencii UoZ .. ALE! pozri tu čo a ako http://www.upsvar.sk/socialne-veci-a...ml?page_id=226
1 0
Evanka Evanka

Evanka je offline (nepripojený) Evanka

valentina29 Pozri príspevok
Je mozne aby zamestnankyna Uradu prace argumentovala vyradenim osoby koli tomu, ze je v jednej osobe konatelom a spolocnikom, pricom vraj na Urade prace moze byt prihlaseny len konatel. Avsak Tato argumentacia si odporuje, lebo ak je konatel aj spolocnik v jednej osobe, tak to dokazuje, ze firma nema prijmy a preto ma osoba zaujem byt zapisany na urade prace. Ide podla mna o nespravny vyklad zo strany pracovnicky. ak by bol len spolocnik, tak v tom pripade sa nemoze prihlasit, lebo pobera plat od ineho konatela. Vie poradit nejaky pravnik v tejto otazke?
Zamestnankyňa postupovala jednoznačne správne.

Podľa platného znenia zákona c. 5/2004 Z.z. o službách zamestnanosti úrad prace nezaeviduje do evidencie uchádzačov o zamestnanie spoločníka s.r.o.. Podľa § 5 ods. d) sa spoločník s.r.o. považuje za samostane zárobkovo činnú osobu a podľa § 6 teda nemôže byt uchádzačom o zamestnanie a ani poberať podporu v nezamestnanosti.

O konateľovi s.r.o. uvedený zákon nič nehovorí.

0 0
bozon bozon

bozon je offline (nepripojený) bozon

ak je konateľ aj uchádzačom o zamestnanie a nepoberá žiadny príjem ani odmeny musí byť prihlásený do sociálnej poisťovne?
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

1.) ako je mozne, ze zamestnankyna UP zaevidovala cloveka ako UoZ, ktory je len spolocnikom v s.r.o.?
2) ten clovek sa do 3 dni hodil na PN a pobera nemocenske.
co sa teda stane, ak mu pridu na to, ze je spolocnikom? kto mu bude platit PN?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nikto, dávky bude musieť vrátiť.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

slabikar Pozri príspevok
1.) ako je mozne, ze zamestnankyna UP zaevidovala cloveka ako UoZ, ktory je len spolocnikom v s.r.o.?
2) ten clovek sa do 3 dni hodil na PN a pobera nemocenske.
co sa teda stane, ak mu pridu na to, ze je spolocnikom? kto mu bude platit PN?
Z akého poistenia poberá nemocenské ? Kedy skončil pracovný pomer ? Oznámil UP, že je súčasne spoločníkom ?
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

KEJKA Pozri príspevok
nikto, dávky bude musieť vrátiť.
ak je chorý - prečo by mal vracať nemocenské dávky - z akého dôvodu na tie má nárok (ak spĺňa podmienky a lekár ho uzná DPN), či je, alebo nie je v evidencii UoZ.
Samozrejme nemali ho zaevidovať - ale zrejme sa nepriznal, že je spoločníkom - keď na to prídu, tak ho z evidencie UoZ vyradia (a sankcie ????)
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

KEJKA Pozri príspevok
nikto, dávky bude musieť vrátiť.
Aké dávky ? Nemocenské z tohto titulu určite nie .
0 0
slabikar slabikar

slabikar je offline (nepripojený) slabikar

veronikasad Pozri príspevok
Z akého poistenia poberá nemocenské ? Kedy skončil pracovný pomer ? Oznámil UP, že je súčasne spoločníkom ?
hned ako mu skoncil pracovny pomer, siel na urad prace a do 3 dni po evidencii sa hodil na PN. neoznamil UP, ze je spolocnikom
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať