Zavrieť

Porady

stravné-má nárok???

Chcem Vás poprosiť o radu. Máme zamestnanca, ktorý ma kanceláriu mimo sídla firmy, to je zároveň mimo mesta, v ktorom má firma sídlo. V pracovnej zmluve má uvedené ako miesto pracoviska: sídlo kancelárie. Je to v podstate vysunuté pracovisko. Raz týždenne cestuje k nám do miesta, kde sídli jeho zamestnávateľ. My zabezpečujeme svojim zamestnancom stravu formou obedu v našej firme. Daný zamestnanec si účtuje cestovné, keď chodí k nám. Chcem sa opýtať, či si daný zamestnanec môže uplatnovať príspevok na stravné v cesťáku, keď v prípade, že príde do sídla zamestnávateľa, si kupuje lístok na obed v cene ako ostatní zamestnanci.
Ja si osobne myslím,že nemá nárok na príspevok, keďže príspevok dostane v daný deň formou 55% o ktoré si kupuje lacnejší lístok. On mi tvrdí, že má nárok na príspevok.
Prosím Vás pomôžte mi vylúštiť túto záhadu
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    petraTT
    Chcem Vás poprosiť o radu. Máme zamestnanca, ktorý ma kanceláriu mimo sídla firmy, to je zároveň mimo mesta, v ktorom má firma sídlo. V pracovnej zmluve má uvedené ako miesto pracoviska: sídlo kancelárie. Je to v podstate vysunuté pracovisko. Raz týždenne cestuje k nám do miesta, kde sídli jeho zamestnávateľ. My zabezpečujeme svojim zamestnancom stravu formou obedu v našej firme. Daný zamestnanec si účtuje cestovné, keď chodí k nám. Chcem sa opýtať, či si daný zamestnanec môže uplatnovať príspevok na stravné v cesťáku, keď v prípade, že príde do sídla zamestnávateľa, si kupuje lístok na obed v cene ako ostatní zamestnanci.
    Ja si osobne myslím,že nemá nárok na príspevok, keďže príspevok dostane v daný deň formou 55% o ktoré si kupuje lacnejší lístok. On mi tvrdí, že má nárok na príspevok.
    Prosím Vás pomôžte mi vylúštiť túto záhadu
    Ak dostane preplatený cesťák, tak nemá nárok na stravenku na tento deň. Jedno, alebo druhé.

    petraTT je offline (nepripojený) petraTT

    petraTT
    A ako mu to mám zdôvodniť, keď ja som nastúpila na miesto účtovníčky pred 2 mesiacmi a doteraz mu platili nárok na stravné aj si kupoval stravenky?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    petraTT
    A ako mu to mám zdôvodniť, keď ja som nastúpila na miesto účtovníčky pred 2 mesiacmi a doteraz mu platili nárok na stravné aj si kupoval stravenky?
    Boli to asi veľmi neskúsené účtovníčky, pretože toto platí odjakživa, neviem,či máte KZ, tá to môže upraviť.

    petraTT je offline (nepripojený) petraTT

    petraTT
    Máme KZ, ale tá to neupravuje. A veľmi pekne ďakujem za radu. Skúsim pozrieť ešte nejaký paragraf. Ďakujem :-)

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    petraTT
    Máme KZ, ale tá to neupravuje. A veľmi pekne ďakujem za radu. Skúsim pozrieť ešte nejaký paragraf. Ďakujem :-)
    Našla som to je to §152 odst.1 Zákonníka práce č.311/2001.

    tancok je offline (nepripojený) tancok

    tancok
    Ja si myslim, ze ak odpracuje 4 hod. na pracovisku ma podla ZP narok na stravny listok, a ak v ten den jeho sluzobna cesta trva viac ako 5 hod., tak ma narok podla ZCN aj na stravne 89 SK. Su to dva zakony a kazdy sa posudzuje samostatne, ale samozrejme za tychto podmienok splnenych urcitych hodin.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tancok
    Ja si myslim, ze ak odpracuje 4 hod. na pracovisku ma podla ZP narok na stravny listok, a ak v ten den jeho sluzobna cesta trva viac ako 5 hod., tak ma narok podla ZCN aj na stravne 89 SK. Su to dva zakony a kazdy sa posudzuje samostatne, ale samozrejme za tychto podmienok splnenych urcitych hodin.
    Len opravím nárok na stravenku-ak odpracuje viac ako 4 hodín za pracovnú zmenu. Samozrejme ak to splní a potom nastúpi na SC má nárok, pri splnení podmienok zákona o CN 283/2002, aj na stravné podľa trvania SC.

    stravné-má nárok???

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.