Zavrieť

Porady

Vystupenie zo zdruzenia

Zdruzenie podnikatelov sa zaklada na zaklade zivnostenskych listov zucastnenych. ZL. obsahuju názov subjektu, podnikatelsku cinnost a ičo zivnostnika.
Je teda zmluva o zdruzeni platna ak jeden z ucastnikov zrusi povodnu zivnost - teda zivnost na zakl. ktorej bol clenom zdruzenia a založí novu zivnost s uplne inym nazvom a icom ??? Urobi napr. zmluvu o dielo uz so zmenenym nazvom a icom s tretou osobou...Moze byt takto oznacena zakazka spolocnym biznisom zdruzenia ktore vzniklo na zaciatku - teda s povodnym menom zivnostnika a povodnym icom???

Co myslite???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Ak sú podľa IČO v pôvodnej zmluve dva rôzne subjekty FO, a ako IČO na novom Osvedčení aj keď jednej z tých 2 osôb, toto je ako keby ďalší subjekt podľa mňa. No nie som právnik, to len z logiky vychádzam. Zrušením jednej z 2 živností spadajúcej do zmluvy o združení podľa mňa združenie zaniklo. Toto bolo treba aj na DÚ ohlásiť. Naďalej môže ten s novým IČOM vystupovať ako samostatný podnikateľ a nie je členom združenia, pretože v takej zmluve by malo IČO určite figurovať a v tomto prípade je už iné.

    Vystupenie zo zdruzenia

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.