Zavrieť

Porady

Stavba rodinneho domu

Dobry den,

Planujem zacat stavbu rodinneho domu – s poschodim 137m2, 14.25 x 7.25m, vacsinu prac svojpomocne. Chcel by som zacat na jar a v jeseni sa nastahovat.

Rozhodujem sa medzi 2 materialmi na hrubu stavbu (Ytong / Tehla ) hrubka 30 + zateplenie 15-20, ale asi az neskor.

Chcel by som vediet napr. od niekoho kto staval v poslednej dobe z jednym z tychto materialov ako dlho trvalo postavit hrubu stavbu vrat.vnutornych omietok a ake asi boli priblizne naklady ? Proste z akeho materialu by to bolo najlacnejsie a zaroven najrychlejsie ?


Dakujem pekne.
Usporiadat
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Pre laika je určite jednoduchšie stavať z Ytongu.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
sabikeuk sabikeuk

sabikeuk je offline (nepripojený) sabikeuk

220870 Pozri príspevok
Pre laika je určite jednoduchšie stavať z Ytongu.
Dakujem za odpoved. Mozem kombinovat ZB strop a Ytong? Bojim sa ze na mojom dome nebude mozne pouzit Ytong strop... je to tento dom: http://www.projektygotowe.com/projek...amelia_ce.html Podorys s rozmermi najdete pod RZUTY (na pravej strane vedla obrazku).

Staval som dom pred 10 rokmy, klasika tehla 40 a ZB - dost to bolo narocne a pracne, hlavne ten strop (milion stojek, dreva, atd atd).
0 0
jezo421 jezo421

jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

sabikeuk Pozri príspevok
Mozem kombinovat ZB strop a Ytong?
Ja mam ytong a strop Premaco. Sirku mam 7,5m, pri nej vychadza hrubka stropu 30cm. Povodne mali byt ulozene inak, takze by boli kratsie a tym aj strop nizssi. Inak mne stavala partia - zacali 15. septembra a skridla sa polozila 19.novembra. Ale bolo dobre pocasie, pauzu mali len tyzden, ked sa tam nedalo dostat autom kvoli blatu.
111006_07.JPG  
0 0
sabikeuk sabikeuk

sabikeuk je offline (nepripojený) sabikeuk

jezo421 Pozri príspevok
Ja mam ytong a strop Premaco. Sirku mam 7,5m, pri nej vychadza hrubka stropu 30cm. Povodne mali byt ulozene inak, takze by boli kratsie a tym aj strop nizssi. Inak mne stavala partia - zacali 15. septembra a skridla sa polozila 19.novembra. Ale bolo dobre pocasie, pauzu mali len tyzden, ked sa tam nedalo dostat autom kvoli blatu.
Ja mam sirku 7.25. Ten Premaco je vyhodnojsi/lacnejsi ako deka ?

Zacali stavat 15 sep deku alebo dom ?
0 0
jezo421 jezo421

jezo421 je offline (nepripojený) jezo421

Lacnejsi asi nebude, ale jednoduchsi a rychlejsi na realizaciu. Netreba ako si pisal milion stojok a dreva. Netreba salovat (je to vlastne princip strateneho debnenia). Vysklada sa to za jeden den, podstojkuje ako na obrazku, obvod obmuruje tenkym ytongom a moze zalievat. Mal by byt lacnejsi v porovnani s ytongovym stropom. Ale tie dute tvarnice su dost tazke, chalani co ich kladli neboli nadseni

Ten datum bol na cely dom - od vykopu po strechu.
0 0
ducho7 ducho7

ducho7 je offline (nepripojený) ducho7

Ak budes tahat mury sam, urcite Ytong.Ide to pekne a presne. Ak na to budes mat murarov, daj tehlu.
0 0
sabikeuk sabikeuk

sabikeuk je offline (nepripojený) sabikeuk

ducho7 Pozri príspevok
Ak budes tahat mury sam, urcite Ytong.Ide to pekne a presne. Ak na to budes mat murarov, daj tehlu.
Nie je to celkovo drahsie pouzit tehlu co sa tyka tehly, omietok (cena prace, material)a zdlhavejsie ?
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Ten dom sa mi páči hneď ,ako ste to tu prvýkrát dali mi padol do oka.Na ytongové murivo nieje nutné použiť strop od Ytongu .popri tom je Ytongový strop aj najdrahší a v porovnaní s konkurenciou nemá žiadnu výhodu.Alternatívy na takýto tip domu je :
keramický nosníkový strop
betónový nosníkový strop
Železobetónová deka
Predpätý strop.
Ak vám môžem odporučiť tak použite predpätý strop.Ak zrátate montáž + materiál vychádza zo spomenutých riešení najlacnejšie.Nepotrebujete nič stojkovať,pritom je to najsuchšia najrýchlejšia metóda.Nepotrebuje dodatočnú nadbetonavku.
1 0
fetya fetya

fetya je offline (nepripojený) fetya

ja som staval len bungalow, heluz 44 - mal som ju ovela lacnejsie ako ytong, hoci bol sympatickym materialom. 20x10 m meria dom, a za 10 dni sme to spravili s partnerkou - celoplosne lepili. druhykrat by som naprojektoval okna a dvere tak, aby vysli na celu, resp. polovicnu tehlu, pilenie bolo trochu narocne, ale islo to. Presnost tehiel: medzi 43,3 a 44,5. Velakrat merat a da sa to. Ak strop, tak suhlasim s 220807. Zeriav to pekne zdvihne, napasujez na spravne miesto a polozi. Netreba debnenie, stojky, vystuz, pumpa, mixer. A ceny vzdy zjednat a zjednat, nebrat prvu ponuku. Na Heluz sa da ziskat aj viac nez 44%, ytong neviem.
Inac pekny domcek.
1 0
ducho7 ducho7

ducho7 je offline (nepripojený) ducho7

Ano, trosku zdlhavejsie to s tehlou je. Financne Ta to vyjde asi narovnako. Za tehly zaplatis menej ale zas na omietkach viac. Takze je to jedno. Ale s Ytongom sa Ti bude robit lepsie.
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

moje odporucanie: namiesto 30 tehly dat 25-ku, plus hrubsie zateplenie. menej penazi, viac tepla. samozrejme, plati to aj o porobetone.
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
šetrenie na nesprávnom mieste.
deli. Pozri príspevok
moje odporucanie: namiesto 30 tehly dat 25-ku, plus hrubsie zateplenie. menej penazi, viac tepla. samozrejme, plati to aj o porobetone.
0 0
bluejoz bluejoz

bluejoz je offline (nepripojený) bluejoz

@220870...pokiaľ to staticky vyhovie, tak deli má pravdu. Tenký skelet a hrubé zateplenie=NED.
0 0
deli. deli.

deli. je offline (nepripojený) deli.

220870 Pozri príspevok
šetrenie na nesprávnom mieste.
a z akeho dovodu podla teba nie je na "spravnom mieste"?
0 0
sabikeuk sabikeuk

sabikeuk je offline (nepripojený) sabikeuk

Co hovorite na stropne panely Spiroll http://www.prefa.ozm.sk/ ?
0 0
mango27 mango27

mango27 je offline (nepripojený) mango27

ytong je jednoduchsi, ale kvalitou by som volil tehlu
0 0
dragoboarder dragoboarder

dragoboarder je offline (nepripojený) dragoboarder

A neuvazoval si radsej kupit 375 ytong a nezateplovat? z ytongu sa stavia rychlo a lahko, zlvadnete sami, dokonca az po stierkovanie, lahko sa do neho sekaju drazky aj na elektriku, pripadne odpady, mam polku domu ytong, polku tehly, tam kde je ytong je citit teplotny rozdiel k lepsiemu, dom zatepleny nemam a ani neuvazujem.Napr garaz mam postavenu tak ze na ytongu su klasicke tehlove nosniky. Ak budes chciet poradit aj ked od amatera, napis.
0 0
sabikeuk sabikeuk

sabikeuk je offline (nepripojený) sabikeuk

Dragoboarder: Stale som v procese uvazovanie, a zatial nic nevylucujem, takze aj Ytong 375 pripada do uvahy. Zateploval si napr. zaklady alebo sokel ?
0 0
day day

day je offline (nepripojený) day

deli. Pozri príspevok
a z akeho dovodu podla teba nie je na "spravnom mieste"?
to nie je setrenie, celkova skladba je narocnejsia na realizaciu a cena ja cca rovnaka, myslim 25cm tehla a EPS,
ale tepelny odpor je vacsi, t.z. tepelne straty si nizsie, nizsie naklady na kurenie

to je len racio

(375 vyluc ihned, este by som doplnil, 250 ma vyssiu pevnost ako sirsie "tehly")
Naposledy upravil day : 22.01.12 at 21:13
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

deli. Pozri príspevok
a z akeho dovodu podla teba nie je na "spravnom mieste"?
Z pohľadu stavbára. Menej kubíkov tehál=menej euráčov za robotu. Iný dôvod nevidím.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať