Zavrieť

Porady

Zostatok PHM k 31.12. - účtovanie

Ahojte,

keď 31.12. ostáva nespotrebovana PHM tak to dať mínusom do výdavkov???


a čo ak som odpočítala z PHM pri nákupe DPH , s tým netreba nič poriešiť???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Príroda je offline (nepripojený) Príroda

    Príroda
    Z dôvodu zníženia ZD si SZČO kúpil koncom roka viac motorovej nafty - má živnosť na ťažbu dreva traktorom LKT a takmer denne naftu spotrebováva/30 l/, čo si vedie v zošite , ktorý slúži ako skladová karta. Môžem zostatok nafty k 31.12. vykázať ako zásobu ku koncu roka v eurách vo výkaze o majetku a záväzkoch a celú sumu dať normálne do výdavkov OZD do roku 2011? Ešte by som potrebovala vedieť, či je nejako obmedzené množstvo čerpania nafty na jeden krát na čerpacej stanice /pumpe/. Živnostník niekde počul, že na raz môže kúpiť len do 200 litrov nafty, je to pravda a ak, od kedy to platí a kde to nájdem? Veľmi potrebujem skorú odpoveď, za čo vopred ďakujem všetkým, čo môžu pomôcť. Pekný večer!
    Naposledy upravil Príroda : 20.01.12 at 15:45

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Ano nákup nafty je VOZD a zostatok nafty treba uviesť do výkazu o MaZ. K obmedzenému množstvu čerpania nafty sa neviem vyjadriť, počujem to prvý krát.

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    nika6 Pozri príspevok
    Ahojte,

    keď 31.12. ostáva nespotrebovana PHM tak to dať mínusom do výdavkov???


    a čo ak som odpočítala z PHM pri nákupe DPH , s tým netreba nič poriešiť???
    To PHM je predpokladám v nádrži auta, nedávaš to mínusom do výdavkov, ani s DPH netreba robiť nič.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    nika6 Pozri príspevok
    Podľa mňa je potrebné naftu ktorá je na sklade vybrať von z nákladov.
    ...sme v sekcii JÚ...

    ...Ty si zadávateľ, a v zadaní sa pýtaš na výdavky, teraz to otočíš na náklady, tak čo vlastne chceš....

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    nika6 Pozri príspevok
    jasné, myslela som výdavky (sme v ju)
    ...takže dúfam, že nič nebudeš vyberať z výdavkov ...

    nika6 je offline (nepripojený) nika6

    nika6
    Dnes som kontaktovala daň.poradcu, a ten je toho názoru, že ak boli nespotrebované PHM na sklade ku koncu roka treba ich vybrať z výdavkov.

    nika6 je offline (nepripojený) nika6

    nika6
    podľa §19 ods 2 pis. l (zákon o dani z prijmov) :sú daňové výdavky výdavky na spotrebované pohonné látky

    ak teda nespotreboval pohonné latky, a to nespotreboval, lebo ich eviduje na sklade tak ako si ich môže dať do výdavkov. a nehovorte že preto, lebo to je jednoduché účtovníctvo, veď jednoduché účtovníctvo sa riadi zákonom o dani z príjmov

    Katarina je offline (nepripojený) Katarina

    Katarina
    Zákonom o dani z príjmu sa riadi aj podvojné účtovníctvo, zostatok PHM je v PU na sklade a nerobí sa žiadne storno. V JU ja PHM v nádrži /pár litrov/ nedávam ani do výkazu, iné by bolo keby sa kúpilo PHM do zásoby vo väčšom množstve - to by išlo na sklad a do výkazu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.