Zavrieť

Porady

Zmena sídla SRO

Zdravím Vás všetkých

Potreboval by som poradiť zo zmenou sídla. Kupujem od jednej spoločnosti ktorá sa zaoberá predajom sro-čiek SRO ale dačo sa mi na tom pánovi čo mi to vysvetľoval nepozdáva.

V čom je problém:
Pri kúpe sro sa všetky údaje zmenia a meniť sa bude aj sídlo firmy a ten dotyční pán mi tvrdí že nepotrebujem žiaden papier od majiteľa domu na to že tam budem mať uňho napísanú firmu. Pred 4 či 5 rokmi viem keď som zakladal firmu som musel doniesť overený súhlas majiteľa / vlastníka nehnuteľnosti že tam budem mať sídlo firmy.
Takže by som potreboval vedieť či sa niečo na tom zmenilo. Prečítal som tu na porade zopár príspevkov len dosť neaktuálne(r.2007-r.2011) tak ak by mi vedel dakto poradiť bol by som veľmi vďačný.

- nebudem mať nájomnú zmluvu
- všetky papierovačky bude robiť ten pán
- ja mám dodať podklady a samozrejme chechtáky
- v prípade že budú chýbať niake papiere tak je to moja chyba
Ďakujem veľmi pekne za pomoc.


Ešte jedna vec ak by to čítala účtovníčka tak zháňam účtovníčku :-). Pošlite email čo by asi stali vaše služby. Bude sa jednať o Trenčiansku firmu tak účtovníčky z Trenčína, Dubnica nad Váhom, N.Dubnice, Nemšovej či Ilavy sú vítané.
nalim1955(zavináč)gmail.com - tu mi možte poslať ponuku na učtovníctvo
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Hlúposť.
Podľa obchodného zákonníka musí byť doložená buď nájomná zmluva na sídlo alebo písomný súhlas vlastníka + LV /nie že iba súhlasí s niečím, ale musí preukázať, že nehnuteľnosť je ozaj jeho/

To je nie veľmi seriózna firma podľa mňa. Zaoberám sa práve takýmito službami a preto viem, že nemá pravdu na 100 %

Moje doporučenie : treba si to dať urobiť u niekoho iného.
0 0
Nalim18 Nalim18

Nalim18 je offline (nepripojený) Nalim18

Presne toto som potreboval vedieť. Ja som si bol aj tým istý že to tak je že treba na to súhlas a LV. Ale keď presviedčal. ???
Aj by som to u vás spravil lenže budeme 4 spoločníci, a jeden zo spoločníkov dostal dobre referencie od známeho ktorý má známeho a on má známeho a povedal že firma xy z Trenčína bude na to úplne ako stvorená.
Ale ďakujem za radu.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
V pohode.... Držím palce..
0 0
hornak.ebsr hornak.ebsr

hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

Economic Pozri príspevok
Hlúposť.
Podľa obchodného zákonníka musí byť doložená buď nájomná zmluva na sídlo alebo písomný súhlas vlastníka + LV /nie že iba súhlasí s niečím, ale musí preukázať, že nehnuteľnosť je ozaj jeho/

To je nie veľmi seriózna firma podľa mňa. Zaoberám sa práve takýmito službami a preto viem, že nemá pravdu na 100 %

Moje doporučenie : treba si to dať urobiť u niekoho iného.
Economic zamietli ti niekedy zápis SRO bez LV, resp. iba so súhlasom ? Mne to nezamietli ani raz preto ho nezvyknem prikladať.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
hornak.ebsr Pozri príspevok
Economic zamietli ti niekedy zápis SRO bez LV, resp. iba so súhlasom ? Mne to nezamietli ani raz preto ho nezvyknem prikladať.
právnická osoba alebo fyzická osoba musí preukázať, že má k nehnuteľnosti alebo jej časti, ktorej adresa je ako jej sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom registri alebo v živnostenskom registri alebo v inej evidencii ustanovenej osobitným zákonom, vlastnícke právo, alebo užívacie právo, ktoré užívanie nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania nevylučuje, alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti alebo jej časti so zápisom nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania do obchodného registra, živnostenského registra alebo inej evidencie ustanovenej osobitným zákonom


To by sa dalo zneužiť, keby sa LV nedokladalo. Má to svoju logiku. ja vždy dokladám LV k súhlasu. OR predsa musí mať preukázané že súhlas udeľuje skutočný vlastník nehnuteľnosti. Či ???
0 0
hornak.ebsr hornak.ebsr

hornak.ebsr je offline (nepripojený) hornak.ebsr

Economic Pozri príspevok
právnická osoba alebo fyzická osoba musí preukázať, že má k nehnuteľnosti alebo jej časti, ktorej adresa je ako jej sídlo alebo miesto podnikania zapísaná v obchodnom registri alebo v živnostenskom registri alebo v inej evidencii ustanovenej osobitným zákonom, vlastnícke právo, alebo užívacie právo, ktoré užívanie nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania nevylučuje, alebo súhlas vlastníka nehnuteľnosti alebo jej časti so zápisom nehnuteľnosti alebo jej časti ako sídla alebo miesta podnikania do obchodného registra, živnostenského registra alebo inej evidencie ustanovenej osobitným zákonom


To by sa dalo zneužiť, keby sa LV nedokladalo. Má to svoju logiku. ja vždy dokladám LV k súhlasu. OR predsa musí mať preukázané že súhlas udeľuje skutočný vlastník nehnuteľnosti. Či ???
Noooo tak OR KE mi to zatiaľ zapisoval aj bez neho. Aj keď som si stále z katasterpostalu stiahol a "overil", že ten kto súhlasí je aj vlastníkom nehnuteľnosti.
No môže to byť aj preto, že súhlas nemáme iba taký jednoduchý (Súhlasím aby firma XYZ sídlila na adrese....) ale taký komplexný je tam aj č. LV, správa katastra, katastrálne územie atď.
Len tak informatívne sa pýtam, keď mi nejaký OR náhodou niekedy odmietne tak doložím
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
hornak.ebsr Pozri príspevok
Noooo tak OR KE mi to zatiaľ zapisoval aj bez neho. Aj keď som si stále z katasterpostalu stiahol a "overil", že ten kto súhlasí je aj vlastníkom nehnuteľnosti.
No môže to byť aj preto, že súhlas nemáme iba taký jednoduchý (Súhlasím aby firma XYZ sídlila na adrese....) ale taký komplexný je tam aj č. LV, správa katastra, katastrálne územie atď.
Len tak informatívne sa pýtam, keď mi nejaký OR náhodou niekedy odmietne tak doložím
Ja nepodávam podania, aby mi ich takouto náhodou odmietli, ale na istotu.... Mám vždy všetko doložené tak ako treba. Aj mnou vypracovaný súhlas toto všetko obsahuje /tiež je taký komplexný/.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Economic Pozri príspevok
Ja nepodávam podania, aby mi ich takouto náhodou odmietli, ale na istotu.... Mám vždy všetko doložené tak ako treba. Aj mnou vypracovaný súhlas toto všetko obsahuje /tiež je taký komplexný/.
Chcela by som sa spýtať: LV musí byť originál, alebo stačí fotokópia? Vďaka, Eva
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Stačí kópia alebo LV vytlačený z www.katasterportal.sk.

Ale ako uvádzajú niektorí poradcovia vyššie, vôbec LV neprikladajú.
My to tiež štandardne prikladáme.

Pekný deň.
1 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Srdečná vďaka vám za rady. Ešte by som vás chcela poprosiť, ak viete, aké kolkové známky budem potrebovať na zápis o zmene sídla s.r.o. do iného okresu?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ZEvina Pozri príspevok
Srdečná vďaka vám za rady. Ešte by som vás chcela poprosiť, ak viete, aké kolkové známky budem potrebovať na zápis o zmene sídla s.r.o. do iného okresu?

Pri papierovom podaní 66.- Eur, pri elektronickom 33.- Eur.
2 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
A aký je postup pri elektronickom podaní? Mám ZEP, vyplním tlačivo, podpíšem, odošlem, ale čo s požadovanými prílohami - overené rozhodnutie jediného spoločníka....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Ak máš Q-Sign a registráciu na portál.gove môžeš podávať. Dokumenty (prílohy) podpíšeš svojim ZEP-om, ak nie si konateľ, tak PM. A priložíš k vyplnenému formuláru.
1 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Ahojte, chcem sa ešte raz všetkým poďakovať za rady. Návhr na zmenu som podala, ale je to už 7 pracovných dní a ešte stále nemáme zapísanú zmenu do OR. Pri tom ma napadlo, že som spravila asi chybu. Návrh na zápis musí obsahovať všetkých tých tuším 17 strán, aj tie, ktoré absolutne nesúvisia so zmenou sídla spoločnosti? Ak chýba tam jedna strana, tak je to asi chyba?
Vďaka, Eva
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ZEvina Pozri príspevok
Ahojte, chcem sa ešte raz všetkým poďakovať za rady. Návhr na zmenu som podala, ale je to už 7 pracovných dní a ešte stále nemáme zapísanú zmenu do OR. Pri tom ma napadlo, že som spravila asi chybu. Návrh na zápis musí obsahovať všetkých tých tuším 17 strán, aj tie, ktoré absolutne nesúvisia so zmenou sídla spoločnosti? Ak chýba tam jedna strana, tak je to asi chyba?
Vďaka, Eva
Ak je tá chýbajúca strana, ktorá by sa vyplňovala, tak by to mohol problém. Ak to bol len prázdna strana, tak nie. Skôr by som povedala iná chyba tam bude. Prebratie bolo osobne, či poštou ? Ak osobne, Odmietačku treba ísť prevziať na súd. Ak poštou, treba ju čakať...
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Economic, ďakujem Ti za cenné rady.
Podávala som to osobne a prebratie som dala poštou. Pozerám každý deň na internete. Bola to strana, ktorá sa nemala vyplňovať, prílohy som dala všetky, ako ste uviedli, tak neviem. Pôjdem sa tam zajtra spýtať. Ešte ma napadlo, či si nedávajú načas z dôvodu, že zmenu sídla sme dali až od 1.3.2012?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ZEvina Pozri príspevok
Economic, ďakujem Ti za cenné rady.
Podávala som to osobne a prebratie som dala poštou. Pozerám každý deň na internete. Bola to strana, ktorá sa nemala vyplňovať, prílohy som dala všetky, ako ste uviedli, tak neviem. Pôjdem sa tam zajtra spýtať. Ešte ma napadlo, či si nedávajú načas z dôvodu, že zmenu sídla sme dali až od 1.3.2012?
Ak na strane 13 je ten dátum 1. 3. 2012, tak aj tu by mohol byť pes zakopaný. Už len taká drobná poznámočka, že doložené všetky prílohy ešte neznamená, že je všetko v tých prílohách je v poriadku. Môže sa aj chybička vlúdiť... Treba len dočkať... a vyzerať poštárku. Spýtať sa samozrejme môžeš ísť.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Ešte raz ďakujem za cenné rady. Zápis o zmene sídla spoločnosti prebehol v poriadku. To meškanie bolo tým, že sme si požiadali zmenu od 1.3.2012 a OR ani nepošle, ani neuvedie zmenu na internete pred týmto dátumom.
Chcela by som sa spýtať, či mi neviete poradiť aj s probémom ŠPZ vozidiel. My sme sa presťahovali do iného okresu, ale zostali sme na DÚ v Bratislave, lebo podľa nového zákona sa DÚ, SP, ZP nemenia v rámci kraja. Neviem sa však nikde dopátrať, či sa to vzťahuje aj na zmenu ŠPZ vozidiel, alebo tiež stačí len zmena údajov v technických peukazoch. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Srdečná vďaka. Eva
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
ZEvina Pozri príspevok
Ešte raz ďakujem za cenné rady. Zápis o zmene sídla spoločnosti prebehol v poriadku. To meškanie bolo tým, že sme si požiadali zmenu od 1.3.2012 a OR ani nepošle, ani neuvedie zmenu na internete pred týmto dátumom.
Chcela by som sa spýtať, či mi neviete poradiť aj s probémom ŠPZ vozidiel. My sme sa presťahovali do iného okresu, ale zostali sme na DÚ v Bratislave, lebo podľa nového zákona sa DÚ, SP, ZP nemenia v rámci kraja. Neviem sa však nikde dopátrať, či sa to vzťahuje aj na zmenu ŠPZ vozidiel, alebo tiež stačí len zmena údajov v technických peukazoch. Nemáte s tým niekto skúsenosti? Srdečná vďaka. Eva

Na DI v pôvodnom okrese vozidlo odhlásiť a na novom DI prihlásiť. Je to len zmena z okresu do iného okresu.
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
Veľmi ste mi pomohli so svojimy radami, tak pridám moje skúsenosti so zmenou sídla SRO do iného okresu. Snáď to niekomu pomôže: DÚ, SP, ZP zostávajú nezmenené, ak sú v rámci kraja, treba im len zaslať tlačivo s oznámením zmeny sídla. Ak dáte žiadosť o vykonanie zmeny na OR, aj keď podáte žiadosť o dva týždne pred termínom zmeny, OR Vám výpis s novými zmenami ani nepošle, ani nevydá a ani neuverejní na portály. S Dopravným inšpektorátom je to horšie, ako sa uvádza hore, museli sme vymeniť ŠPZ na všetkých 16-tich vozidlách. Jedna zmena - 33,- € + 3,- € za doručenie osvedčenia č. II.
Teraz ešte musím vyzistiť, ako to bude na Daňovom úrade ohľadne oznámenie o zmene ŠPZ, či to stačí len na hlavičkový papier ako pôvodná ŠPZ - nová ŠPZ, alebo sa musia všetky autá odhlásiť a s novými ŠPZ prihlásiť? Ak máte niekto takúto skúsenoť, poradíte? Vďaka, Eva
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať