Zavrieť

Porady

zalozenie s.r.o popri zamestnaní

chcel by som zacat podnikat na roznich forach som sa docital coto o s.r.o ale ma par otazok: je fakt vyhodná s.r.o. , kolko eur stoji zalozenie ako dlho to trvá, nemusim platit odvody ak nebudem zamestnany v sro a podobne vedel by mi niekto poradit? za odpovede dakujem. niesom v tomto zbehlí.
Usporiadat
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Určite je výhodnejšia sro. Orientačná cena za založenie je cca 380.- Eur, vrátane všetkých poplatkov...
Založiť sa dá nová na mieru cca do 3 týždňov.
0 0
runaldo runaldo

runaldo je offline (nepripojený) runaldo

A neviete mi poradit Ako a koľko sa platia dane,odvody a podobne ak by som nebol zamestnanec len konateľ bez nároku na mzdu(dá sa take niečo?) Vyplácal by som si len zisk.
0 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

odvody do poisťovní by neboli žiadne ak konateľ nepoberá odmenu za výkon činnosti.......a podiel na zisku? spoločnosť zaplatí 19% daň z príjmu PO a podiel na zisku sa vypláca ....z neho sa ešte platia fondy do ZP vo výške 10%
Naposledy upravil Mila123 : 18.01.12 at 04:39
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Sro je preto výhodná, že pokiaľ nie si zamestnaný v nej, neplatíš SP ani ZP. Jedine 19 % daň zo zisku, ako ako napísala Mila123. To je tá výhoda oproti SZČO.
0 0
runaldo runaldo

runaldo je offline (nepripojený) runaldo

dakujem pekne uz mam v tom jasno :-)
0 0
nuccky nuccky

nuccky je offline (nepripojený) nuccky

Este by som sa chcel spytat, ze ak si popri zamestnani otvori jednoosobovu s.r.o. musi si vybavit aj zivnostensky list (kedze bude musi byt konatelom, ci moze byt s.r.o aj bez konatela?) a to znamena, ze ked je zamestnany, nebude platit mesacne minimalne poistne do ZP? ake povinnosti pre neho ako SZCO vyplyvaju zo zakona ked bude nezamestnany? Dakujem
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

nuccky Pozri príspevok
Este by som sa chcel spytat, ze ak si popri zamestnani otvori jednoosobovu s.r.o. musi si vybavit aj zivnostensky list (kedze bude musi byt konatelom, ci moze byt s.r.o aj bez konatela?) a to znamena, ze ked je zamestnany, nebude platit mesacne minimalne poistne do ZP? ake povinnosti pre neho ako SZCO vyplyvaju zo zakona ked bude nezamestnany? Dakujem
motáš hrušky s jablkami... živnostenský list musí mať sro, konateľ je funkcia, ktorého menujú do funkcie spoločníci na valnom zhromaždení resp. pri založení... sro musí mať konateľa, lebo ten za ňu koná, aj loď musí mať kapitána pri kormidle konateľ sa nepovažuje za SZČO t.j. aj keď by nemal príjem z funkcie konateľa a bol nezamestnaný môže byť na úrade práce evidovaný ako uchádzač o zamestnanie, horšie je to so spoločníkom, ten nemusí byť ani konateľ avšak ak by zostal bez príjmu t.j. nezamestnaný, do evidencie ho nezaradia, pretože vlastní obchodnú spoločnosť a pre účely zákona je považovaný za SZČO..
0 0
nuccky nuccky

nuccky je offline (nepripojený) nuccky

Dakujem za odpoved cize ak si chcem s kamaratom zalozit firmu, kvoli stranke kde budeme ponukat nejake sluzby a predpokladam ze prvy rok tak zarobime max. 100 eur a hrozila by mi strata prace, tak sa mi to vobec neoplati. Resp. hned ako stratim pracu, vystupit ako spolocnik z firmy? ci existuje nejaka lepsia moznost? Dakujem
Naposledy upravil nuccky : 19.01.12 at 10:34
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

pozri podnikanie nesie so sebou aj určitú mieru rizika... kvôli 100 € zisku (ak obrat bude nižší ako 4000 €) sa ti sro zakladať neoplatí lebo je s tým spojená aj väčšia administrácia ako napr. so živnosťou... ak chceš silou mocou sro a bojíš sa, že prídeš o zamestnanie dalo by sa to vyriešiť aj tak, že spoločníkom sro bude niekto z rodiny, napr. babka na dôchodku, a ty budeš konateľom... ak prídeš o prácu môžeš sa prihlásiť na úrade práce a poberať podporu, ak sa s babkou niečo stane, sro a jej majetok budú predmetom dedičského konania a budeš vyplácať zo svojej práce rodinu a budeš si búchať hlavu o múr...
0 0
nuccky nuccky

nuccky je offline (nepripojený) nuccky

) to je dobry napad, ale lepsie by to bolo asi na otca alebo mamu Ja chcem sro teraz hlavne z toho dovodu, ze by sme do toho isli dvaja. Lepsie by bolo asi rozbehnut to pod jednym zivnostenskym a ked by to slo, tak otvorit firmu. Kazdopadne dakujem za rady. Doteraz som o porade nevedel ale od dnes sa stavam pravidelnym citatelom
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
nuccky Pozri príspevok
) to je dobry napad, ale lepsie by to bolo asi na otca alebo mamu Ja chcem sro teraz hlavne z toho dovodu, ze by sme do toho isli dvaja. Lepsie by bolo asi rozbehnut to pod jednym zivnostenskym a ked by to slo, tak otvorit firmu. Kazdopadne dakujem za rady. Doteraz som o porade nevedel ale od dnes sa stavam pravidelnym citatelom

Sro bude mať svoje a hlavne jedno Osvedčenie o živnostenskom oprávnení, hoci Vás spoločníkov bude aj 5.
0 0
nuccky nuccky

nuccky je offline (nepripojený) nuccky

Mozu byt v sro vsetci spolocnici a zaroven aj konatelia?
Pri sro musi mat kazdy konatel zivnostenske opravnene, ci staci iba jedno?*
Dakujem
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Môžu.

NIEEEE ! Veď píšem že sročka má vystavené Osvedčenie ktoré znie na obchodné meno spoločnosti. Teda jedno !
0 0
Ice dive Ice dive

Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

sro môže mať maximálne 50 spoločníkov a minimálny vklad spoločníka je 750 €, živnostenské oprávnenie má sro, oprávňuje sro podnikať... ak má konateľ živnostenské oprávnenie tak je živnostník a nemá nič spoločné s sro....
0 0
nuccky nuccky

nuccky je offline (nepripojený) nuccky

neuvedomil som si to dakujeeem, uz mi to je vsetko jasneee, huraa
0 0
runaldo runaldo

runaldo je offline (nepripojený) runaldo

Mám este jednu otazocku Ako je to styk vkladom5000 eur. Musím to mať v banke alebo preukázať notarovi alebo stačí prehlásenie Ako to vlastne je. Peniaze je možné použiť teda len fiktívne ich vložiť a ďalej snímok disponovať Ako súkromná osoba?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

runaldo Pozri príspevok
Mám este jednu otazocku Ako je to styk vkladom5000 eur. Musím to mať v banke alebo preukázať notarovi alebo stačí prehlásenie Ako to vlastne je. Peniaze je možné použiť teda len fiktívne ich vložiť a ďalej snímok disponovať Ako súkromná osoba?
...hmmm....správca vkladu sa ten človiečik alebo firma volá, to je ten, ešte pred zápisom do OR....ďalej chceš radu mimo etiky tejto stránky....
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
runaldo Pozri príspevok
Mám este jednu otazocku Ako je to styk vkladom5000 eur. Musím to mať v banke alebo preukázať notarovi alebo stačí prehlásenie Ako to vlastne je. Peniaze je možné použiť teda len fiktívne ich vložiť a ďalej snímok disponovať Ako súkromná osoba?
Podstata je, že ich fyzicky nikam nevkladáš a nikomu ich nepreukazuješ. Určený správca vkladu vyhlási, že vklad je splatený. Už toto nerieš, ak chceš vážne začať podnikať.
0 0
runaldo runaldo

runaldo je offline (nepripojený) runaldo

Economic Pozri príspevok
Podstata je, že ich fyzicky nikam nevkladáš a nikomu ich nepreukazuješ. Určený správca vkladu vyhlási, že vklad je splatený. Už toto nerieš, ak chceš vážne začať podnikať.
dakujem presne toto som potreboval pocut teda citat uz vtom mam celkom jasno dakujem
0 0
runaldo runaldo

runaldo je offline (nepripojený) runaldo

vie mi niekto poradit crta sa mi zamestnanie kde nemozem byt spolocnik v sro ak by som chcel sa zbavit teda posunut tuto sro niekomu inemu je lepsie ju predat alebo zrusit (chcel by som ju nechat napisat na oca da sa to?) kolko to stoji síl a penazí?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať