Zavrieť

Porady

Ako vypočítam dan zo mzdy pre zamestnancov

Dobrý večer,
prosím Vás o radu, som SZČO a mám dvoch zamestnancov-dohodárov, na dohode majú stanovený plat 1 Euro/hodina ktorú aj dostavaju na výplatu + za nich platim dovody do soc.poistovne (garančné a úrazové poistenie) AKO VYPOCITAM DAN ktoru musim odviest z ich platov a komu sa táto dan odvádza.
Budem to robit prvy krat tak sa vopred ospravedlnujem za mozno jednoduche a samozrejme otazky.
dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janka2012 Pozri príspevok
    Dobrý večer,
    prosím Vás o radu, som SZČO a mám dvoch zamestnancov-dohodárov, na dohode majú stanovený plat 1 Euro/hodina ktorú aj dostavaju na výplatu + za nich platim dovody do soc.poistovne (garančné a úrazové poistenie) AKO VYPOCITAM DAN ktoru musim odviest z ich platov a komu sa táto dan odvádza.
    Budem to robit prvy krat tak sa vopred ospravedlnujem za mozno jednoduche a samozrejme otazky.
    dakujem
    Podstatné je, či majú, alebo nemajú podpísané Vyhlásenie k zdaneniu, ak majú, od ich odmeny odpočítaš NČ, a ak ostane ZD, ten zdaníš, ak ho nemajú podpísané, zdaníš im celú odmenu. Daň odvádzaš DÚ do 5 dni od vyplatenia odmeny.

    Janka2012 je offline (nepripojený) Janka2012

    Janka2012
    Nemajú podpisane ziadne vyhlásenie k zdaneniu.
    Mam ich cely rok, kazdy mesiac majú vyplatu, to som mala platit dan teda kazdy mesiac 5 dni po ich vyplate?!
    Napr. odrobili 300 hodin od začiatku roka, takze mali spolu plat 300 euro, ako sa to počita?
    dakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Janka2012 Pozri príspevok
    Nemajú podpisane ziadne vyhlásenie k zdaneniu.
    Mam ich cely rok, kazdy mesiac majú vyplatu, to som mala platit dan teda kazdy mesiac 5 dni po ich vyplate?!
    Napr. odrobili 300 hodin od začiatku roka, takze mali spolu plat 300 euro, ako sa to počita?
    dakujem
    Áno, samozrejme, ak boli odmeňovaní mesačne, aj mesačne mala byť na DÚ odvedená daň, a zaslaný kvartálny prehľad.

    tweedle je offline (nepripojený) tweedle

    tweedle
    Tweety Pozri príspevok
    Áno, samozrejme, ak boli odmeňovaní mesačne, aj mesačne mala byť na DÚ odvedená daň, a zaslaný kvartálny prehľad.
    od nového roku sa robia mesačné prehľady

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tweedle Pozri príspevok
    od nového roku sa robia mesačné prehľady
    To áno, ale my sa bavíme o m.r.

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    1/ mali aj iné zamestnanie, ako u vás?

    2/ si ako szčo prihlásená na DÚ ako platca dane zo závislej činnosti? ak nie, čaká ťa pokuta, ako aj za nezaslanie štvrťročných prehľadov

    3/ píšeš, že každý mesiac si im robila výplaty.. veď tam ti musela pri výpočete vyjsť daň, kedže nemali podpísané vyhlásenie k dani... prečo to riešiš teraz ?

    Ako vypočítam dan zo mzdy pre zamestnancov

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.