Zavrieť

Porady

faktúta a daňová zálohová faktúra

účtujem v programe Pohoda, jednoduché účtovníctvo a som platca DPH.
Dodávateí mi na prelome mesiaca vždy zasiela daňovú zálohovú faktúru s uplatnením dane. Na konečnej faktúre si už teda neuplatňujem DPH nakoľko zálohu platím v plnej sume - ako je aj na konečnej faktúre takže tá mi príde na sumu 0. Ako mám teraz zlikvidovať túto faktúru? Ak dám zlikvidovať a priradím zal. faktúro mám potom konečnú faktúru 0 ale k likvidácii mi na červeno svieti -suma. Môže to tak byť? alebo mám iba vystaviť faktúru na sumu 0? Veď daň už mám uplatnenú.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zazulka je offline (nepripojený) zazulka

    zazulka
    chcem sa spýtať na správny postup pri zálohových faktúrach na prelome mesiacov.

    20.01.2013 vystavená zálohová faktúra
    29.01.2013 zaplatená zál. faktúra
    treba spraviť aj doklad k DPH nakoľko je to prelom mesiacov? Tam je dátum dodania, deň kedy je zaplatená záloha?

    a potom napr. 07.02.2012 bude vyúčtovacia faktúra, s akým dátumom dodania? Kedy bola záloha zaplatená alebo kedy bola služba, tovar dodaný?

    Prípad kedy je len:
    20.01.2013 zálohová faktúra
    23.01.2013 Zaplatená zálohová faktúra
    Vyúčtovacia: 31.01.2013 - dátum dodania? deň zaplatenia zál. faktúry alebo deň dodania služby, tovaru

    slnieck je offline (nepripojený) slnieck

    slnieck
    zazulka Pozri príspevok
    chcem sa spýtať na správny postup pri zálohových faktúrach na prelome mesiacov.

    20.01.2013 vystavená zálohová faktúra
    29.01.2013 zaplatená zál. faktúra
    treba spraviť aj doklad k DPH nakoľko je to prelom mesiacov? Tam je dátum dodania, deň kedy je zaplatená záloha?

    a potom napr. 07.02.2012 bude vyúčtovacia faktúra, s akým dátumom dodania? Kedy bola záloha zaplatená alebo kedy bola služba, tovar dodaný?

    Prípad kedy je len:
    20.01.2013 zálohová faktúra
    23.01.2013 Zaplatená zálohová faktúra
    Vyúčtovacia: 31.01.2013 - dátum dodania? deň zaplatenia zál. faktúry alebo deň dodania služby, tovaru
    Ak je zálohova a vyuctovacia v tom istom mesiaci datum dodania je prijatie platby.
    Pri prelome mesiaca vystavujes preddavok k prijatej platbe s datumom prijatia platby. Vyuctovacia bude dodanie - dodanim sluzby tovaru.

    zazulka je offline (nepripojený) zazulka

    zazulka
    slnieck Pozri príspevok
    Ak je zálohova a vyuctovacia v tom istom mesiaci datum dodania je prijatie platby.
    Pri prelome mesiaca vystavujes preddavok k prijatej platbe s datumom prijatia platby. Vyuctovacia bude dodanie - dodanim sluzby tovaru.
    ĎAkujem, keď by nastala situácia, že zálohová faktúra je 50 %, uhradená 28.01 ale dodanie je až 02.02., vystavím doklad o dph k prijatej zálohe a vyúčtovacia bude ponížená o zálohu, ale čo ma zaujíma je DÁTUM DODANIA..v tejto vyúčtovacej bude dátum dodania až toho 02.02 kedy bude tovar alebo služba uskutočnená?

    faktúta a daňová zálohová faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.