Zavrieť

Porady

Ročné zúčtovanie dane z príjmov za 2011 - termíny, veličiny

Máte niekto tieto údaje spracované, tak ako bývalo na porade dobrým zvykom, čo musí zamestnávateľ a zamestnanec, termíny, veličiny... dajte link príp. materiál. určite ocenia viacerí ))
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivana 1511 je offline (nepripojený) Ivana 1511

    Ivana 1511
    Ak pomôžem, tak stručný prehľad:

    Zamestnávateľ predloží daňovému úradu tlačivo:
    "Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň ... za IV.Q.2011 do 31.1.2012 a v roku 2012 do konca každého kalendárneho mesiaca

    - do 31.1.2012 zamestnanec podpíše tlačivo " Vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závislej činnosti
    - 10.2.2012 zamestnávateľ vydá zamestnancovi potvrdenie, ktorý najneskôr do 5,2,2012 požiada o vystavenie tlačiva "Potvrdenie o príjmoch FO zo závis.činnosti o preddavkoch na daň, daňovom bonuse na deti za rok 2011
    - 15.2.2012 zamestnavateľ príjme tlačivo Žiadosť o vykonanie RZ
    - 10.3.2012 zamestnávateľ vydá tlačivo potvrdenie o príjmoch zamestnancom, ktorí nepožiadali o vykonanie ročného zúčtovania dane
    - 31.3.2012 /nakoľko to je sobota tak do 2.4.2012/ zamestnávateľ vykoná RZ dane zamestnancom ktorí o to požiadali do 15.2.2012 a zároveň neboli povinní sami podať daňové priznanie, Vystaví tlačivo RZ preddavkov na daň z príjmov FO zo závis. činnosti, daňový bonus za rok 2011
    -31.3.2012 /2.4.2012/ zamestnávateľ predloží daňovému úradu tlačivo " Hlásenie o vyúčtovaní dane ...."
    - 30.4.2012 zamestnávateľ potvrdí zaplatenie dane zamestnancovi na tlačive "Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závis.činnosti na účely vyhlásenia o poukázaní sumy výšky 2% zaplatenej dane za rok 2011
    - potvrdenie o zaplatení dane zamestnávateľ vydá do 10 dní po vykonaní ročného zúčtovania dane
    - Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov FO ktorej bolo vykonané RZ za rok 2011
    - zamestnávateľ vydá kopiu RZ dane zamestnancom, ktorým vykonal RZ dane

    ak som na niečo zabudla, prosím doplnte ma.

    Hlasovalo 11 pouzivatelov

    Užitočné (11)
    vladan, sybila3, Betina2, bea, Marína, janaGT, Lubaba, Tamila, Paula, adam, Rozalka
    11

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    nnanii Pozri príspevok
    Zdravím...môžem sa Vás spýtať či sa dáva hlásenie o vyúčtovaní dane...aj za dohodárov?či len za zamestancov s HPP...?
    Aj za dohodárov. Za všetkých, ktorým bol vyplatený príjem zo ZČ.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    nnanii Pozri príspevok
    Zdravím...môžem sa Vás spýtať či sa dáva hlásenie o vyúčtovaní dane...aj za dohodárov?či len za zamestancov s HPP...?
    Dohodári boli v roku 2011 zdaňovaní preddavkovou daňou - ano.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    Za všetkých zamestnancov, aj dohodárov.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    pekaleka Pozri príspevok
    Dobrý deň. Malá otázka k ročnému zúčtovaniu a dohodám... Keďže sa dohody za rok 2011 zdaňovali preddavkom, je nutné zahrnúť všetky dohody do ročného zúčtovania ? Už neplatí môžeš ale nemusíš ?

    ďakujem za odpoveď.
    musíš ...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    bertik1 Pozri príspevok
    Prosím vás, ak vyšlo v RZD nedoplatok 0,03 € sťahujem, alebo až od určitej sumy. Ďakujem
    Ak venuje 2% dane, alebo má DB, tak musí zaplatiť, inak nie.

    §38 Zákon o DzP
    (7) Daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania presahujúci sumu 3, 32 eura zráža zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi zo zdaniteľnej mzdy najneskôr do konca zdaňovacieho obdobia, v ktorom sa vykonalo ročné zúčtovanie. Zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) odvedie zrazený daňový nedoplatok alebo zrazenú časť daňového nedoplatku správcovi dane v najbližšom termíne na odvod preddavkov na daň. Ak zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) postupoval podľa § 36 ods. 5, daňový nedoplatok vyplývajúci z ročného zúčtovania zníži o sumu daňového bonusu a zohľadní daňový nedoplatok aj v sume 3, 32 eura alebo nižšej ako 3, 32 eura. Ak zamestnanec uplatní postup podľa § 50, zamestnávateľ, ktorý je platiteľom dane, 122) zamestnancovi, v prípade, ak nebol daňový nedoplatok zaplatený v správnej výške znížením sumy daňového bonusu, zrazí aj daňový nedoplatok v sume 3, 32 eura alebo nižšej ako 3, 32 eura najneskôr do 30. apríla po skončení zdaňovacieho obdobia, za ktoré sa vykonalo ročné zúčtovanie.
    Naposledy upravil Tweety : 06.03.12 at 06:50 Dôvod: Mala som to dvakrát.

    nnanii je offline (nepripojený) nnanii

    nnanii
    Zdravím...môžem sa Vás spýtať či sa dáva hlásenie o vyúčtovaní dane...aj za dohodárov?či len za zamestancov s HPP...?

    pekaleka je offline (nepripojený) pekaleka

    pekaleka
    Dobrý deň. Malá otázka k ročnému zúčtovaniu a dohodám... Keďže sa dohody za rok 2011 zdaňovali preddavkom, je nutné zahrnúť všetky dohody do ročného zúčtovania ? Už neplatí môžeš ale nemusíš ?

    ďakujem za odpoveď.

    zuzu 76 je offline (nepripojený) zuzu 76

    zuzu 76
    Dobrý deň,
    poprosím o radu... jedná sa mi o potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závislej činnosti na účely vyhlásenia o poukázaní sumy do výšky 2 %.... Môžem vystaviť uvedené potvrdenie aj v prípade , že zamestnávateľ namá uhadenú daň zo závislej činnosti?

    bertik1 je offline (nepripojený) bertik1

    bertik1
    Prosím vás, ak vyšlo v RZD nedoplatok 0,03 € sťahujem, alebo až od určitej sumy. Ďakujem

    latka je offline (nepripojený) latka

    latka
    dobrý deň, prosím Vás ak zamestnancovi vyjde nárok na zamestnaneckú prémiu /príjem 2246,24 pracoval 7 mesiacov/ tak do riadku 04 ročného zúčtovania -nezdaniteľ. časti nepíšem nič a do riadku 07 základ dane na uplatnenie zamestnaneckej prémie píšem sumu 3294,36 alebo tých 2246,24 zníženú o odvody na poistné. Ďakujem pekne za odpoveď

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    do kedy treba zamestnancovi vyplatiť zamestnaneckú prémiu a preplatok dane? viem, že urobiť RZD najneskôr do 31.3. a vyplatiť môžem 15.4. v marcovej výplate? dík

    milanr je offline (nepripojený) milanr

    milanr
    Re: 1. príspevok:
    Zamestnávateľ predloží daňovému úradu tlačivo:
    "Prehľad o zrazených a odvedených preddavkoch na daň ... za IV.Q.2011 do 31.1.2012 a v roku 2012 do konca každého kalendárneho mesiaca

    - do 31.1.2012 zamestnanec podpíše tlačivo " Vyhlásenie na zdanenie príjmov FO zo závislej činnosti
    - 10.2.2012 zamestnávateľ vydá zamestnancovi potvrdenie, ktorý najneskôr do 5,2,2012 požiada o vystavenie tlačiva "Potvrdenie o príjmoch FO zo závis.činnosti o preddavkoch na daň, daňovom bonuse na deti za rok 2011
    - 15.2.2012 zamestnavateľ príjme tlačivo Žiadosť o vykonanie RZ
    - 10.3.2012 zamestnávateľ vydá tlačivo potvrdenie o príjmoch zamestnancom, ktorí nepožiadali o vykonanie ročného zúčtovania dane
    - 31.3.2012 /nakoľko to je sobota tak do 2.4.2012/ zamestnávateľ vykoná RZ dane zamestnancom ktorí o to požiadali do 15.2.2012 a zároveň neboli povinní sami podať daňové priznanie, Vystaví tlačivo RZ preddavkov na daň z príjmov FO zo závis. činnosti, daňový bonus za rok 2011
    -31.3.2012 /2.4.2012/ zamestnávateľ predloží daňovému úradu tlačivo " Hlásenie o vyúčtovaní dane ...."
    - 30.4.2012 zamestnávateľ potvrdí zaplatenie dane zamestnancovi na tlačive "Potvrdenie o zaplatení dane z príjmov zo závis.činnosti na účely vyhlásenia o poukázaní sumy výšky 2% zaplatenej dane za rok 2011
    - potvrdenie o zaplatení dane zamestnávateľ vydá do 10 dní po vykonaní ročného zúčtovania dane - prosím v ktorom § to je uvedené ? Nie je myslený § 39 ods. 6 ZoDzP, do 10 dní od žiadosti zamestnanca sa vystavuje doplnený doklad vykonanom RZD zamestnancovi, ktorý je povinný podať DP.
    - potvrdenie o zaplatení dane zamestnávateľ vydá na žiadosť zamestnanca § 38 ods. 7 ZoDzP. Neviem, či môžem toto Potvrdenie vystaviť skôr ako fyzicky zrazím zamestnancovi a odvediem nedoplatok z RZD. Napr. RZD vykonám 28.02.2012, nedoplatok zrazím a odvediem 12.04.2012, tak Potvdenie vystavím až po zrazení nedoplatku a to nebude do 10 dní ? Chápem to správne, ak nie opravte ma, prosím !
    - Vyhlásenie o poukázaní sumy do výšky 2% zaplatenej dane z príjmov FO ktorej bolo vykonané RZ za rok 2011
    - zamestnávateľ vydá kopiu RZ dane zamestnancom, ktorým vykonal RZ dane - nie je potrebné vydať zamestnancom Potvrdenie o príjmoch, však v RZD môžu byť aj údaje od iných zamestnávateľov - § 39 ods. 5 písm b).

    Fogino je offline (nepripojený) Fogino

    Fogino
    Dobrý .

    9 mesiacov som bol živnostník a posledné 3 mesiace zamestnanec, nepodal som žiadosť u svojho zamestnávateľa o vykonanie Ročného zúčtovania dane z príjmov za 2011 Teraz si to musím urobiť sám, ale nikde neviem nájsť tlačivo! Je ? : Ročné zúčtovanie dane z príjmov za 2011 to iste ako Ročné zúčtovanie preddavkov na daň za 2011. Nestačí len podať DP typ B ?

    norma.d je offline (nepripojený) norma.d

    norma.d
    DP tipu B - jednoznačne - neni čo riešiť. Tlačivko je na www.drsr.sk v hornej lište "tlačivá" :-) RZ robi iba zamestnávateľ.

    Fogino je offline (nepripojený) Fogino

    Fogino
    norma.d Pozri príspevok
    DP tipu B - jednoznačne - neni čo riešiť. Tlačivko je na www.drsr.sk v hornej lište "tlačivá" :-) RZ robi iba zamestnávateľ.
    Tak je to to tlačivo na Ročné zúčtovanie preddavkov na daň !!!! Doňho nepíšem príjem zo živnosti ? Kam do ktorej kolónky ? Má to robiť zamestnávateľ OK ale čo kedˇsom ho o to nepožiadal ??? Čo teraz ??? Mám si to spravit sám, ale tlačivo je len pre zamestnávateľa ... Kam som sa to zamotal ako s toho von ?

    lucinko je offline (nepripojený) lucinko

    lucinko
    Aka pokuta ma caka?

    zdravim, chcem vediet, ako to je s pokutou. Podpisala som zamestnavatelovi (TPP od juna 2011 )tlacivo na RZD a dala vsetky dokumenty, ake chcel.
    Mala som vsak este pred nastupom (no stale rok 2011) medzi inymi brigadami i jednu tyzdnovu brigadu u nemeckej firmy, pricom sprostredkovatel bol bulhar. V tej dohode mam uvedene, ze je na dohodarovi individualne, ci si to zdani. Po kontaktovani tej nemeckej firmy (k papieru pre RZD) - mi poslali opat vsetky dokumenty, ktore mam vratane dohody, avsak ten konkretny papier opat nie. Teraz uz nekomunikuju vobec.
    Moze mi teda sucasny zamestnavatel vystavit RZD ? Aka pokuta ma caka, kedze nemam potrebny papier z tej dohody? Pretoze podanie samostatneho danoveho priznania mi uz sucasny zamestnavatel neumoznil (vraj v danovom priznani staci konkretna dohoda), zrejme ma caka pokuta.. Dakujem za skoru odpoved,ktora mi pomoze.
    Naposledy upravil lucinko : 21.03.12 at 13:55 Dôvod: -

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.