Zavrieť

Porady

Prevod filmov z DVD na HDD

Zdravím všetkých.

Dcéra má kopu, kopu filmov (rozprávok) na lacných DVD. Aký spôsob využiť na čo najjednoduchší prevod na externý HDD, na ktorom sa už nebudem obávať poškrabania, obliatia a pod. nehôd. Keďže sú to väčšinou klasické DVD, majú menu, rôzne reklamy, upútavky .... potreboval by som to orezať a hodiť na disk, len pomocou akého programu?

Ďakujem za reakcie ....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    No ja sa obliatia DVD neobávam. DVD si možeš skopírovať tak ako je tj. s menu ....alebo urobiť ripp, DVD Ripperov je plno.
    AnyDVD SlySoft 1.2.1.3 (3.7.2003 , 8 rokov )[ 2 ] 6.9.1.0 (31 decembra 2011, pred 19 dni ) [ 3 ] [ 4 ] Nie Vlastnícke
    Shareware
    21 dňovú skúšobnú
    € 63-109 [ 5 ]
    Áno
    CloneDVD Komplikované Bytes /SlySoft 2.0.4.1 (18. marca 2004 , pred 7 rokmi ) [ 6 ] 2.9.3.0 (03.5.2011 , 8 mesiacmi ) [ 6 ] 2.9.2.9 beta (07.10.2010 , 15 mesiaci ) [ 7 ] Nie Vlastnícke
    Shareware
    21 dňovú skúšobnú
    € 32,6 - 51[ 5 ]
    Áno
    DVD Decrypter Lightning Veľkej Británii! Pre-3.5.4.0 (Pre-21.mája 2005 , 6 rokov ) 3.5.4.0 (21.mája 2005 , 6 rokov ) Prerušená (nahradený non-ripper ImgBurn ) Nie Vlastnícke
    Freeware
    Voľný Áno
    DVD Shrink DVDShrink ? 3.2.0.15 (25 júla 2004 , pred 7 rokmi ) (25.července 2004 , pred 7 rokmi ) Nie Vlastnícke
    Freeware
    Zadarmo ± stránok Dar[ 8 ] Áno
    DVD X Copy 321 Studios (Pre apríla 2002 , 9 rokmi ) 4.0.3.8 (september 2003 , 8 rokov ) ? Nie Vlastnícke
    Shareware
    Voľný Áno
    DVD-Audio Explorer Neznáma ? ? Beta 3 (21 júla 2008 , 3 roky ) Áno GNU GPL Voľný Áno
    DVD43 Neznáma ? 4.6.0 (23.októbra 2009 , pred 2 roky ) ? Nie Vlastnícke
    Freeware
    Voľný Áno
    DVDFab Fengtao Software Inc 1.00 beta1 (30 septembra 2003 , pred 8 rokmi ) [ 9 ] 8.1.5.6 (17. januára 2012 , pred 2 dni ), [ 10 ] 8.1.5.5 (14.ledna 2012 , pred 5 dni ) [ 11 ] FFmpeg SharewareFreeware
    LGPL porušenie[ 12 ]
    30-dňová skúšobná verzia
    $ 50-105.6[ 13 ]
    Bez adware a malware. Demo verzia vložiť vodoznak. Registrované moduly sú vodoznak zdarma.
    DVDx Jean-Luc Pons Pre-1.8 (Pre-15. februára 2002 9. rokov ) [ 14 ] 4.0.0.5 (16 júna 2011 , pred 7 mesiacmi ) [ 15 ] 3.0.0.934 prvý experiment (05.6.2008 , 3 roky ) Áno GNU GPL Voľný Nie, Ad-podporovaný , Free verzia neobsahuje dešifrovanie.
    FormatFactory Voľno ? 2.80 (05.12.2011 , 45 dní staré [ 16 ] ) ? MPlayer
    FFmpeg
    Freeware
    GPL + LGPLporušenie[ 12 ] [ 17 ]
    Zadarmo ± Dar [ 18 ] Nie, Ad-podporoval , podporuje Watermarking
    K9Copy Jean-Michel Petit (18 január 2006 , 6 rokov )[ 19 ] 2.3.7 (26 apríla 2011 , pred 8 mesiacmi [ 20 ] ) ? Áno GNU GPL Zadarmo ± Dar [ 21 ] [ 22 ] Áno
    MacTheRipper Neznáma (2002 , 9 rokmi ) 2.6.6 (13.března 2005 , pred 6 rokmi ), [ 23 ] 3.0.14 (30 apríla 2006 , 5 rokov ) [ 24 ] libdvdcss GNU GPLPorušenie[ 25 ] [ 26 ] Zadarmo ± Bogus Dar[ 23 ] Áno
    RipIt Malá App Factory ? 1.6.1 (17 novembra 2011 , pred 2 mesiacmi [ 27 ] ) ? Nie Vlastnícke
    Shareware
    19,95 dolárov Áno
    Thoggen GNOME projekt (22 novembra 2004 , pred 7 rokmi ), [ 28 ] 0.7.1 (12.6.2008 , 3 roky ) Git
    (04.11.2009 , pred 2 roky )[ 29 ]
    Áno GNU GPL Voľný Áno

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    doktor23 Pozri príspevok
    Zdravím všetkých.

    Dcéra má kopu, kopu filmov (rozprávok) na lacných DVD. Aký spôsob využiť na čo najjednoduchší prevod na externý HDD, na ktorom sa už nebudem obávať poškrabania, obliatia a pod. nehôd. Keďže sú to väčšinou klasické DVD, majú menu, rôzne reklamy, upútavky .... potreboval by som to orezať a hodiť na disk, len pomocou akého programu?

    Ďakujem za reakcie ....
    ...no ja by som najprv DVD skonvertoval na iný formát...avi , dvix , mpg ....proste na taký , aby to potom akceptoval potom aj videoprehrávač...
    http://www.google.sk/search?client=o...hannel=suggest

    ...následne potom zostriháš na tú svoju podobu ...
    http://www.google.sk/search?client=o...hannel=suggest

    Do vyhľadávača môžeš zadať aj čarovné slovíčko ( pripojíš k už uvedenému textu ) ....že " free " ....

    Je ich plno inak .....

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    ešte poznámka, dcéra má TV s USB, takže tam plánujem len pichnúť HDD a nech pozerá

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    Ono je to pomerne dosť dlhý proces, aj keď automatický. Ja preferujem keď už porušujem zákon vyhladam na http://movie-library.cz/ a stiahnem.

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    Neporušujem zákon. DVD mám riadne kúpené, robím si kópie pre vlastnú potrebu ....

    keď myslíš, no ja si to nemyslím

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    nechcem flamovať, ale ust. §-u 24 ods. 1 Autorského zákona:

    Rozmnoženinu zverejneného diela môže fyzická osoba vyhotoviť bez súhlasu autora pre svoju osobnú potrebu a na účel, ktorý nie je priamo ani nepriamo obchodný; za také použitie nevzniká povinnosť uhradiť autorovi odmenu.

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    Rozmnoženinu zverejneného diela, ale je ripp rozmnoženina zverejneného diela? Alebo je to nahrávka z TV ? Je prevedenie formátu vob na avi, divx, mpg rozmnoženina? Myslíš, že je rozdiel medzi tvojim rippom a stiahnutým z internetu, veď máš originál DVD? Súčasťou lacného DVD bola aj reklama, môžeš ju odstrániť?

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Rozmnoženinu zverejneného diela, ale je ripp rozmnoženina zverejneného diela?
    - ale nikde nie je stanovené, v akom formáte! Pokiaľ je to rozmnoženina (v akomkoľvek formáte) pre vlastnú potrebu - neporušuje zákon.
    Súčasťou lacného DVD bola aj reklama, môžeš ju odstrániť?
    Reklamu dáva distribučná spoločnosť - tam sú všeobecné autorské práva - teda je voľne šíriteľná (robia predsa sami sebe reklamu). Niektoré iné firmy (spoločnosti) si dokonca platia, aby reklama bola zverejnená na médiu!

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    Dobre. dajme tomu že dcéra nieje iná osoba, Môžem predať oriinal DVD a kópiu si nechať? A tak stále urobí ďalší ripper, ďaľšé...

    nunenko je offline (nepripojený) nunenko

    prďous, táraj, gágaj nunenko
    Ale darovať by som ten originál DVD mohol, alebo legálnosť kopie je viazaná vlastníctvom originálu nestačí doklad o kúpe. Môjho kamoša vykradli, mal obrovskú zbierku platmí LP a mal ich aj zálohované-zdigitalizované. Teraz by to mal celé vymazať, alebo v prípade problémov doložiť dokladom od polície, že ho vykradli?
    Keď si zaplatím lístok do kina môžem si ho natočiť na kameru, veď dielo je verejne zverejnené? Samozrejme pre vlastnú spotrebu.

    doktor23 je offline (nepripojený) doktor23

    právnik - nesporová agenda (nezastupujem na súde, nie som advokát) ...viac doktor23
    Neporušujem zákon. DVD mám riadne kúpené, robím si kópie pre vlastnú potrebu ....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.