Zavrieť

Porady

Daň z predaja bytu

Dobrý deň, prosím o radu:
V 05/2010 som darovacou zmluvou od dedka získal byt. Dedko zomrel a následne v 04/2011 som tento byt predal za 35tis. Znalecký posudok je na 40 tis. V byte som nemal trvalý pobyt. Som SZČO od 07/2011 - riešim daň priznanie za rok 2011. Budem platiť daň z predaja tohoto bytu a v akej výške. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zuzkic je offline (nepripojený) zuzkic

    zuzkic
    Mila123 Pozri príspevok
    nebudeš platiť z bytu daň, ale musíš odpredaj bytu uviesť na DP.....
    Chcem sa spýtať, musí zamestnanec podať DP "B" aj napriek tomu , že mu žiadna daň nevychádza / nákupná cena bola rovná predajnej/

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    peterppp Pozri príspevok
    Neviem teda ako ďalej, lebo dnes mi zase niekto iný povedal, že daň z predaja bytu (ktorý bol darovaný vnukovi) budem platiť 19% z 35tis, čo je dosť. Ako teda to je s tou daňou? Prosím o potvrdenie. Ďakujem.
    Dan by si platil z rozdielu medzi cenou pri obstarani a cenou pri predaji.
    Cena pri obstarani (u teba moment darovania) je 40 000 EUR (podla posudku), predajna cena 35 000 EUR, rozdiel -5 000 EUR.
    Takze nemas z coho platit dan.

    Ak by si byt predal za 50 000 EUR, tak rozdiel by bol 10 000 EUR ....a platil by si 19% z 10 000 EUR dan.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.