Zavrieť

Porady

Prijatá záloha na nedokončenú zákazku

Ahojte. Viete mi poradiť ako mám postupovať, ak živnostník prijal zálohu na zákazku, ktorá ešte nie je dokončená. Zálohu prijal na nákup materiálu, aby mal z čoho nakupovať materiál. Keď zákazku dokončí, bude doplatená celá suma. K tejto prijatej zálohe má vystaviť aj ostrú faktúru k prijatej platbe? Alebo stačí až keď dokončí zákazku a urobí faktúru na celú sumu a odpočíta prijatú zálohu?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SMartina Pozri príspevok
    Ahojte. Viete mi poradiť ako mám postupovať, ak živnostník prijal zálohu na zákazku, ktorá ešte nie je dokončená. Zálohu prijal na nákup materiálu, aby mal z čoho nakupovať materiál. Keď zákazku dokončí, bude doplatená celá suma. K tejto prijatej zálohe má vystaviť aj ostrú faktúru k prijatej platbe? Alebo stačí až keď dokončí zákazku a urobí faktúru na celú sumu a odpočíta prijatú zálohu?

    Ďakujem.
    Prijatá záloha je POZD. A to, či má vystaviť faktúru k prijatej platbe závisí od toho, či je, alebo nie je platiteľom dph.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Tak v tom prípade by mal vystaviť ostrú faktúru k prijatej platbe v ten den ako prijal zálohu? Tak by to bolo správne?

    On uvažoval, že chce vystaviť ostrú faktúru až keď bude celá zákazka ukončená a vystavý faktúru na celkovú sumu.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SMartina Pozri príspevok
    Je Q-platca DPH.
    Tak potom jednoznačná povinnosť do 15 dní od prijatia platby vyhotoviť faktúru k prijatej platbe. Konečnú môže vystaviť až po ukončení prác na zákazke, ale túto musí vystaviť tak, ako som napísala.

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Ďakujem.

    Ešte by som si chcela upresniť. Má čas vystaviť do 15 dní od zaplatenia zálohy. Dátum zdan. plnenia bude v ten deň keď prijal peniaze. A dátum vystavenia môže byť aj o 15 dní neskôr. Správne?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    SMartina Pozri príspevok
    Ďakujem.

    Ešte by som si chcela upresniť. Má čas vystaviť do 15 dní od zaplatenia zálohy. Dátum zdan. plnenia bude v ten deň keď prijal peniaze. A dátum vystavenia môže byť aj o 15 dní neskôr. Správne?
    Napr. Prijatá záloha 3.1.- dátum dodania. Faktúra dňa 18.1.

    Prijatá záloha na nedokončenú zákazku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.