Zavrieť

Porady

auto, odpisy, cestná daň

Sme s.r.o. a 12.1.2006 sme kúpili na faktúru osobné auto do firmy. Mám zopár nejasností:1. môžem dať účtovné odpisy rovné daňovým?
2. môžem začať odpisy účtovať už od januára (keď bolo auto kúpené a dané do majetku firmy) aj keď sa začne používať až vo februári?
3 daň z motorových vozidiel zaplatím až do 15 dní od začiatku užívania auto na podnikanie?

Čo vy na to, múdre hlavičky?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bendži je offline (nepripojený) bendži

    bendži
    1. účtovné odpisy sa môžu rovnať daňovým odpisom
    účtovné odpisy by mali odrážať skutočný stav majetku, preto by mali byť spravené na také obdobie, na koľko sa predpokladá používanie daného majetku

    2. auto si dala do majetku firmy v januári, predpokladám že si ho prihlásila na inšpektoráte (či kde sa to hlási), ja by som začala účtovne odpisovať v januári

    3. daň z motorových vozidiel - podáva sa daňové priznanie a má sa zaplatiť daň do 15. dní od prihlásenia na inšpektoráte, čiže daň by som riešila už teraz, nie až vo februári

    astra je offline (nepripojený) astra

    astra
    Cestnú daň som si už overila na daňovom úrade. Podľa nového (my patríme pod Trenčín) sa dáva priznanie a platí daň do 15 dní od prvého dňa keď sa auto použije na podnikateľské účely. Môže byť prihlásené na inšpektoriáte, ale keď bude stáť v garáži, netreba platiť daň z motorových vozidiel.

    auto, odpisy, cestná daň

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.