Zavrieť

Porady

nezdaniteľná časť

od mája roku 2011 som SZČO, do vtedy som bola nezamestnaná. Chcela by som vedieť či si môže manžel na mňa uplatniť nezdan.časť za obdobie kedy som bola nezamestnaná a následne či si môžem ja uplatniť nezdan.časť ako SZČO a či sa dá nezdaniteľná časť uplatniť len časť.
Manžel by si uplatnil za 4mesiace na mňa a je by som si uplatnila za obdobie kedy som bola SZCO.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    nie, tak sa to nedá.. ty si uplatníš celú NČZD... manžel si môže na teba uplatniť 3559,3 mínus /tvoje príjmy mínus odvody/

    Damián je offline (nepripojený) Damián

    Damián
    takže aj ja ako SZČO si uplatním nezdan.časť aj manžel si môže na mňa uplatniť 3559,30 samozrejme ak moje príjmy spolu /materská + SZČO/nepresiahli tú hranicu? Rozumiem tomu dobre?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Damián Pozri príspevok
    takže aj ja ako SZČO si uplatním nezdan.časť aj manžel si môže na mňa uplatniť 3559,30 samozrejme ak moje príjmy spolu /materská + SZČO/nepresiahli tú hranicu? Rozumiem tomu dobre?
    Aké príjmy=tržby si mala z podnikania ?
    Materskou rozumieš materské zo SP alebo rodičovský príspevok ?

    Damián je offline (nepripojený) Damián

    Damián
    rodičovský príspevok + príjmy zo szčo 2400 + dohody cca 2160 /na tie som úplne zabudla/

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Damián Pozri príspevok
    rodičovský príspevok + príjmy zo szčo 2400 + dohody cca 2160 /na tie som úplne zabudla/
    tvoje príjmy sú vyššie ako NČZD, manžel si nemá čo uplatniť.
    Ty si uplatníš vo svojom DP celoročnú NČZD a ak ti boli dohody zdanené, časť dane sa ti vráti.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Damián Pozri príspevok
    SP 145,98 /dobrovolne/
    ZP 322,42
    Sumu odvodov si odpočítaj od príjmov SZČO + príjem z dohody. Ak je menej ako ročná NČZD, časť ešte zostane pre manžela.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.