Zavrieť

Porady

Faktúry r.2005

Môžem si dať do smernice, že napr. faktúry došlé do 10.1.06 týkajúce sa r.2005 budem účtovať priamo do nákladov a nie cez nevyfakturované dodávky? Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Jana G.
    Môžem si dať do smernice, že napr. faktúry došlé do 10.1.06 týkajúce sa r.2005 budem účtovať priamo do nákladov a nie cez nevyfakturované dodávky? Ďakujem.
    Smernice sú na to, aby určovali a usmerňovali spôsob účtovania v účt. jednotke. Takže môžeš si tam určiť pravidlá.Samozrejme musíš pri ich vystavovaní vychádzať zo všetkých zákonov potrebných k správnemu vedeniu účtovníctva.

    babs je offline (nepripojený) babs

    babs
    ja som to spravila tak že faktúry ktoré sa týkali roku 2005, dátum dodania služby bol 12/2005, som pre účely DPH dávala do roku 2005. takže kým som neuzavrela DPH všetko som dala do roku 2005 ako náklad a nie ako nevyfakturované dodávky. DPH za 12/2005 som uzavrela k 12.1.2006 z dôvodu mojej neprítomnosti v práci..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.