Zavrieť

Porady

Studium na VS-poberanie sirotskeho dochodku a praca na plny uvazok

Dobry den prosim vas mohli by ste mi poradit?Dostals om sa na VS a kedze som bol student dostaval som sirotsky a mama vdovksy dochodok,lenze skolu som nezvladal a tak som po mesiaci odisiel,nedohlasil som sa iba odisiel domov(prestal chodim na prednasky,ani na skuskach som nebol) a zistil som ze ma zo skoly vyhodia az v juli na konci rocnika!Prva vec ktora ma zaujima moze sa stat ze ked socialna poistovna zisti ze som nechodil na skusky a prednasky budem musiet vratit dochodok?
A dalsia otazka je ze ak zacne pracovat na plny uvazok mam sa zo skoly odhlasit?alebo mam cakat kym ma vyhodia?Za odpoved vopred Dakujem!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    počkaj, kým dostaneš rozhodnutie o vylúčení zo školy...toto rozhodnutie pošli do SP, zastavia ti dôchodok, a na UPVSaR zastavia PnD ak je mama zamestnaná dá si zastaviť PnD.....

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    marek707 Pozri príspevok
    cize nemozem mat z toho nejake problemy!
    podľa môjho názoru nie.......SP nebude kontrolovať, nemá na to právo či si bol na tej či onej skúške, zápočte či prednáške.....si študentom VŠ po doby kedy ťa nevylúčia........

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    marek707 Pozri príspevok
    jasne a ako student mozem pracovat na plny uvazok?
    jasne, nie je problém pri práci ani s DB či PnD.....a ani dôchodkoch,môžeš....(neboj za výkon legálnej práce sa nezatvára..... ).....

    up4anything je offline (nepripojený) up4anything

    up4anything
    Mila123 Pozri príspevok
    jasne, nie je problém pri práci ani s DB či PnD.....a ani dôchodkoch,môžeš....(neboj za výkon legálnej práce sa nezatvára..... ).....
    ,,, moze pracovat ? tu bola ale otazka ohladom prace na plny uvazok, tak bud je student alebo je zamestnany na TPP oboje naraz nie, to mi nejak nesedi .. Jedine DoBŠ prip. ine dohody..

    A teraz k teme : studentom prestavas byt az ked ta vylucia zo studia .. otazkou je na aku VS chodis lebo je dost mozne ze ta vylucia v marci/aprili, podla toho kedy budu robit poriadky v systeme nie az v juni... a nezabudaj ze by si sa mal do 7mich dni od vylucenia zo studia hlasit na UP, ak si nechces platit ZP sam

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    up4anything Pozri príspevok
    ,,, moze pracovat ? tu bola ale otazka ohladom prace na plny uvazok, tak bud je student alebo je zamestnany na TPP oboje naraz nie, to mi nejak nesedi .. Jedine DoBŠ prip. ine dohody..

    A teraz k teme : studentom prestavas byt az ked ta vylucia zo studia .. otazkou je na aku VS chodis lebo je dost mozne ze ta vylucia v marci/aprili, podla toho kedy budu robit poriadky v systeme nie az v juni... a nezabudaj ze by si sa mal do 7mich dni od vylucenia zo studia hlasit na UP, ak si nechces platit ZP sam
    jasne, že môže pracovať, i podnikať.....ak stíha, je to jeho vec, či chodí na prednášky, či nie......má predsa štatút študenta, to je rozhodujúce.....
    zadávateľ ak sa pýtal na zamestnanie je najskôr už zamestnaný, tak ten UP nehrozí......

    Studium na VS-poberanie sirotskeho dochodku a praca na plny uvazok

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.