Zavrieť

Porady

doplatok mzdy za predchádzajúce zdaňovacie obdobie

Dobrý deň, prosí o radu ako vyplniť potvrdenie o príjmoch fyzickej osoby zo závislej činnosti, ktorej v roku 2011 bola vyplatená mzda aj za tri mesiace roka 2010. Neviem ako je to s nezdaniteľnou čiastkou. V roku 2010 mu bola mzda zúčtovaná s vyššou nezdaniteľnou čiaskou a tak aj vypočítaný preddavok dane. V roku 2011 bola mzda vyplatená za 10 mesiacov s nižšou nezdaniteľnou čiastkou. Ak mu dám do potvrdenia nezdaniteľnú časť za 10 mesiacov roka 2011, bude podľa mňa doplácať daň za 3 mesiace roka 2010. Stalo sa to vinou zamestnávateľa, že mu mzdu nevyplatil načas. Za radu ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Ale ja som nikde nepísala, že majú spätne uplatniť NČZD za rok 2010. </SPAN>

    Zdaňuješ v mesiaci kedy je príjem vyplatený. (bez ohľadu za ktoré obdobie bola mzda)</SPAN>
    Napr. vyplatili ste príjem v 5/2011 za vlaňajší rok. Tak ste im pri výplate mali zdaniť v tom 5. mesiaci.</SPAN>

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Do potvrdenia nezdanit.časť uvádzaš za rok 2011.</SPAN>

    Ale predsa pri ročnom zúčtovaní príp. pri podaní DP za rok 2010 museli mať preplatok na dani.</SPAN>
    (lebo za tie 3 mesiace nemali zdanit. príjem)</SPAN>
    Prečo by doplácali daň za rok 2010? Však pri výplate v r. 2011 ste im zdanili ten príjem . Či nie?</SPAN>

    Rokos je offline (nepripojený) Rokos

    Rokos
    Dovolala som sa na DR do BB a tam mi povedali, že pri doplatku za rok 2010 už nemožno spätne uplatniť nezdaniteľnú položku, že túto možno uplatniť len z roku 2011, takže budú doplácať daň

    žižulka je offline (nepripojený) žižulka

    žižulka
    Mam podobny problem. Mzda za 12/2011 bola zuctovana nasledovne:
    HM 1218,81 poistné 161,87, nezd.cast na danovnika 296,60 zaklad dane 760,34, predavok 144,46, cista mzda 912,48. Cistu mzdu zamestnavatel vyplatil az v 2/2012. Ako postupovat pri vypocte preddavku ak mzdu mame zdanit v 2/2012? Zamestnavatel mu vyplatil cistu mzdu 912,48 €. Ak hrubu mzdu 1218,81 zdanime v 2/2012 cista mzda bude ina.

    doplatok mzdy za predchádzajúce zdaňovacie obdobie

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.