Zavrieť

Porady

EXCEL - vyhladavanie buniek a nasledne scitanie buniek bez duplicit

Ahojte, neviete mi pls poradit ? mam zoznam zakazok, su to cisla napr.100, 101, 102.. (A1:Z1), k nim priradene meno koordinatora (A2:Z2) a mena pracovnikov, ktori na danej zakazke makaju (A3:Z40). potrebujem vzorec, ktory mi vyhlada zakazky jedneho koordinatora a zrata pracovnikov, ktori pracuju na jeho zakazkach.. samozrejme mena sa mozu opakovat, takze bez duplicit....
Naposledy upravil white_black : 25.01.12 at 11:46
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    PaloPa je offline (nepripojený) PaloPa

    PaloPa
    white_black Pozri príspevok
    a inak to nepojde ?? neni nejaky vzorec ?
    Ide, ale vzorec je komplikovaný a je to tzv "array formula", zadaný cez CTRL+SHIFT+ENTER
    Code:
    =SUM(IF(FREQUENCY(IF(A$2:A$10="koordinator 1";MATCH(B$2:B$10;B$2:B$10;0));ROW(B$2:B$10)-ROW(B$2)+1);1))
    Cez Pivot (kontingencnu tabulku) je to ovela jednoduchsie

    P.

    white_black je offline (nepripojený) white_black

    white_black
    dakujem za pomoc, ale nejako mi ten vzorec nefunguje ked ho vlozim do prilohy co som sem dala.. ide o to, ze tabulka bude velmi velka (cca A1:Z200), cize tych mien tam bude kopa.. a este jedna vec: budem to mat v stlpcoch a nie v riadkoch ako je v prilohe Count_Uniq.. skusala som hocico, ale nic nejde =((

    white_black je offline (nepripojený) white_black

    white_black
    dakujem za pomoc, ale nejako mi ten vzorec nefunguje ked ho vlozim do prilohy co som sem dala.. ide o to, ze tabulka bude velmi velka (cca A1:Z200), cize tych mien tam bude kopa.. a este jedna vec: budem to mat v stlpcoch a nie v riadkoch ako je v prilohe Count_Uniq.. skusala som hocico, ale nic nejde =((

    EXCEL - vyhladavanie buniek a nasledne scitanie buniek bez duplicit

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.