Zavrieť

Porady

Zápis účtovnej závierky do zbierky listín

Sro má povinnosť zápisu účtovnej závierky, t.j. Súvahy a výsledovky do zbierky listín? A prosím Vás, ako sa to robí, kde sa to zapisuje?
Usporiadat
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

Zelkaem Pozri príspevok
Sro má povinnosť zápisu účtovnej závierky, t.j. Súvahy a výsledovky do zbierky listín? A prosím Vás, ako sa to robí, kde sa to zapisuje?
Nie zápisu ale uloženia do Zbierky listín. Na Porade je k tomu asi toľko:

http://www.porada.sk/search.php?searchid=314569
0 0
Zelkaem Zelkaem

Zelkaem je offline (nepripojený) Zelkaem

ke´d som to otvorila, tak mi vypísalo, že súbor sa nenašiel
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Zadaj hore hľadať "zbierka listín" , ponúkne Ti veľa tém, napr. :

http://www.porada.sk/t139930-zbierka-listin.html

http://www.porada.sk/t4437-p46-obcho...iv-listin.html
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Podľa našich vedomostí, tento rok ešte doručujete účtovnú závierku s jednoduchým sprievodným listom na príslušný obchodný register.
Budúci rok by už mal fungovať centrálny register účtovných závierok.

Pekný deň.
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Už tretí rok posielam účtovné závierky do Zbierky listín a keď kontrolujem v OR stále mám tam uvedené :
V zbierke listín zatiaľ nie sú uložené žiadne listiny
Dátum aktualizácie údajov : 15.2.2012

Poznámky som mala síce veľmi dlhé, možno ešte čítajú
Urgovala som to aj písomne, ale nedočkala som sa ani zápisu, ani odpovede.
Ako ďalej postupovať ? Poraďte, prosím.
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Melnick Pozri príspevok
Už tretí rok posielam účtovné závierky do Zbierky listín a keď kontrolujem v OR stále mám tam uvedené :
V zbierke listín zatiaľ nie sú uložené žiadne listiny
Dátum aktualizácie údajov : 15.2.2012

Poznámky som mala síce veľmi dlhé, možno ešte čítajú
Urgovala som to aj písomne, ale nedočkala som sa ani zápisu, ani odpovede.
Ako ďalej postupovať ? Poraďte, prosím.
K vôli čomu ťa to súri, aby si to videla, že to v Zbierke listín doložené je ? Mňa to netrápi vôbec. Mám doklad o tom, že som to tam doložila a tým som si svoju zákonnú povinnosť splnila. Keby že niekto to chcel overiť, viem to dokázať. To že to fyzicky niekto nestihol tam uložiť, to sa predsa teba už netýka. Či ?
Moja rada : Dolož čo treba kam treba a vôbec si nerob starosti z takýchto vecí !
1 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

Melnick Pozri príspevok
Už tretí rok posielam účtovné závierky do Zbierky listín a keď kontrolujem v OR stále mám tam uvedené :
V zbierke listín zatiaľ nie sú uložené žiadne listiny
Dátum aktualizácie údajov : 15.2.2012

Poznámky som mala síce veľmi dlhé, možno ešte čítajú
Urgovala som to aj písomne, ale nedočkala som sa ani zápisu, ani odpovede.
Ako ďalej postupovať ? Poraďte, prosím.
nahliadnutie do nich je aj tak spoplatnené. takže si požiadaj a uvidíš či to zrealizovali
1 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
Kvôli pokutke ma to trápi, ale podací lístok mám a aj na ňom napísané čo odosielam, len či sa vyhádam s takými kapacitami.
A potom netrápi to len mňa, ale aj konateľku, že máme taký zápis, ak niekto pozrie do jej údajov pomyslí si, že je ľajdák. Našťastie je to moja dcéra, tak mi dúfam verí, že som to odoslala.
0 0
sroservis sroservis

sroservis je offline (nepripojený) sroservis

Máte pravdu, už je to strašne dlhá doba. Aj keď sa nemusíte báť sankcie, nevyzerá to dobre (napr. pre vašich partnerov, ktorí si overujú, či nie ste šuflíková firma).
Bohužiaľ situácia na súdoch je taká, ako je - aj keď sa nám to nemusí páčiť - stále sú personálne aj systémovo (z pohľadu vybavenia modernej počítačovej techniky) poddimenzované.
Najhoršie je na tom podľa našich skúseností registrový súd Bratislava, ktorý registruje zrejme najviac podnikateľských subjektov.
My to obvykle riešime tak, že na súd zavoláme, "akože sa sťažujeme", ale zas nie moc, lebo tú prax na súdoch troška poznáme a vieme, že to naozaj nie je len tom, že sa niekomu nechce robiť, ale že nemajú technické podmienky, aby robili rýchlo. Ich reakcia je zvyčajne, máme plné skrine nezapísaných podaní, robíme, čo sa dá (čomu ja osobne aj verím). Zvyčajne sa dohodneme, že povieme názvy spoločností a tá pani ich dohľadá a v nejakom rozumnom čase spracuje, ale tiež to nie je hneď (zrejme aj tých urgencií je veľa).
Pekný deň.
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Pekný deň,

tento istý problém mám i ja, mám podací lístok, tiež s poznámkou čo odosielam a 2 roky nemám u 3 daňových subjektoch zverejnenú účtovnú závierku, klient si to kontroloval a podozrieval ma, že ja som niečo opomenula, takže ako vidím nie som sama. Taktiež som to niekoľkokrát urgovala a nič ani len odpoveď na urgenciu, že máme toho veľa a nestíhame, alebo niečo podobné.
Čo už, u nás ma už asi nič neprekvapí, len najhoršie je, že potom vyzeráme ako chronický si neplniči povinností pred klientami, či?
1 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Moja skúsenosť - cca 4 mesiace po odoslaní ÚZ do Zbierky listín som napísala na súd list, pripojila som kópiu podacieho lístka,e- mailovy kontakt. Po pár dňoch mi prišiel prekvapujúco zdvorilý mail s vysvetlením, že moju zásielku našli v registri prijatej pošty, ale mám byť trpezlivá, lebo teraz riešia zásielky z konca predošlého roka .
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Johanka Pozri príspevok
Moja skúsenosť - cca 4 mesiace po odoslaní ÚZ do Zbierky listín som napísala na súd list, pripojila som kópiu podacieho lístka,e- mailovy kontakt. Po pár dňoch mi prišiel prekvapujúco zdvorilý mail s vysvetlením, že moju zásielku našli v registri prijatej pošty, ale mám byť trpezlivá, lebo teraz riešia zásielky z konca predošlého roka .
Dievčence, ešte je tu jedna možnosť podávať Účtovnú závierku do Zbierky listín elektronicky a je to zverejnené do 2 týždňov. Ja mám u svojich všetkých klientov takúto prax.
1 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

takže tento rok posielame po starom ako po minule roky, do zbieriky listin a buduci rok uz zrejme elektronicky do registra uctovnych zavierok ...
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
Economic Pozri príspevok
Dievčence, ešte je tu jedna možnosť podávať Účtovnú závierku do Zbierky listín elektronicky a je to zverejnené do 2 týždňov. Ja mám u svojich všetkých klientov takúto prax.
tiež treba cez portal.gov?
alebo?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
KEJKA Pozri príspevok
tiež treba cez portal.gov?
alebo?
Áno cez portál gov podávam.
0 0
Anelas Anelas

Anelas je offline (nepripojený) Anelas

Economic, ako ale posielaš poznámky?
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Anelas Pozri príspevok
Economic, ako ale posielaš poznámky?

Tak ako ostatné výkazy v PDF formáte priamo zo softvéru, podpísané mojim ZEP-om
0 0
Anelas Anelas

Anelas je offline (nepripojený) Anelas

aha, takže si musím naštudovať ako podpísať pdf súbor ZEP-om. Treba aj Adobe Reader nejaký špeci? Ak môžem poprosiť, napísala by si presne www stránku, ktorou to posielaš? Naštudovala som si aj ostatné témy k tomuto, aj na www stránky okresného súdu som namierila, ale žiaden portal.gov sa mi nepodarilo nájsť.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a čo toto?
http://portal.gov.sk/Portal/sk/Defau...tID=39&aid=721
0 0
Economic Economic

Economic je offline (nepripojený) Economic

majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac
Žiadosť o uloženie listiny do zbierky listín

Služba je určená pre podnikateľov. Prostredníctvom služby je možné podať elektronicky žiadosť o uloženie elektronickej listiny do zbierky listín. Pri žiadosti sa vyžadujú dokumenty podpísané zaručeným elektronickým podpisom občana, alebo viacnásobným zaručeným elektronickým podpisom a zaregistrovanie certifikátu, ktorým sú dokumenty podpísané.

Služby - podnikateľ


http://portal.gov.sk/Portal/sk/Default.aspx
2 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať