Zavrieť

Porady

Debetná karta - VISA ELECTRON

Mam jeden problem a neviem si s nim poradit a preto sa s prosbou obraciam na vas.
K osobnemu uctu mam vystavenu debetnu kartu VISA Electron. V poslednom case ju castejsie vyuzivam pri plateni v krajinach, kde nie je menou euro. Napr. vcera som platila v Madarsku. Nakolko som nevedela si vyratat aktualny kurz forintu, pretoze Visa sa prepocitava cez USD, isla som do svojej banky po radu. Na moje pocudovanie nik zo zamestnancov nevedel. Tak sme spisali poziadavku na Visa, aby nam vysvetlili, ako sa rata kurz forintu pri platbe VISA kartou. Na odpoved ze maju 30 dni. To je dost dlho. Vie niekto tento kluc na vyratanie kurzu pri plateni s Visa kartou?
P.S. A zaskocili ma v banke s tym, ze o tento problem sa este nik nezaujimal. Tak neviem, ci som malo informovana, alebo ludia na tuto skutocnost " kaslu"
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jobobe je offline (nepripojený) jobobe

    Priateľ jobobe
    Pri prepočte transakcie z cudzej meny na menu bežného účtu použije banka
    hodnotu transakcie udanú kartovou spoločnosťou VISA Europe, vyjadrenú v zúčtovacej
    mene USD. Túto sumu banka prepočíta na menu bežného účtu kurzom
    devíza predaj USD platným v banke v deň odpísania peňažných prostriedkov
    z bežného účtu majiteľa.

    Ice dive je offline (nepripojený) Ice dive

    Ice dive
    žeby používali kurz spoločnosti VISA?

    http://corporate.visa.com/pd/consume...r_ex_rates.jsp

    už len vedieť, aké FEE má tvoja banka... napr. viem, že karty ZUNO banky používajú tento kurz..

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Ja mam TB, ale kurzovy listok na http://www.google.sk/url?sa=t&rct=j&...u3cLDA&cad=rja nesedi, po nakupe a preratani uplne iny koeficient.

    P.S. Dnes sme v TB skusali rozne varianty a neprisli sme na ten kluc

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Ice dive Pozri príspevok
    žeby používali kurz spoločnosti VISA?

    http://corporate.visa.com/pd/consume...r_ex_rates.jsp

    už len vedieť, aké FEE má tvoja banka... napr. viem, že karty ZUNO banky používajú tento kurz..
    Vyriesene, dakujem

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    V podstate som zistila, ze platba Visa kartou nie je nijako vyhodna pri platbach v zahranici, akurat to, ze nemusite pracne menit menu v krajine, kde nie je euro. Inac rozdiel kurzu v hotovosti a pri platbe kartou nie je absolutne ziadny. Visa je komplikovana tym, ze je vlastne dolarova. Tak som sa dostala do finale, dakujem vsetkym za spolupracu, pekny den.

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Dnešný kurz ECB je 294,80 HUF/EUR a pri platbe cez VISA kartou je 298,24 HUF/EUR. V čom sa Ti zdá nevýhodný?

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Dnes som nesledovala kurzy cez Visu. Nehovorim, ze kurz bol, alebo je nevyhodny, ale ze nie je ani zvyhodneny oproti platbe v hotovosti. Malilinke rozdiely, ktore nestoja za povsimnutie. Myslela som stale, ze platba kartou je omnoho vyhodnejsi sposob platenia, ale nie je . Platba kartou je len prakticka, to je moj zaver

    Debetná karta - VISA ELECTRON

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.