Zavrieť

Porady

Založenie sro s garantom- zodpovednou osobou

Dobrý deň,
dali sme si založiť sro-čku, len na niektoré otázky, ktoré som položila, mi nevedeli odpovedať. Máme voľné živnosti a jednu viazanú, na tú máme garanta. Potrebujeme ho len na dobu určitú, cca na osem mesiacov a tu je otázka: keď budem chcieť zrušiť garanta, budem musieť preukázať prax v odbore päť rokov. Da sa preukázať prax v odbore na zaklade predložených zmlúv s inými sro-ckami ( bola som živnostník ), sú to zmluvy sprostredkovateľské a mandátne. Bude mi to stačiť na preukázanie praxe? Alebo to musia byť pracovné zmluvy? Lenže v tomto odbore nikto nedáva TPP.
Ďakujem. W
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    zalobaba je offline (nepripojený) zalobaba

    baba zalobaba
    Prečo si využila služby založenia spoločnosti od niekoho, kto ti nie je schopný zodpovedať takéto jednoduché otázky? O ktorý viazaný alebo remeselný predmet podnikania sa jedná?

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Wawica Pozri príspevok
    Dobrý deň,
    dali sme si založiť sro-čku, len na niektoré otázky, ktoré som položila, mi nevedeli odpovedať. Máme voľné živnosti a jednu viazanú, na tú máme garanta. Potrebujeme ho len na dobu určitú, cca na osem mesiacov a tu je otázka: keď budem chcieť zrušiť garanta, budem musieť preukázať prax v odbore päť rokov. Da sa preukázať prax v odbore na zaklade predložených zmlúv s inými sro-ckami ( bola som živnostník ), sú to zmluvy sprostredkovateľské a mandátne. Bude mi to stačiť na preukázanie praxe? Alebo to musia byť pracovné zmluvy? Lenže v tomto odbore nikto nedáva TPP.
    Ďakujem. W
    GARANT = zodpovedná osoba, ktorá musí byť podľa živn. zákona v pracovnoprávnom pomere v spoločnosti.
    Pôvodnú zodpovednú osobu môžeš nahradiť novou, ktorá bude spĺňať požiadavky živnostenského zákona.
    Zmluva nejakej eseročky nie je určite postačujúci doklad. Potvrdenie praxe na zodpovednú osobu, kde vykonávala túto činnosť je doklad, ktorým preukážeš potrebnú prax. Spoločnosť, ktorá ho udeľuje musí mať daný predmet podnikania zapísaný v OR.

    Wawica je offline (nepripojený) Wawica

    Wawica
    Ďakujem zatiaľ z odpovede.
    RE: zalobaba
    Využili sme možnosť založenia bez starostí a zrýchlene. Kto vie dnes všetko? Ten kto vie všetko- takého nepoznám, možno sa mýlim. Prosím o odpoveď a otázky k veci, ostatné považujem za zbytočné a za trošku útočné. Niektoré veci si človek musí naštudovať aj sám, bohužiaľ, keby bola jednoznačná odpoveď k dispozícii, určite by som sa nemusela pýtať na porade. Určite toto nie je jediný zdroj, kt. sa snažím využiť, ale skúšam sa dozvedieť viac a z viacerých zdrojov.
    Re: Economic
    Pracovala som na základe zmluvy so spoločnosťami, kt. mali predmet podnikania, v ktorom chcem preukázať a dokladovať prax, v živnosti.

    Economic je offline (nepripojený) Economic

    majiteľka spoločnosti a ekonómka spoločnosti ...viac Economic
    Wawica Pozri príspevok
    Ďakujem zatiaľ z odpovede.
    RE: zalobaba
    Využili sme možnosť založenia bez starostí a zrýchlene. Kto vie dnes všetko? Ten kto vie všetko- takého nepoznám, možno sa mýlim. Prosím o odpoveď a otázky k veci, ostatné považujem za zbytočné a za trošku útočné. Niektoré veci si človek musí naštudovať aj sám, bohužiaľ, keby bola jednoznačná odpoveď k dispozícii, určite by som sa nemusela pýtať na porade. Určite toto nie je jediný zdroj, kt. sa snažím využiť, ale skúšam sa dozvedieť viac a z viacerých zdrojov.
    Re: Economic
    Pracovala som na základe zmluvy so spoločnosťami, kt. mali predmet podnikania, v ktorom chcem preukázať a dokladovať prax, v živnosti.
    Prax na základe zmluvy so spoločnosťami ? To si ako občan podpisovala alebo ako podnikateľ SZČO na základe živnostenského oprávnenia. Ak na základe živn. oprávnenia a preukážeš fakturáciu, tak by to šlo. Ale na 100 % neviem, ale v každom prípade platí ako som napísala. No určite ak inak nebude, najkompetentnejšiu odpoveď na tvoju otázku ti dá tvoj príslušný živnostenský úrad. Skús sa popýtať tam. Oni sú jediní kto to vie /alebo by mal vedieť na 100 %/

    Wawica je offline (nepripojený) Wawica

    Wawica
    Ďakujem za odpoveď.
    Fa som vystavovala, touto formou to zdokladovať môžem. Na živnostenský som sa nechcela ísť pýtať, chcela som sa tomu vyhnúť, ale asi mi nic iné neostane. :-) Dúfam, že mi dajú odpoveď hodnú odborníka, pri vybavovaní živnosti to nebolo s nimi až tak jednoduché. Ale počkám, určite sa tej správnej odpovede dočkám, nikam sa nenáhlim, mám na to ešte čas. W

    Založenie sro s garantom- zodpovednou osobou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.