Zavrieť

Porady

Ukočenie pracovného pomeru a nariadená dovolenka.

Zamestnávateľ ma prepustil z organizačných dôvodov. Výpovednú dobu chcem vyplatiť. Údajne by som ani nemohla ostať počas nej v organizácii. Požiadala som skončiť k 31.1. Akurát neviem, ako sa dorieši hmotná zodpovednosť, keďže reálne 1 max 2 dni sú málo na jej vykonanie. A počas nariadenej dovolenky. Môže moju prítomnosť zamestnávateľ jednak dovolenkou obmedziť a na druhej strane vyžadovať? Ako v takýchto podmienkach vykonať inventúru, na ktorú mám nárok. Je možné ukončenie HZ zdokladovať inventúrou z 30.11 hoci som bola PN až od 9.12 do 25.1 a od 26.1 na nariadenej dovolenke?

Môžem nejako riešiť nevydanie všetkých dokladov ku koncu pracovného pomeru? Totiž chcem ísť od februára na úrad práce a tam je nahlasovacia doba 7 dní. Stačí, keď tam prinesiem pracovnú zmluvu a výpoveď?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mimosin je offline (nepripojený) mimosin

    mimosin
    1) Áno, ak ti bola daná zamestnávateľom výpoveď z organizačných dôvodov a ty si pred začatím plynutia výpovednej doby požiadala zamestnávateľa, aby sa pracovný pomer skončil dohodou dňom 31.01.2012, zamestnávateľ je povinný tvojej žiadosti vyhovieť. Len si skontroluj, či v dohode máš uvedené organizačné dôvody a vyplatenie odstupného.</SPAN>
    2) ZP v § 183 ods. 2) hovorí, že d</SPAN></SPAN>ohoda o hmotnej zodpovednosti zaniká dňom skončenia pracovného pomeru alebo dňom odstúpenia od tejto dohody.</SPAN>
    3) </SPAN> ZP v § 184 ods. 1) hovorí, že i</SPAN>nventarizácia sa musí vykonať pri uzatvorení dohody o hmotnej zodpovednosti, pri jej zániku, pri preradení zamestnanca na inú prácu alebo na iné pracovisko, pri jeho preložení a pri skončení pracovného pomeru.

    4) ZP v 184 ods. 2) hovorí, ak zamestnanec so spoločnou hmotnou zodpovednosťou, ktorého pracovný pomer sa skončil alebo ktorý bol preradený na inú prácu alebo iné pracovisko, alebo bol preložený, zároveň nepožiada o vykonanie inventarizácie, zodpovedá za prípadný schodok zistený najbližšou inventarizáciou na jeho predchádzajúcom pracovisku.</SPAN>
    5) Ostatná inventarizácia bola 30.11.2011, až od 9.12.2011 si bola PN, takže v prípade vykázania manka budeš mať na ňom podiel, pretože si ešte medzi inventarizáciou a PN – pracovala. </SPAN></SPAN>
    Lebo dôkazom na zbavenie sa zodpovednosti za prípadné manko je inventarizácia a na jej vykonaní by si mala trvať. Preto je potrebné písomne požiadať zamestnávateľa v súvislosti so skončením PP, v zmysle § </SPAN>184 ods. 1)</SPAN> o vykonanie inventarizácie do 31.01.2012 s upozornením, že v prípade, že nebude vykonaná inventarizácia odstupuješ od hmotnej zodpovednosti. Pre krátkosť času, je potrebné to doručiť zamestnávateľovi osobne, dôkaz - kópiu si nechaj potvrdiť.</SPAN>
    6) Zamestnávateľ je povinný ti vydať doklady súvisiace so skončením PP v zmysle § 75 ods. 2), ak tak neurobí, písomne ho vyzveš, príp. upozorníš inšp. práce. Verím, že k tomu nepríde. </SPAN>
    7) K evidencii na ÚP – je potrebná vyplnená žiadosť o zaradenie do evidencie uchádzačov o zamestnanie /tlačivo ti dajú na ÚP/ - stačí predložiť občiansky preukaz , dohodu o skončení PP, kópiu dokladu o najvyššom dosiahnutom vzdelaní a zápočtový list je možné doložiť aj dodatočne.</SPAN>

    Ukočenie pracovného pomeru a nariadená dovolenka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.