Zavrieť

Porady

Výber do pokladne cez manželkin účet

Dobrý deň,
chcela by som sa poradiť, ako mám daňovníkovi zaúčtovať výber peňazí z jeho účtu cez manželkin. T. zn. Manželka má doma internet a cez internet banking prevedie peniaze na svoj účet, potom ich vyberie a vloží do pokladne. Stačí to urobiť takto: V peňažnom denníku v obratoch v banke zaúčtujem výber z účtu daňovníka do priebežnej položky a potom cez príjmový doklad vystavený na manželku vložím peniaze do pokladne?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    dareckova
    Dobrý deň,
    chcela by som sa poradiť, ako mám daňovníkovi zaúčtovať výber peňazí z jeho účtu cez manželkin. T. zn. Manželka má doma internet a cez internet banking prevedie peniaze na svoj účet, potom ich vyberie a vloží do pokladne. Stačí to urobiť takto: V peňažnom denníku v obratoch v banke zaúčtujem výber z účtu daňovníka do priebežnej položky a potom cez príjmový doklad vystavený na manželku vložím peniaze do pokladne?
    Ja by som tento výber účtovala cez ID, preto lebo, ak by som účtovala cez ban.účty tak potom mne osobne (neviem ako vám to robí softwer) by nesedel bank.účet. K int.dokladu by som si priložila prefotený bank.výpis a účtovala cez prieb.položky, ako ste už v otázke písali. Príjem peňazí do pokladne tiež cez priebež.položky. Ešte poznamenám, ak máte pri výbere peňazí na výpise strhnutý poplatok tak by som si naúčtovala aj tento popl.ako prevádz.réžia.

    Kristína je offline (nepripojený) Kristína

    Kristína
    Nešlo by to nasledovne:
    1. prevod peňazí z BÚ podnikateľa na manželkin ako osobná spotreba na nepodnikateľský účet
    2. vloženie tej istej sumy v hotovosti do pokladne ako osobný vklad

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    aj tak sa dá ako napísala Kristínka, no treba si rozmyslieť, či si peniaze ponechá na os.spotrebu alebo ich chce mať nadalej vo firme.

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    dareckova
    Dobrý deň,
    chcela by som sa poradiť, ako mám daňovníkovi zaúčtovať výber peňazí z jeho účtu cez manželkin. T. zn. Manželka má doma internet a cez internet banking prevedie peniaze na svoj účet, potom ich vyberie a vloží do pokladne. Stačí to urobiť takto: V peňažnom denníku v obratoch v banke zaúčtujem výber z účtu daňovníka do priebežnej položky a potom cez príjmový doklad vystavený na manželku vložím peniaze do pokladne?

    Ja by som postupovala :

    u manžela : prevod pre osobnú potrebu
    u manželky : podnikateľský vklad
    výber z BÚ
    PPD - vklad z BÚ

    Výber do pokladne cez manželkin účet

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.