Zavrieť

Porady

Na koho sa obrátiť pri porušovaní obchodného zákonníka?

Dobrý deň,

nedávno som objednávala tovar cez internetový obchod, tovar som vrátila v lehot do 7pracovných dní, obchod mi odpísal, že do 15 dní mi vráti peniaze, no nevrátil. Nedá sa dovolať, neodpisujú na maily. Tento istý problém bol aj počas čakania na dodanie tovaru, absolútne nereagujú a to som im písala mail asi na 6 mailových kontaktov, ktoré mali uvedené na stránke. Vie mi niekto poradiť na koho sa obrátiť, ak takto porušujú zákon - nevrátia peniaze za vrátený tovar? Treba na právnika alebo mám na nich niekam podať sťažnosť? Existuje na to nejaká páka?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária27 je offline (nepripojený) Mária27

    Mária27
    Skús to riešiť platobným rozkazom (§ 174 obč. súdneho poriadku = 99/1963). Nezabudni žiadať trovy konania, prípadne penále. Dúfam, že ich adresu vieš.
    Tu je vzor:

    https://portal.justice.sk/Formulare/...e-rozkazy.aspx

    Hlasovalo 6 pouzivatelov

    Užitočné (6)
    Xanti, Stefan2005, avalik, arizona, Lubaba, terezamaria
    6

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    erpanet Pozri príspevok
    Ďakujem za info, len celkom nerozumiem... to mám vyplniť ten platobný rozkaz a zaniesť na súd? Alebo najprv podať trestné oznámenie alebo ako postupovať?
    zatiaľ sa nezaoberaj návrhom na súd, nepodávaj trestné oznámenie, podaj podnet SOI, pre eshop bude správne konanie a udelenie pokuty oveľa viac reštriktívne ako tvoj návrh na súd, pre teba to bude rýchlejšie a menej namáhavé

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    najprv daj podnet na Slovenskú obchodnú inšpekciu, eshop by sa mal rozhýbať skôr ako pri PR

    erpanet je offline (nepripojený) erpanet

    erpanet
    Ďakujem za info, len celkom nerozumiem... to mám vyplniť ten platobný rozkaz a zaniesť na súd? Alebo najprv podať trestné oznámenie alebo ako postupovať?

    Mária27 Pozri príspevok
    Skús to riešiť platobným rozkazom (§ 174 obč. súdneho poriadku = 99/1963). Nezabudni žiadať trovy konania, prípadne penále. Dúfam, že ich adresu vieš.
    Tu je vzor:

    https://portal.justice.sk/Formulare/...e-rozkazy.aspx

    Na koho sa obrátiť pri porušovaní obchodného zákonníka?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.