Zavrieť

Porady

Krádež?

Zdravím, chcem sa opýtať, mám šancu dostať majetok, ktorý som nadobudol pred manželstvom, kúpený za moje peniaze, ktorý po manželstve zhabala a zobrala v mojej neprítomnosti exmanželka? Mám od neho bločky a je preukázateľné, že v tom období ešte vtedy moja priateľka nepracovala, čiže naňho finančne neprispela. Dík
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Majetok nadobudnutý pred manželstvom nepatrí do BSM a preto je to váš majetok. Neviem, ako dlho ste rovzvedení, ale do 3 rokov od právoplatnosti rozhodnutia o rozvode, ak sa nedohodnete t.j.nespíšete dohodu o vyporiadaní BSM, môže na návrh jedného z vás o vyporiadaní BSM rozhodnúť súd. Ak máte dôkazy o tom, že to bol váš výlučný majetok, bude vám ho musieť vydať a nebude teda predmetom rozdelenia v rámci BSM.

    Ak do troch rokov od zániku bezpodielového spoluvlastníctva manželov nedošlo k jeho vysporiadaniu dohodou alebo ak nebol podaný do troch rokov od zániku bezpodielového spoluvlastníctva návrh na súd na jeho vyporiadanie, platí, pokiaľ ide o hnuteľné veci, že sa manželia vyporiadali podľa stavu, v akom každý z nich veci z bezpodielového spoluvlastníctva pre potrebu svoju, svojej rodiny a domácnosti výlučne ako vlastník používa. O ostatných hnuteľných veciach a o nehnuteľných veciach platí, že sú v podielovom spoluvlastníctve a že podiely oboch spoluvlastníkov sú rovnaké. To isté platí primerané o ostatných majetkových právach, ktoré sú pre manželov spoločné.
    EXACTOR s.r.o.
    Pokiaľ exmanželka odmieta veci vrátiť dobrovoľne, je možné domáhať sa svojho práva cestou súdu prostredníctvom žaloby na vydanie veci. Pokiaľ boli veci nadobudnuté pred uzatvorením manželstva, ide v danej veci o čisto vlastnícky (resp. vecnoprávny) spor, ktorý nesúvisí s manželstvom ani s BSM.
    Mám požiadať cestou súdu o navrátenie môjho majetku, či ako? Mám bločky o zaplatení a je preukázateľné,že som ho kupoval ja.

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Ak neuplynuli tri roky od právoplatnosti rozhodnutia o rozvode, môžete požiadať aj o vyporiadanie bezpodielového spoluvlastníctva manželov návrhom na súde, ktorý rozhodoval o rozvode (ak medzi sebou nespíšete dohodu o vyporiadaní BSM).
    Naposledy upravil GabiZ : 31.01.12 at 12:21

    GabiZ je offline (nepripojený) GabiZ

    GabiZ
    Chcela som doplniť túto informáciu, predbehol si ma, nakoľko zadavateľ má aj v inej téme problém s exmanželkou, preto som poukázala na BSM, ale samozrejme, že táto vec sa v tomto konaní nerieši, takže platí to, čo si napísal.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.