Zavrieť

Porady

alergia u dietata

Dobry den chcela by som Vas poradaci poprosit o radu,mojej 3 rocnej dcere sa v nedelu takto vyhadzali dlane.Boli sme na pohotovosti aj u lekarky takze nemam robit paniku ze je to asi od jedla.Dnes je utorok a stale ich ma taketo ,strasne horuce a vysusene...a to mi v nedelu este dostala teplotu 38,6 ale len jednorazovo...neviem co mam robit...ani nakremovat nemozem,lebo ju svrbia...Bojim sa aby som jej niecim este neposkodila a ani neviem od coho sa jej to mohlo vyhadzat...
31012012868.jpg  
31012012869.jpg  
31012012870.jpg  
1/1
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    A dali jej na pohotovosti nejake antihistmatika?

    Inak pomoct by mohlo natriet napr. Fenistilom.

    sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

    milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac sofia7808
    praveze nic jej nedali,len ze mam davat fenistil alebo dithiaden..toto davam ale nevidim nijaku zmenu...mam strach..

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    ivka70 Pozri príspevok
    A dali jej na pohotovosti nejake antihistmatika?

    Inak pomoct by mohlo natriet napr. Fenistilom.
    ja si tiež myslím,že sa netreba znepokojovať, že to je len taká nejaká alergická reakcia- príp. aj starý dobrý Dithiaden by mohol stačiť...

    sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

    milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac sofia7808
    nemozem jej ich umyt lebo ju stipu ma ich suche tak ani nakremovat lebo ju svrbia...dithiaden ju akurat uspava tak spi dobre ale rano šucha dlane o plachtu na posteli ako najata...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    tak asi najlepšie urobíš ak pojdeš za pediatričkou,že si bola na pohotovosti a neprechádza to- a ona ta asi pošle k alergologičke- ja už najneskor zajtra by som išiel...

    sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

    milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac sofia7808
    najhorsie pre rodica je ked nemoze alebo nevie pomoct svojmu dietatu a vidi tu jeho bolest,alebo trapenie...zajtra rano pojdeme-dufam ze nas znova neodbiju...nasa pediatricka neda detom nic pokial nemaju teplotu aj ked kaslu,alebo maju zapalene hrdlo...asi si mysli ze matky su prehnane citlive...

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    sofia7808 Pozri príspevok
    najhorsie pre rodica je ked nemoze alebo nevie pomoct svojmu dietatu a vidi tu jeho bolest,alebo trapenie...zajtra rano pojdeme-dufam ze nas znova neodbiju...nasa pediatricka neda detom nic pokial nemaju teplotu aj ked kaslu,alebo maju zapalene hrdlo...asi si mysli ze matky su prehnane citlive...
    nie, nie- tu sa nedaj odbiť-podla fotiek to vyzerá že to musí byť nepríjemné, aj tie prsty sú nejaké podliate...

    sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

    milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac sofia7808
    jedine na co mam podozrenie je pomada na usta v sobotu si ju mastila po rukach a v nedelu rano takto vstala...zeby z toho???

    elisaj je offline (nepripojený) elisaj

    elisaj
    podľa mňa je to nejaká alergia najlepšie by bolo isť ozaj za doktorom ...môj syn je tiež alergik a tak podobne uňho vyzeral atopický ekzém,ale toto bude asi niečo iné... a môže to byť ozaj aj z tej pomády

    ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

    ivka70
    sofia7808 Pozri príspevok
    jedine na co mam podozrenie je pomada na usta v sobotu si ju mastila po rukach a v nedelu rano takto vstala...zeby z toho???
    Aj z toho, ak mala alergicku reakciu na niektoru zlozku.

    Jurivo je offline (nepripojený) Jurivo

    Jurivo
    Niekedy môže nastať alergická reakcia pri kombinácii potravín. Príklad: dieťa nemá alergiu na paradajky ani na papriku osobitne, zje paradajku spolu s paprikou a nastane alergická reakcia. Zistiť na, ktorú potravinu alebo kombináciu potravín je dieťa alergické je dosť zdĺhavé a vyžaduje si to veľa pozorovania. Môj syn má občas alergickú reakciu. Vyšetrením u alergologičky sa u neho zistila citlivosť na histamín, čo obsahuje farbivo v cukríkoch, džúsoch a pod. Reakcia môže nastať konzumáciou takýchto potravín.
    Alergologička podľa testov zistí pôvodcu alergickej reakcie.

    Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

    Darina1234
    No ja neviem, ale nieco podobne ale aj na nohach mal moj syn v 8 rokoch a my sme okamzite z pohotovosti isli lezat na detsku JIS, mal zakazany akykolvek pohyb a nasledovali vysetrenia. mam na toto obdobie velmi zle spomienky lebo som sa strasne bala ako ty teraz. Chod este znovu a nech to vidi aj iny lekar, hlavne tvoj detsky pediater. A moja rada nestresuj sa lebo ten strach prenasas aj na malu.
    nam laikom je tazko radit, treba to riesit cestou lekara.

    jenny5 je offline (nepripojený) jenny5

    jenny5
    Môže ísť aj o atopický ekzém, môj syn alergik mal niečo podobné a skončili sme na kortikoidovej masti :-(
    Alebo môže ísť o skrížené potravinové alergie, ako to popísal Jurivo. Ja sama ich mám a v týchto prípadoch je veľmi ťažké identifikovať čo presne bolo príčinou alergickej reakcie.
    Každopádne odporúčam navštíviť pediatričku a žiadať vyšetrenie u alergológa.
    Držte sa!!

    misoft je offline (nepripojený) misoft

    misoft
    Každopádne odporúčam navštíviť pediatričku a žiadať vyšetrenie u alergológa.
    A pokiaľ odmietne vyšetriť a odoslať ku alergológovi - vyber sa rovno k odbornému lekárovi (no a "postup" pediatričky môžeš aj nahlásiť ÚDZS (http://www.udzs.sk/obcania-informaci...ml?page_id=121) - výmenné lístky sú tuším z obliga!

    A ešte niečo: spomínaj, čo malá v inkriminovaný deň konzumovala, prípadne aj zober tú pomádu - hodí sa aj pre zisťovanie na alergiu - odborník bude mať aspoň východziu vzorku.

    Estetic je offline (nepripojený) Estetic

    Estetic
    Toto patrí na kožnú diagnostiku a naozaj to vyzerá ako alergická reakcia na niečo,pričom ten balzam môže byť vysoko pravdepodobný.Najprv je nutné zvládnuť problém,hlavne celkové antihistaminiká a následne po zvládnutí,už v kľudovom období je nutné testovať dieťa.Co môžeš spraviť hned-okrem návštevy lekára-je sadnuť k zošitu a presne zmonitorovať cca 3 dni predtým,čo robila,čo papala,či brala lieky a aj čím sa natierala,lebo po čase na to zabudneš a vždy sa takýto monitoring hodí.Je to ale problém na lekárov,nedá sa to riešiť na diaľku.

    sofia7808 je offline (nepripojený) sofia7808

    milujem moje 3 deti a macicky mam 2 nie nie..uz 3.. ...viac sofia7808
    ahojte vsetci a dakujem za Vase rady.Vcera sme boli u pediatricky ale uz aj s teplotami,soplikami a bolavym hrdlom.Ukazali sme rucky a lekarka povedala ze to preto lebo u malej prepukovala infekcia-choroba....a takto mala zareagovala.Dostali sme antibiotika na teplotu,kvapky od kaslu do nosa a nic viac...ani krv malej nezobrala a vraj rychlo lebo sa ponahlala-zuri u nas chripka....v pondelok sa mame prist ukazat tak uz asi priostrim aby jej zobrala krv...Takto sme dopadli...(rucky uz ma trosku lepsie)ale iba trosku..

    elisaj je offline (nepripojený) elisaj

    elisaj
    Nechcem tvrdiť že by to nemohlo byť z toho,že malá ochorela,ale mne sa to nezdá.Určite by som trvala ešte na nejakom vyšetrení a nedala by som sa odbiť,Držím päste aby ste sa z toho dostali čím skôr.

    Estetic je offline (nepripojený) Estetic

    Estetic
    Paravirusový exantem alebo výsypy rôzneho typu pri infektoch sú veľmi častým javom,a hlavne dlane a stupaje veľmi často upozornuju na streptokokovú infekciu,takže je to možný výsledok.Ale ručky sa z tohoto zápalu budu zotavovať dlho.Rozhodne na prechodný čas treba vysadiť saponáty a nedovoliť dievčatku zbytočne máčať ruky v akejkoľvek chemii.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.