Zavrieť

Porady

PN

Ahojte, som docasne PN od 17.01., teraz som dostala odkaz od zamestnavatela, ze mam si ist pre nejake potvrdenie k lekarovi, aby potvrdil, ze som PN do konca januara, ze inak mi Socialna poistovna nevyplati peniaze?
Ukoncit PN som chcela v piatok 03.02., nestaci to potom?
Dakujem za rady, nikdy som nebola PN, neviem ako to chodi.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    myara Pozri príspevok
    Ahojte, som docasne PN od 17.01., teraz som dostala odkaz od zamestnavatela, ze mam si ist pre nejake potvrdenie k lekarovi, aby potvrdil, ze som PN do konca januara, ze inak mi Socialna poistovna nevyplati peniaze?
    Ukoncit PN som chcela v piatok 03.02., nestaci to potom?
    Dakujem za rady, nikdy som nebola PN, neviem ako to chodi.
    Mal na mysli tzv. prechodku(prechod z mesiaca na mesiac), potvrdenie, že PN k 31. dňu mesiaca trvá.

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    Tweety Pozri príspevok
    Mal na mysli tzv. prechodku(prechod z mesiaca na mesiac), potvrdenie, že PN k 31. dňu mesiaca trvá.
    no a mam tam ist zajtra? alebo staci, v piatok pri ukonceni PN?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    myara Pozri príspevok
    no a mam tam ist zajtra? alebo staci, v piatok pri ukonceni PN?
    Podľa mňa stačí aj v piatok.

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    Tweety Pozri príspevok
    A nemáš stanovenú kontrolu u lekára?
    lekar povedal, aby som prisla ja podla potreby, ako sa budem citit (som tehotna)

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    myara Pozri príspevok
    Ahojte, som docasne PN od 17.01., teraz som dostala odkaz od zamestnavatela, ze mam si ist pre nejake potvrdenie k lekarovi, aby potvrdil, ze som PN do konca januara, ze inak mi Socialna poistovna nevyplati peniaze?
    Ukoncit PN som chcela v piatok 03.02., nestaci to potom?
    Dakujem za rady, nikdy som nebola PN, neviem ako to chodi.
    Ak neodovzdáš "prechodku" tuším do 5 kal.dní po skončení mesiaca, SP ti nevyplatí nem.dávky vo výplatnom termíne SP, ale až v nasledujúcom kal.mesiaci.
    3.2. ešte neskoro nie je (PN sa vypláca za kal.dni, nekonči v piatok, ale až v nedelu, budeš mať nemocenské o dva dni viac).

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    veronikasad Pozri príspevok
    Ak neodovzdáš "prechodku" tuším do 5 kal.dní po skončení mesiaca, SP ti nevyplatí nem.dávky vo výplatnom termíne SP, ale až v nasledujúcom kal.mesiaci.
    3.2. ešte neskoro nie je (PN sa vypláca za kal.dni, nekonči v piatok, ale až v nedelu, budeš mať nemocenské o dva dni viac).
    takze, ked v piatok pri ukonceni PN tlacivo odovzdam zamestnavatelovi, vyplatia mi davky vo februari?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    myara Pozri príspevok
    takze, ked v piatok pri ukonceni PN tlacivo odovzdam zamestnavatelovi, vyplatia mi davky vo februari?
    Prvých 10 kalendárnych dní prepláca zamestnáv. náhradu za PN, potom už platí nemocenské SP. Takže, ak tlačivko odovzdá zamestnáv. ešte v januárovom termíne,( do troch dní vo febr.) budeš mať nemocenské vyplatené ešte vo februári, ak nie, až na budúci mesiac.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    myara Pozri príspevok
    takze, ked v piatok pri ukonceni PN tlacivo odovzdam zamestnavatelovi, vyplatia mi davky vo februari?
    Aby si mala istotu, dohodni sa so zamestnávatelom, že si prechodku v piatok sama odnesieš do SP a zamestnávatelovi dáš potvrdenú kopiu. Len možno zamestnávatel ešte neodovzdal do SP žiadosť o nemocenské (čaká práve na tú prechodku)
    Ak ju v piatok odovzdáš v SP - určite vyplatia.

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    veronikasad Pozri príspevok
    Aby si mala istotu, dohodni sa so zamestnávatelom, že si prechodku v piatok sama odnesieš do SP a zamestnávatelovi dáš potvrdenú kopiu. Len možno zamestnávatel ešte neodovzdal do SP žiadosť o nemocenské (čaká práve na tú prechodku)
    Ak ju v piatok odovzdáš v SP - určite vyplatia.
    a mozem odovzdat prechodku do SP, ak zamestnavatel neodovzdal ziadost o nemocenske?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    myara Pozri príspevok
    a mozem odovzdat prechodku do SP, ak zamestnavatel neodovzdal ziadost o nemocenske?
    Môžeš, ale aj tak tam potrebujú tú žiadosť o nemocenské, ktorú musíš podpísať, a uviesť č.účtu, na ktorý ho pošlú. Takže sa dohodni s pracovníčkou na mzdovom.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    myara Pozri príspevok
    a mozem odovzdat prechodku do SP, ak zamestnavatel neodovzdal ziadost o nemocenske?
    dohodni sa na postupe s mzdárkou zamestnávatela.

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    Tweety Pozri príspevok
    Môžeš, ale aj tak tam potrebujú tú žiadosť o nemocenské, ktorú musíš podpísať, a uviesť č.účtu, na ktorý ho pošlú.
    to som odovzdala

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    veronikasad Pozri príspevok
    dohodni sa na postupe s mzdárkou zamestnávatela.
    to nejde, mzdarka je externa, ani neviem, kto to je...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    myara Pozri príspevok
    to som odovzdala
    Kam si odovzdala? Postup, tlačivo o začiatku PN odovzdávame v učtárni zamestnáv., ak sme PN do 10 KD preplatí ich on, ale ak sme dlhšie, a to je tvoj prípad, dostaneš od SP nemocenské, kam je potrebné odovzdať žiadosť o nemocenské( jedna časť potvrdenia o PN) a u Teba aj prechodku.

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    Tweety Pozri príspevok
    Kam si odovzdala? Postup, tlačivo o začiatku PN odovzdávame v učtárni zamestnáv., ak sme PN do 10 KD preplatí ich on, ale ak sme dlhšie, a to je tvoj prípad, dostaneš od SP nemocenské, kam je potrebné odovzdať žiadosť o nemocenské( jedna časť potvrdenia o PN) a u Teba aj prechodku.
    zamestnavatelovi, hned po zacati PN

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    myara Pozri príspevok
    zamestnavatelovi, hned po zacati PN
    Tak potom mu dones aj tú prechodku, a potom aj ukončenie PN. On už bude vedieť, čo s tým, a kedy.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    myara Pozri príspevok
    to nejde, mzdarka je externa, ani neviem, kto to je...
    Odkaz si dostala od koho ?
    Tak to nekomplikuj. V piatok odnes prechodku, spolu s ukončením PN-ky zamestnávatelovi. Snáď to v pondelok odnesu do SP.

    myara je offline (nepripojený) myara

    myara
    veronikasad Pozri príspevok
    Odkaz si dostala od koho ?
    Tak to nekomplikuj. V piatok odnes prechodku, spolu s ukončením PN-ky zamestnávatelovi. Snáď to v pondelok odnesu do SP.
    od kolegu
    ok, dam im to vsetko v piatok
    dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.