Zavrieť

Porady

Mám nápad, čo ďalej?

Dobrý deň,
mám nápad ohľadom podnikania na internete. Dokonca som prišiel na to, že to ešte nikde nefunguje (aspoň taký menší predbežný prieskum mi to potvrdil). Samozrejme, môže to byť hlúposť, ale rozmýšľal som nad tým veľa a mohlo by to fungovať. Problém je v tom, že ja nemám schopnosti na to, aby som získal všetky informácie, ktoré potrebujem na zistenie, či by to naozaj mohlo fungovať a prípadne koľko by do toho bolo treba dať peňazí na rozbehnutie. Poznám pár ľudí, ktorým ako tak verím (a skôr asi aj dúfam), že ma neoklamú a chcem sa ich spýtať na názor a konkrétne informácie ohľadom tohoto biznisu. Moja otázka znie: Je možné si nejako patentovať nápad biznisu prevádzkovaného na internete? Ide mi o to, že ak sa niekoho na to spýtam, tak si v hlave povie, že je to super nápad, ale mne povie, že je to blbosť. Potom za nejaký čas zistím, že zrazu ten biznis už funguje na nete a zistím, že to bola napr. jedna z osôb, ktorých som sa na to pýtal. Asi by som to nerozchodil..
Ďakujem za prípadné rady a odpovede
Peter
Naposledy upravil Peter 18 : 01.02.12 at 10:48
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Atomer.sk je offline (nepripojený) Atomer.sk

    Systém na tvorbu eshopov a web stránok. ...viac Atomer.sk
    Peter 18 Pozri príspevok
    Moja otázka znie: Je možné si nejako patentovať nápad biznisu prevádzkovaného na internete?
    Nie.
    Podľa mňa na rozbehnutie int. obchodu nepotrebuješ extra velký kapitál. najpodstatnejšie je dať spraviť dobrú stránku resp. e-shop. - dohodnúť sa na obch podmienkach s dodávateľmi a funguješ...


    samozrejme je to len môj zjednodušený názor.

    pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

    ...originál... pepsikova
    ..no, najlepšie je svoj nápad hodiť na papier, podrobne opísať a vyčísliť, čo máš a dať na patentový úrad..majú tuším na nete aj tlačivá...a tam ti povedia, či máš dobrý nápad, alebo to už niekto vymyslel...
    ..inak-tak, ako píše čaba vyššie..

    Dáša_ je offline (nepripojený) Dáša_

    Dáša_
    pepsikova Pozri príspevok
    ..no, najlepšie je svoj nápad hodiť na papier, podrobne opísať a vyčísliť, čo máš a dať na patentový úrad..majú tuším na nete aj tlačivá...a tam ti povedia, či máš dobrý nápad, alebo to už niekto vymyslel...
    ..inak-tak, ako píše čaba vyššie..
    a priprav si na patent aj peknú kôpku peňazí, ak je to fakt patent...

    mattto je offline (nepripojený) mattto

    mattto
    našiel si sa tu niekde, myslím, že nie

    zák. č. 435/2001 Z.z.

    § 4


    Na vynálezy, ktoré spĺňajú podmienky ustanovené týmto zákonom, udeľuje Úrad priemyselného vlastníctva Slovenskej republiky (ďalej len "úrad") patenty.

    § 5
    Patentovateľnosť vynálezov


    (1) Patenty sa udeľujú na vynálezy zo všetkých oblastí techniky, ktoré sú nové, zahŕňajú vynálezcovskú činnosť a sú priemyselne využiteľné.

    (2) Patenty podľa odseku 1 sa udeľujú i na biotechnologické vynálezy týkajúce sa výrobku pozostávajúceho z biologického materiálu alebo obsahujúceho biologický materiál, alebo spôsobu, ktorého prostredníctvom je biologický materiál vyrobený, spracovaný alebo využitý, a to aj v prípade, ak sa vynález týka
    a) biologického materiálu, ktorý je izolovaný zo svojho prirodzeného prostredia alebo vyrábaný technickým spôsobom, aj keď sa už v prírode vyskytol,
    b) rastliny alebo zvieraťa, ak technická uskutočniteľnosť vynálezu nie je obmedzená na určitú odrodu rastlín alebo určité plemeno zvierat, /2/
    c) mikrobiologického alebo iného technického spôsobu alebo výrobku získaného takýmto spôsobom,
    d) prvku izolovaného z ľudského tela alebo inak vyrobeného technickým spôsobom vrátane sekvencie alebo čiastkovej sekvencie génu i v prípade, ak štruktúra takého prvku je identická so štruktúrou prirodzene existujúceho prvku.

    (3) Za vynálezy podľa odseku 1 sa nepovažujú najmä
    a) objavy, vedecké teórie a matematické metódy,
    b) estetické výtvory,
    c) plány, pravidlá a spôsoby vykonávania duševnej činnosti, hier alebo obchodnej činnosti,
    d) programy počítačov,
    e) podávanie informácií.

    (4) Predmety alebo činnosti uvedené v odseku 3 sa vylučujú z patentovateľnosti len v rozsahu, v akom sa prihláška vzťahuje na tieto predmety alebo činnosti.

    Mám nápad, čo ďalej?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.