Zavrieť

Porady

preúčtovanie dane

Prosím Vás, ako mám naúčtovať:
v r. 2005 sme zaplatili daň z mot. vozidiel a potom nám došlo z DÚ, že sme zaplatili viac a môžme si to preúčtovať na nejakú inú daň. Poraďte čo s tým a ako to mám zaúčtovať.
ĎAKUJEM
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    Oni Vám tam nenapísali rovno, s ktorou inou daňou Vám to započítavajú? Ja mám takú skúsenosť, že mi toto oznámenie pošlú len pri konkrétnom presune napr. cestnej dane na dan z pridanej hodnoty alebo pod. Ak mi niekde vychadza preplatok na dani, tak mi ho vracaju na zaklade ziadosti. Vzdy je najlepsie dohodnut sa so svojou spravkynou dane.

    tibor je offline (nepripojený) tibor

    práca nie je mojim hobbym-skorej šport a športovanie moje i celej rodiny,cestovanie-ale hlavne autom,popíjanie cinzana s nohami máčanými v mori ...viac tibor
    daňový úrad to nemôže ani napísať, kde si to možno započítať - len odporučiť - je to na nás, kde si to rozhodneme započítať - oznámime to Dú a potom aj preúčtuješ - či už na DPH, resp. na preddavky PO či iné

    Pukluš je offline (nepripojený) Pukluš

    Pukluš
    Dohodla som, že preúčtujeme na dph, len mi poraďte ako, ešte som to nikdy nerobila.

    vecerko je offline (nepripojený) vecerko

    vecerko
    Len si napíš žiadosť , meno priezvisko DIC a napíš , že žiadaš o preučtovanie preplatku na dani z motorových vozidiel v sume ...., vzniknutý zaplatením dňa ......., na daň z pridanej hodnoty napr. na daň za IV. Q 2005.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pukluš
    Dohodla som, že preúčtujeme na dph, len mi poraďte ako, ešte som to nikdy nerobila.
    Uvedieš ako vznikol preplatok, teda presne kedy ste zaplatili ,koľko,akej dane a na akú to chceš preúčtovať.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Pukluš
    Dobre, tomu rozumiem, ale čo v účtovníctve, ako to naúčtovať? akým predpisom?
    Preúčtuješ z jedného účtu na druhý.Podkad k ID budeš mať list od DÚ.
    Naposledy upravil Tweety : 01.02.06 at 10:56

    alušik je offline (nepripojený) alušik

    alušik
    No ja som sa stretla len s listom z daňového úradu, ktorým mi oni oznámili, že mi kompenzujú preplatok na jednej dani s daňovým nedoplatkom na inej dani. Inak keď mám preplatky, tak im nepíšem žiadosti o preúčtovanie dane, ale žiadosti o vrátenie preplatku.
    bella2828 môžem sa spýtať kde by som našla nejaké tlačivo na túto žiadosť? predsa to posielam prvýkrat a nechcem sa pomýliť .Ďakujem
    Anik reaguješ do 10 rokov starej témy zadaj si otázku samostatne ak chceš skoro som ťa ani nenašla

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    alušik
    No ja som sa stretla len s listom z daňového úradu, ktorým mi oni oznámili, že mi kompenzujú preplatok na jednej dani s daňovým nedoplatkom na inej dani. Inak keď mám preplatky, tak im nepíšem žiadosti o preúčtovanie dane, ale žiadosti o vrátenie preplatku.
    Samozrejme, keď nemáš kam preúčtovať preplatok, (nemáš inde nedoplatok) tak nežiadaš o preúčtovanie , ale o vrátenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.