Zavrieť

Porady

poistenie nehnutelnosti

Dobry den,chcela by som sa spytat,ci mam narok sa poistovne domahat vyplatenia rocneho poistenia nehnutelnosti -bytu v pripada,ze: mam poistenie nehnutelnosti - byt poisteni uz pri kupe(hypoteke) a potom som dodatocne uzatvorila aj poistenie domacnosti a aj nehnutelnosti(co mi pracovnicka v banke doporucila a neupozornila,ze to poistenie uz mam v podstate)mi poistky uzatvorila,neskor som zistila ,ze poistenie nehnutelnosti mam v podstate dvakrat uzatvorene,na moju ziadost ci to nejde zrusit, mi len povedala,ze to sa uz neda......ale si myslim,ze to je blbost,mozem teraz pozadovat vratenie sumy poistenia z nehnutelnosti rok dozadu alebo si mam dat 6 tyzdnovu vypoved ? Dakujem za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...nehnuteľnosť, aj život, aj hocičo iné môžeš mať poistené aj 100-krát. Takže jedine výpoveď....

    bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

    bubkoch
    tictac7 Pozri príspevok
    ...nehnuteľnosť, aj život, aj hocičo iné môžeš mať poistené aj 100-krát. Takže jedine výpoveď....
    to je sice pravda, ale poistne plnenie (v nezivotnom poisteni) pri kazdej poistnej udalosti dostane len od jednej poistovne, nie od vsetkych

    bokomia je offline (nepripojený) bokomia

    bokomia
    Poistné „dozadu“ nevymôžeš, zaplatila si ho za ochranu Tvojej nehnuteľnosti.
    Ak máš obidve poistné zmluvy v tej istej banke / poisťovni /, skús im situáciu vysvetliť a dohodnúť sa s nimi / písomne! , a hlavne sa vyhni pracovníčke s ktorou si uzatvárala zmluvu.../
    Ak sú zmluvy z rôznych poisťovní / bánk / pred výpoveďou pozorne čítaj, čo chceš zrušiť, aby si v budúcnosti neľutovala...
    Aj keď sú obidve o Tvojom byte, môžu mať rôzne poistné sumy, spoluúčasť , poistené rôzne riziká...

    poistenie nehnutelnosti

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.