Zavrieť

Porady

Excel makro zoskupenie rovnakých hodnôt

Ahojte,

Potreboval by som pomôcť s makrom.

POtreboval by som aby pri každej zmene v stĺpci A spočítalo za danú objednávku zvlášť tony, zvlášť metre, ks, ...atď.

Mohol by som použiť aj medzisúčty, lenže keď dám spočitať objednávateľa tak napíše 0 namiesto meno objednávateľa.
Tak asi bude lepšie makrom.

V prílohe posielam tab. aj s výsledkom ako by to malo vyzerať. ( prepíšu sa pôvodné hodnoty a vymažú pôvodné riadky a zostane len výsledok s č.objednávky, kto to objednáva a koľko všetkých ton objednáva, koľko všetkých metrov... a koľko ks.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Sub Vymaž()
    For i = 284 To 277 Step -1
    If Cells(i, 7).Value = 0 Then Cells(i, 7).EntireRow.Delete
    Next i

    For i = 276 To 21 Step -1
    riadok = ""
    For j = 2 To 9
    riadok = riadok & Cells(i, j)
    Next j
    If riadok = "" Then Cells(i, 1).EntireRow.Delete
    Next i
    End Sub
    Naposledy upravil marjankaj : 08.02.12 at 16:05

    monchi je offline (nepripojený) monchi

    monchi
    Jednoduchsie riesnie je vytvorit si pivot tabulku (kontigencna tabulka) zo zdrojovych dat a urobit si taky pohlad ako potrebujes. po kazdej zmene zdrojovych dat ju staci refreshnut co zaberie asi tak 2 sekundy.

    /M

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    No dá sa aj takto. Ak máš iba excel 2003, tak súbor porada1.xls
    Naposledy upravil marjankaj : 03.02.12 at 10:26

    Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

    Snoophy

    Ďakujem,

    kontignečnú tabuľku nepoznám, a hej dá sa to aj sumifs, lenže hodnoty mám v každom riadku a ja tie riadky potrebujem zredukovať len na výsledné hodnoty, tým že sa vymažú pôvodné a ostanú len výsledky.

    Najlepšie by bolo to makro.

    Alebo poradiť ako keď dám medzisúčet, tak pri názve Petra mi to hodí 0 pretože chce spočítavať ten stlpec, ale ja potrebujem len opísať bunku objednávateľa.

    Dal by som medzisúčet pri každej zmene v mernej jednotke, a potom ďalší medzisúčet pri každej zmene v čísle objednávky, ale potrebujem tam dať do toho riadku nielen súčet hm,otnosti a kusov, ale napísať do toho riadku aj číslo objednávky, objednávateľa....mernú jednotku.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    Takto?

    Ťažko vymýšľať makro, keď sám nevieš, čo presne chceš.
    Nauč sa robiť s kontingenčnou tabuľkou a potom to bude hračka.

    Snoophy je offline (nepripojený) Snoophy

    Snoophy
    Vzorec sumifs pomohol....spravil som si čo som potreboval, len neviem ako napísať makro na vymazanie prázdnych riadkov.
    Manuálne to viem.....cez označenie buniek, ctrl+G, špeciálne, prázdne bunky, a ctrl a mínus.
    Cez nahrávanie makra to nejde.
    Makro bude prehľadávať a vymazávať prázdne riadky v B21:I276
    Pod riadkom 276 mám ďalších 8 riadkov kde mám sumáre pre rôzne merné jednotky.
    A potreboval by som aj tu niečo čo by vymazalo riadky kde je vo výsledku nula, nech to tam zbytočne nesvieti.
    Priamo výsledky sú v bunkách G277:G284. Takže ak je v niektorej bunke 0 vymaže celý riadok.
    Ďakujem

    Excel makro zoskupenie rovnakých hodnôt

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.