Zavrieť

Porady

potrebujem radu

Moze mi niekto poradit?
Pokaslal som to na urade prace. V decembri som podpisal jednu zmluvu z firmou kde potrebuju iba zivnostnikov tak som im povedal ze si zivnost dorobim a dal som ju na urad prace. Takze december a januar som chodil po samich skoleniach nezarabal nic a teraz ma pyta urad prace vyplatne pasky ze som nemal u nich platene nic, ale oni mi tie pasky nemozu dat lebo oni beru ludi len na zivnost cize nemam pokrite tieto dva mesiace a netusim ako to spravit aby mi nedali platit zdravotku a socialku.

Please poradte mi
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...tak teraz neviem, máš živnosť alebo nie? Ale asi áno a teda Ťa ÚP vyradil z evidencie. Odo dňa,keď máš živnosť si sa mal prihlásiť na ZP a si povinný platiť si ZP sám. SP platíš až od júla t.r. podľa DP za rok 2011, avšak podľa toho, čo píšeš, nebudeš mať povinnosť ani potom platiť...

    NoxoN je offline (nepripojený) NoxoN

    NoxoN
    Nie az teraz od februara ju mam (tu zivnost). December a januar som ju este nemal lebo som chodil iba na same skolenie a tam som nemal nic platene od firmy cize som ani nepotreboval zivnost, tak som si ju ani nevybavoval, lebo by som ju nemal z coho platit. Somarinu som spravil tým ze tu zmluvu som dal v tom decembri na urad prace co som uzatvoril s firmou.

    marjankaj je offline (nepripojený) marjankaj

    I am a man marjankaj
    NoxoN Pozri príspevok
    Nie az teraz od februara ju mam (tu zivnost). December a januar som ju este nemal lebo som chodil iba na same skolenie a tam som nemal nic platene od firmy cize som ani nepotreboval zivnost, tak som si ju ani nevybavoval, lebo by som ju nemal z coho platit. Somarinu som spravil tým ze tu zmluvu som dal v tom decembri na urad prace co som uzatvoril s firmou.
    Akú zmluvu si tam dal? A prečo? Kto ti to kázal?

    NoxoN je offline (nepripojený) NoxoN

    NoxoN
    Nikto mi to nekázal ani ja som ju nechcel im ukazat, ale ked som bol na urade prace odniest nejake papiere, ani neviem ako medzi ne sa mi dostala ta zmluva s novou firmou. Takze na druhy den mi volali z uradu prace ze som si tam zabudol pracovnu zmluvu, cize zistili ze som podpisal novu zmluvu. Takze v decembri som mal zmluvu na urade prace, ale nemal som zivnost cize december a januar som chodil iba po skoleniach bez zivnosti nic mi ta nova firma neplatila a urad ma pyta za to obdobie vyplatne pasky ze som nepoberal od nich ziadnu odmenu.

    NoxoN je offline (nepripojený) NoxoN

    NoxoN
    Sefko mi teraz poradil ze mi napise ukoncenie zmluvy na druhy den od kedy bola zmluva podpisana, cize niekedy v decembry a teraz vypiseme novu od kedy mam zivnost. Ale teraz po dvoch mesiacoch tam pojdem z vypovednou zmluvou spred dvoch mesiacoch ta co mi powedia?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.