Zavrieť

Porady

Zamesnanec a ČID

Potreboval by som poradiť. Otcovi priznali čiastočný invalidný dôchodok a zároveň je zamestnaný na plný úväzok. Chcem sa opýtať, či musí uviesť ČID do daňového priznania?

Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    adi160 Pozri príspevok
    nie nevie, lebo je to taký špekulant, že keby to vedel, tak mu zníži záýkladný plat , je to problém, keď mu to nenahlásil ? ČID priznali otcovi len v septembri 2011.
    lenže takto narobí zamestnávateľovi problémy - pretože ako ID má iné odvody do ZP, ako do priznania ID. A keď to zamestnávateľ potom bude musieť všetko opravovať, veru sa mu "poďakuje" .
    ..mzdárky by ti o tom svoje povedali !!! ....

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    adi160 Pozri príspevok
    Potreboval by som poradiť. Otcovi priznali čiastočný invalidný dôchodok a zároveň je zamestnaný na plný úväzok. Chcem sa opýtať, či musí uviesť ČID do daňového priznania?

    Ďakujem.
    Nie, dôchodok nie je predmetom dane.

    Xanti je offline (nepripojený) Xanti

    Xanti
    adi160 Pozri príspevok
    Potreboval by som poradiť. Otcovi priznali čiastočný invalidný dôchodok a zároveň je zamestnaný na plný úväzok. Chcem sa opýtať, či musí uviesť ČID do daňového priznania?

    Ďakujem.
    Zamestnávateľ vie o dôchodku tvojho otca??

    adi160 je offline (nepripojený) adi160

    adi160
    nie nevie, lebo je to taký špekulant, že keby to vedel, tak mu zníži záýkladný plat , je to problém, keď mu to nenahlásil ? ČID priznali otcovi len v septembri 2011.

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    adi160 Pozri príspevok
    nie nevie, lebo je to taký špekulant, že keby to vedel, tak mu zníži záýkladný plat , je to problém, keď mu to nenahlásil ? ČID priznali otcovi len v septembri 2011.
    a čid si nezahlásil ani do svojej ZP, inak by zamestnávateľ prisiel na to, že mu nesedia mesačné výkazy....
    ako sa dostal k ELDP?

    kopretinka je offline (nepripojený) kopretinka

    kopretinka
    nemôže mu znížiť plat!
    Tvoj otec bude mať menšie odvody a zamestnávateľ tiež.....zamestnávateľ môže byť rád,že má zamestnanca s ID.....predlož mu kópiu rozhodnutia,nemusí tam byť vidno suma,ktorú otec poberá.

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    veru, takého zamestnanca by som asi vlastnoručne zaškrtila. Alebo by som ho posadila za PC a nech opravuje výkazy do ZP. /Samozrejme, srandujem/-ale isto by som tým nadšená nebola

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    drobeceva Pozri príspevok
    veru, takého zamestnanca by som asi vlastnoručne zaškrtila. Alebo by som ho posadila za PC a nech opravuje výkazy do ZP. /Samozrejme, srandujem/-ale isto by som tým nadšená nebola
    moja starobná dôchodkyňa a zároveň vdova (je zamestnancom vo vlastnej sro a aj FO ako súdnym znalcom) dostala z UPSVaR rozhodnutie o tom, že je od 6/8/2011 ŤZP, robím jej výplaty, odvody a pod.....
    telefonovala som do jej ZP, ako mi odporúčajú napraviť chybu....dohodli sme sa, že cez RZZP to bude najjednoduchšie, rozhodnutie sme hodili do ZP, od 1/2012 má na výkaze do SP znížené fondy niele ona ako ZC ale aj jej vlastná sro ako ZĽ, preplatok na ZP ako FO jej vráti ponížené o 19% daň z príjmu a ZĽ by mala tiež vrátiť poisťovňa po vykonaní RZZP......ustriehnem vrátku ......

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    áno, Mila, jednoduchšie je to cez RZZP- ale zamestnanec predsa nemôže také veci "zatajovať" zamestnávateľovi

    Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

    Mila123
    drobeceva Pozri príspevok
    áno, Mila, jednoduchšie je to cez RZZP- ale zamestnanec predsa nemôže také veci "zatajovať" zamestnávateľovi
    jasne, veď ja som si myslela , že starú pani rozštvrtím.....
    tá moja to robila pre parkovanie.....parkovaciu kartičku....

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.