Zavrieť

Porady

zaúčtovanie dotácie z ÚPSVAR na chránenú dielňu

Dobrý večer,

účtujem prípady s príspevkom z UPSVAR, keďže som nevedela ako presne zaúčtovať príjem a výdaj, bola som sa pýtať na DÚ v dvoch mestách priamo kontrolórov. Nikto mi nevedel presne poradiť, povedali mi len že príjem mám dať ako príjem neovplyvňujúci ZD a výdaj za nákup majetku do výdaj ovplyvňujúci ZD. Teraz som tu niekde čítala, že sa to má robiť cez interný doklad. To znamená že to mám celé zle? Účtovala som tak trom klientom.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    mondes je offline (nepripojený) mondes

    mondes
    lusetka33 Pozri príspevok
    takže príjem dám do neovplyňujúcich položiek ZD, výdaj môžem nechať ako položky ovplyňujúce ZD a celý výdaj ešte raz dám na výdaj interný doklad ovplyvňucí ZD<br>&nbsp;prosím ťa potvrď mi to či som to správne pochopila.... lebo mám z toho traumu<br><br>ešte sa spýtam k tým ID, výber peňazí do pokladne alebo vklad na účet som účtovala cez priebežné položky a ID, ale ID hneď, nie až na konci roka - zle?
    To, čo si dala ako výdaj ovpl. ZD, dáš cez ID ako príjem ovpl. ZD. Výber peňazí do pokladne a vklad na účet sa účtuje len cez priebežné položky a nie cez ID. Napr. výber z BU - príjem na priebežné položky a výdaj z prieb. položiek - vklad do pokladne. A opačne.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lusetka33 Pozri príspevok
    Dobrý večer,

    účtujem prípady s príspevkom z UPSVAR, keďže som nevedela ako presne zaúčtovať príjem a výdaj, bola som sa pýtať na DÚ v dvoch mestách priamo kontrolórov. Nikto mi nevedel presne poradiť, povedali mi len že príjem mám dať ako príjem neovplyvňujúci ZD a výdaj za nákup majetku do výdaj ovplyvňujúci ZD. Teraz som tu niekde čítala, že sa to má robiť cez interný doklad. To znamená že to mám celé zle? Účtovala som tak trom klientom.
    K tomu A a B ti kontrolori zabudli ešte povedať C. Vyčerpanú dotáciu zaučtuješ ako POZD cez interný doklad.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lusetka33 Pozri príspevok
    takže príjem dám do neovplyňujúcich položiek ZD, výdaj môžem nechať ako položky ovplyňujúce ZD a celý výdaj ešte raz dám na výdaj interný doklad ovplyvňucí ZD<br>&nbsp;prosím ťa potvrď mi to či som to správne pochopila.... lebo mám z toho traumu<br><br>ešte sa spýtam k tým ID, výber peňazí do pokladne alebo vklad na účet som účtovala cez priebežné položky a ID, ale ID hneď, nie až na konci roka - zle?
    prečo výdaj , písala som o POZD ...

    ewita888 je offline (nepripojený) ewita888

    ewita888
    lusetka33 Pozri príspevok
    takže príjem ovplyňujúci ZD - interný doklad len dotlačím a výdaj nechám tak ako je, tiež ovplyňujúci ZD :-)
    VOZD je nákup z dotácie..
    POZD je použitá dotácia..

    lusetka33 je offline (nepripojený) lusetka33

    lusetka33
    môžem vystaviť interné doklady aj teraz na konci roka dodatočne, alebo to musím celé prerobiť ....asi ma ... picne

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lusetka33 Pozri príspevok
    môžem vystaviť interné doklady aj teraz na konci roka dodatočne, alebo to musím celé prerobiť ....asi ma ... picne
    ID sa vystavuje na konci roka

    lusetka33 je offline (nepripojený) lusetka33

    lusetka33
    takže príjem dám do neovplyňujúcich položiek ZD, výdaj môžem nechať ako položky ovplyňujúce ZD a celý výdaj ešte raz dám na výdaj interný doklad ovplyvňucí ZD<br>&nbsp;prosím ťa potvrď mi to či som to správne pochopila.... lebo mám z toho traumu<br><br>ešte sa spýtam k tým ID, výber peňazí do pokladne alebo vklad na účet som účtovala cez priebežné položky a ID, ale ID hneď, nie až na konci roka - zle?

    lusetka33 je offline (nepripojený) lusetka33

    lusetka33
    takže príjem ovplyňujúci ZD - interný doklad len dotlačím a výdaj nechám tak ako je, tiež ovplyňujúci ZD :-)

    lusetka33 je offline (nepripojený) lusetka33

    lusetka33
    DAKUJEM, ale to znamená že musím prepísať celý peňažný denník, ja som z toho naozaj magor, potom do výdaju nebudem dávať nič? dám to len na ten interný doklad?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    lusetka33 Pozri príspevok
    DAKUJEM, ale to znamená že musím prepísať celý peňažný denník, ja som z toho naozaj magor, potom do výdaju nebudem dávať nič? dám to len na ten interný doklad?
    Výdaje máš správne, s nimi nič nerobíš.
    Neučtuješ v ALFE ? Proložila som ti postup pre účtovanie platieb kartou.

    lusetka33 je offline (nepripojený) lusetka33

    lusetka33
    Dobrý deň, už zasa mám problém so zaúčtovaním, preto prosím o radu,
    podnikateľ použil svoje vlastné fin. prostriedky na zriadenie chránenej dielne v marci, dotáciu dostal až v máji, ako mám zaúčtovať vrátenie peňazí z tejto dotácie podnikateľovi.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.