Zavrieť

Porady

účtovanie nulových DP k DPH

Zdravím, sro vznikla v 5/2011, Q plátca DPH, ale zatiaľ neuskutočnila žiadne zdaniteľné plnenie, má podané DP za každý štvrťrok nulové, ale ma prekvapila vec, že o týchto nulových daňových priznaniach má účtované.
Doteraz som sa s tým nestretla. Prosím vás, je nutné účtovať o nulových daňových priznaniach, ak v skutočnosti žiadne zdaniteľné plnenie nenastalo a účty 343 sú bez zápisu?
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalka je offline (nepripojený) Rozalka

    Spoluvlastníčka "Prvého nitrianskeho medveďária" ...viac Rozalka
    ".... o týchto nulových daňových priznaniach má účtované."
    A čo je o nich účtované?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    VRUBE02 Pozri príspevok
    Zdravím, sro vznikla v 5/2011, Q plátca DPH, ale zatiaľ neuskutočnila žiadne zdaniteľné plnenie, má podané DP za každý štvrťrok nulové, ale ma prekvapila vec, že o týchto nulových daňových priznaniach má účtované.
    Doteraz som sa s tým nestretla. Prosím vás, je nutné účtovať o nulových daňových priznaniach, ak v skutočnosti žiadne zdaniteľné plnenie nenastalo a účty 343 sú bez zápisu?
    Ďakujem
    O nulách neúčtujeme.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ...preboha a čo je na nich účtované? ...to akože 343XY MD 0,-- a 343 YX D 0,---?!

    VRUBE02 je offline (nepripojený) VRUBE02

    VRUBE02
    tictac7 Pozri príspevok
    ...preboha a čo je na nich účtované? ...to akože 343XY MD 0,-- a 343 YX D 0,---?!
    Presne takto to má.
    Možno predtým platil účto od položky, alebo tá slečna mala prednastavené ID ku všetkému, tak jej to automaticky ťahalo do účta aj s nulami. Je na MD, vytešuje sa z prvého miminka, tak ju nechcem otravovať.
    Tkže všetko ostáva po starom. Všetky nuly vymazať.
    Som rada.
    Ďakujem

    účtovanie nulových DP k DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.