Zavrieť

Porady

Radiator nejde regulovat

Dobry den,
v jednej izbe nam radiator stale kuri, vobec nejde regulovat. Aj ked je termostaticka hlavica na minime, radiator je stale zeravy. Akoby hlavica dostatocne nezatlacila na ventil, lebo ak do hlavice vlozim nejaky karton a naspat nasadim, uz to uzavrie, potom to ale nejde dobre regulovat. A stale vkladat a vyberat karton sa mi teda nechce. Vobec neviem, kde je problem, resp.ako ho riesit. Poradite?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    1. je dobre dotiahnutá matica hlavice?
    2. neprúdi studený vzduch na hlavicu?

    peterkos2 je offline (nepripojený) peterkos2

    peterkos2
    Tiež by som povedal,že je niečo v závite a nejde celkom dotiahnuť matica hlavice.alebo vadná hlavica-skús prehodiť z iného radiatora

    Marek77 je offline (nepripojený) Marek77

    Marek77
    Aj to som skusal a nic, stale to iste. Sused vravel, ze vo vnutri ventilu moze byt nejaka spina/nanos a ta tomu moze branit. Uz som ten ventil aj nasprejoval silikonovym olejom a stale to iste.

    Gapo je offline (nepripojený) Gapo

    Ja? Muž. Gapo
    Keď dáš dole hlavicu, ten cuplík by mal byť tak 8 mm vonku, zober niečo tvrdé a silno zatlač naň. Ak je tam špina aby si ju roztlačil. Nebúchaj!

    Marek77 je offline (nepripojený) Marek77

    Marek77
    Skusal som kombinackami. Je ale fakt, ze ten cuplik ide trusku tazsie a miestami sa akoby zasekalaval, a aj nieco cierne okolo neho akoby vychadzalo (mozno ta spina), preto som tam dal ten sprej, ale stale to nefunguje, iba ked "vypodlozim" vnutro tej hlavice.

    najag je offline (nepripojený) najag

    najag
    Prehod termostaticku hlavicu z ineho radiatora a odskusaj ju. Ak uzatvori radiator, je vadna hlavica, ak neuzatvori radiator a stale bude kurit naplno, je vadny termostaticky ventil. Vymena jedneho, alebo druheho.

    Marek77 je offline (nepripojený) Marek77

    Marek77
    Hlavica vadna nie je , skusal som viacere. Ventil sa teraz tak lahko vymenit neda, ak sa vobec niekedy lahko vymenit da. Skor mi islo o to ci nemate niekto podobnu skusenost a podarilo sa Vam ju odstranit, bez vymeny ventilu

    Radiator nejde regulovat

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.