Zavrieť

Porady

vyradenie mot. vozidla

Potrebovala by som poradiť, ako mám postupovať pri vyradení mot. vozidla, Auto nie je celkom odpísané / chýba ešte rok /,bolo preradené z firmy na súkromnú osobu / majiteľa /, ako mám zaúčtovať vyradenie auta, ak už nemôžem zaúčtovať odpis za tento rok a nebude mi sedieť vzťah 082/022.
Ďakujem Spevulka
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    1. Fa za predaj auta 641,343 / 311 - teda vlastne samozrejme, že opačne 311 / 641, 343
    2. zostatková cena - teda tá neodpísaná časť hodnoty auta 541 / 082
    3. vyradenie 082 / 022
    Naposledy upravil tictac7 : 05.02.12 at 17:51 Dôvod: opravený 1. účt.prípad...

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    tictac7 Pozri príspevok
    1. Fa za predaj auta 641,343 / 311
    2. zostatková cena - teda tá neodpísaná časť hodnoty auta 541 / 082
    3. vyradenie 082 / 022
    1. 311/641,343.

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    Tweety Pozri príspevok
    1. 311/641,343.
    ...bože, ďakujem, už fakt nerozmýšľam....
    opravujem...

    Spevulka je offline (nepripojený) Spevulka

    Spevulka
    Ale ja som nepredala to auto len prešlo z firmy na súkr.osobu / majiteľa/ a nemôžem už uplatňovať žiadne nákl. účty, čiže ano 541, ano 641

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Spevulka Pozri príspevok
    Ale ja som nepredala to auto len prešlo z firmy na súkr.osobu / majiteľa/ a nemôžem už uplatňovať žiadne nákl. účty, čiže ano 541, ano 641
    Ako prešlo? Len tak sa vyradiť nedá.

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    Ahojte, majiteľ dočasne odhlásil auto z cestnej premávky, neplatí sa DzMV + poistka. Mám toto auto vyradiť aj účtovne 082/022, alebo nie?

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    ....a máš doklad, že si ho odovzdala na vrakovisko? alebo niekomu predala? a veď píšeš, že je to dočasné, teda len dočasne ho nebude používať...v majetku je predsa naďalej, majiteľ sa nezmenil...

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    ďakujem je len dočasne vyradené, takže zostane v majetku! a čo v prípade ak si majiteľ sám auto zošrotoval a nie je od toho žiadny doklad??

    tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

    tictac7
    kimart Pozri príspevok
    ďakujem je len dočasne vyradené, takže zostane v majetku! a čo v prípade ak si majiteľ sám auto zošrotoval a nie je od toho žiadny doklad??
    ...a čo ho dal do kompostu? Len tak medzi nami, máme tu aj taký zákon o nakladaní s odpadom a aj s nebezpečným odpadom - takže tak - batériu, olejovú vaňu, olej, pneumatiky, plechy z auta - zlikvidovať môže len osoba na to oprávnená...a tá dá potvrdenie...

    kimart je offline (nepripojený) kimart

    kimart
    no to je pekné, tak mi teraz poraďte čo mám robiť, keď majiteľ mi tvrdí že niet dokladu o zošrotovaní, že sa jednoducho rozobralo... mám ho stále vstave, pretože mi ani neráčil povedať, že toho auta už niet?! mám ho len tak vyradiť?! bez ničoho?! prosím, som z toho zúfalá....

    Mona Lisa je offline (nepripojený) Mona Lisa

    Mona Lisa
    Spevulka Pozri príspevok
    Ale ja som nepredala to auto len prešlo z firmy na súkr.osobu / majiteľa/ a nemôžem už uplatňovať žiadne nákl. účty, čiže ano 541, ano 641
    Podľa mňa by si mala uctovat toto preradenie z podnikania na OU 491/08.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.