Zavrieť

Porady

Zamrznuta voda v hlavnom privode

Dobry vecer poradaci, chcel by som sa spytat ake su moznosti ked zamrzne voda v privodnom ventile od vodarov, je daka moznost ako vodu rozmrazit, alebo je to starost vodarov?
Ked som volal na poruchovu sluzbu bolo mi povedane ze len cakak kym to rozmrzne, ale neviem si velmi predstavit ze budem bez vody kym sa neotepli.

Dakujem
Usporiadat
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

ake su podmienky? preco to zamrzlo?
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
dragoboarder dragoboarder

dragoboarder je offline (nepripojený) dragoboarder

zamrzlo to v noci ked bolo -10, inak ej tak ca -15, je to privod vodarni ktory je pod cestou, takze by mal byt riadne hlboko.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
dragoboarder Pozri príspevok
Dobry vecer poradaci, chcel by som sa spytat ake su moznosti ked zamrzne voda v privodnom ventile od vodarov, je daka moznost ako vodu rozmrazit, alebo je to starost vodarov?
Ked som volal na poruchovu sluzbu bolo mi povedane ze len cakak kym to rozmrzne, ale neviem si velmi predstavit ze budem bez vody kym sa neotepli.

Dakujem
...akože rodinný dom ???

Na chalupe mi pred týždňom zmrzla tiež ...
Prívodný - hlavný ventil vody mám zvonku a aj vo vnútri ...ten vonkajší je schovaný v takom " domčeku " a aj napriek tomu sa zasekol ...
Poriešil som ohrievačom s ventlátorom . Položil dnu , nasmeroval teplý vzduch primeraným smerom ....do 10 minút voda šla ...
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
dragoboarder Pozri príspevok
zamrzlo to v noci ked bolo -10, inak ej tak ca -15, je to privod vodarni ktory je pod cestou, takze by mal byt riadne hlboko.
...takže vodárska spoločnosť alebo proste ten kto má patronát nad rozvodom vody ...

...u mňa je to obecný vodovod , takže aj vodári obce sa raz museli unúvať ...
0 0
dragoboarder dragoboarder

dragoboarder je offline (nepripojený) dragoboarder

rodinny dom, ale u mna voda zamrznuta nie je, to je ventil ktory je zakopany pod hlavnou cestou tam sa dostat neda.
0 0
dragoboarder dragoboarder

dragoboarder je offline (nepripojený) dragoboarder

no volal som na vodarne oni mi povedali ze len cakat kym to rozmrzne ze oni to nemaju ako rozmrazit.
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

to bud rad ze ti nepotrhalo rury
0 0
tienik tienik

tienik je offline (nepripojený) tienik

dragoboarder Pozri príspevok
no volal som na vodarne oni mi povedali ze len cakat kym to rozmrzne ze oni to nemaju ako rozmrazit.
v poriadku, ale opytaj sa ich kedy mozes ocakavat prvu cisternu z pitnou vodou. Zasobovanie pitnou vodou totiz nepatri do kategorie akciovy tovar z Tesca, teda povadat "nejde, pockajte si" sa da, ale je nutne zabezpecit nudzove zasobovanie. Chyba je jednoznacne u nich, takze aj zodpovednost za dany stav.
0 0
dragoboarder dragoboarder

dragoboarder je offline (nepripojený) dragoboarder

dakujem za odpovede, ine asi neostava kedze maju byt este vacsie mrazy, coho sa skor bojim kedze je voda stale v rurach a trubkach aby casom aj tak neroztrhlo dake rury
0 0
alltracboy alltracboy

alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

v zemi to asi tazko zmrzlo..teda neviem kde si, ale dvojmetrova zamrzna hlbka je mozno v rusku. Cize moze to zamrznut v sachte. neviem ako hlboko mas sachtu, ani ake zimy mavate. Privodny ventil od vodarov byva v ceste.. tam to asi tazko zamrzne lebo je to hlboko a dalsi je u teba v sachte.. tak zisti kde to vlastne zmrzlo. Pokial sa ti v sachte neda tocit kohutikom tak to pooblievaj horucou vodou, pokial povoli, tak pusti niekde doma vodu pomaly nech sa to roztopi celkom a potom by som poriadne niecim obalil rury na ktore je pristup vonkajsieho vzduchu. ze to zamrzlo v ceste je tazko uverit.. ved vodari pocitaju aj s mrazmi ked tahaju potrubia. Inak by si aj ten ich ventil mohol naliat z vrchu vriacu vodu.
0 0
brodozz brodozz

brodozz je offline (nepripojený) brodozz

Pravdepodobne je voda zamrznuta niekte v potruby murov,roztapa sa vykonym trafom,+kabel do sachty al do pivnice na kovovu cast vody a -kabel do kupelne na bateriu al trubku,jasne ze sa tato metoda da len na kovove vodov.potrubia,pred rokmi som takto roztapal aj doma ked sa nekurilo vo vsetkych miestnostach.
0 0
Indeed Indeed

Indeed je offline (nepripojený) Indeed

jednoznačne nejaký zdroj tepla (varič-platničku) ku ventilu a rozmrazit,

ak sa v dome nebyva nechat vodu kvapkat , aby bol zabezpečený min.prietok, vtedy nezamrzne.
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

Ak ventil v ceste na domovú prípojku nebol uzavretý, nie je zamrznutý. Je to zemná súprava, do liatinového poklopu ústi len tyč, ktorou sa pod zemou otvára ventil - horúca voda nepomôže. Podľa mňa tiež zamrzla prípojka, pravdepodobne v šachte, treba opatrne nahrievať potrubie aj ventil v šachte vid. buchač, ale aj smerom k domu.
0 0
Ferdosondo Ferdosondo

Ferdosondo je offline (nepripojený) Ferdosondo

Takmer určite to bude v šachte. Ak to vodári majú min. 80cm v zemi, tak neverím tomu, že by im to zamrzlo. Rizikové miesta z hľadiska zamrznutia sú šachta a prechod cez základy do domu. Ak je to v šachte, tak zober teplovzdušnú pištoľ a opatrne nahrievaj. Ak je to zamrznuté cez základ, tak je to väčší problém.
0 0
dragoboarder dragoboarder

dragoboarder je offline (nepripojený) dragoboarder

NO BOLO MI POTVRDENE OD VODAROV ZE BY TO MOHLO BYT ZAMRZNUTE NIEKDE V MIESTE POD CESTOU ALEBO ZA ICH PRIPOJKOV KEDZE U MNA ZAMRZNUTE NIC NIE JE, TAK NEOSTAVA NIC INE LEN SA K TOMU DAKO DOSTAT A ROMRAZIT TO
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
Hm.....niekde je dosť široký pojem ...

Neverím , že vezmeš do ruky nejaké to náradie a budeš asfalt , betón a zeminu ...

...a keďže
ZE BY TO MOHLO BYT ZAMRZNUTE NIEKDE V MIESTE POD CESTOU ALEBO ZA ICH PRIPOJKOV
toto je dôležité , oni sa na to zvysoka oné ...alebo si to enchajú zaplatiť ...
0 0
dragoboarder dragoboarder

dragoboarder je offline (nepripojený) dragoboarder

no nie je ina sanca ako skust sa tam dostat z teplou vodou cez hadicu uvidime no, ak bude zamrznute mozno rozmrazime, ale ak bude roztrhnute s tym nespravim nic
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

dragoboarder Pozri príspevok
NO BOLO MI POTVRDENE OD VODAROV ZE BY TO MOHLO BYT ZAMRZNUTE NIEKDE V MIESTE POD CESTOU ALEBO ZA ICH PRIPOJKOV KEDZE U MNA ZAMRZNUTE NIC NIE JE, TAK NEOSTAVA NIC INE LEN SA K TOMU DAKO DOSTAT A ROMRAZIT TO
Prepáč, ale nerozumiem. Zo zákona je TVOJA celá prípojka od navŕtavacieho pásu na hlavnom potrubí. Hlavné potrubie je ICH. Ak si im prípojku nedal, nepredal, neodovzdal písomne, je vždy tvoja. Hlavné potrubie nie je zamrznuté, to by nemali vodu ani ostatní v ulici a o tom nepíšeš( si posledný napojený na hlavné potrubie).
Prosím ťa, popíš ako sa to chová, ako si zistil že to nie je v šachte.
0 0
pmajap pmajap

pmajap je offline (nepripojený) pmajap

..chcela som ti tým povedať, že ak je zamrznutá prípojka vybodnú sa na to, alebo to urobia a vyúčtujú ti nehoráznu sumu.
0 0
dragoboarder dragoboarder

dragoboarder je offline (nepripojený) dragoboarder

popod cestu ide voda, pri kazdom dome je odbocka - T-spoj, voda na priamo pokracuje, ale na mojej odbocke za T spojom vraj zamrzla, alebo je to poskodene, a ako viem ze v sachte nie? odpojil som ventily za hodinami a na kazdy smer natlacil cca 10m kabla, viac sa uz tlacit nedalo na taku dialku, takze u mna su prechody ciste.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať