Zavrieť

Porady

Uctovanie bankovych poplatkov

Prosim vas,ked mate na vypisoch z BU bankove poplatky a bankove uroky,uctujete to do rezie a zdanitelnych prijmov?Je na to aj nejaka kolonka v danovom priznani,kde zadavam tu sumu?dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mariana001 Pozri príspevok
    Prosim vas,ked mate na vypisoch z BU bankove poplatky a bankove uroky,uctujete to do rezie a zdanitelnych prijmov?Je na to aj nejaka kolonka v danovom priznani,kde zadavam tu sumu?dakujem
    Poplatky-568, úroky 662.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Mariana001 Pozri príspevok
    Moja chyba.Pardon.Ale aj tak,neviete mi poradit?
    Poplatky- VOZD-réžia, Úroky-PNZD.
    AdelaS PNZD? Prečo? Aj v podvojnom účtovníctve ti úroky na účte daň ovplyvňujú.

    AdelaS je offline (nepripojený) AdelaS

    AdelaS
    Ja mám na to analytiku na 518-ke - ako poštové služby. Na 568 určite nie - prečítaj si Postupy účtovania.

    AdelaS je offline (nepripojený) AdelaS

    AdelaS
    Mariana,
    v programe Alfa, zaúčtuješ Banku - program má už možnosť bankových poplatkov i úrokov prednastavenú.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    AdelaS Pozri príspevok
    Ja mám na to analytiku na 518-ke - ako poštové služby. Na 568 určite nie - prečítaj si Postupy účtovania.
    takž bankové poplatky 568 ale poplatky na šeku alebo telefonne poplatky, notárske a podobne idú na 518?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sybila3 Pozri príspevok
    takž bankové poplatky 568 ale poplatky na šeku alebo telefonne poplatky, notárske a podobne idú na 518?
    Nie všetko sú poplatky. Napr. tel. služby medzi poplatky nepatria. Viac, spomínané Postupy účtovania.

    sybila3 je offline (nepripojený) sybila3

    sybila3
    no veď telefonne služby idú na 518? ale napríklad na faktúre za telefon sú pravidelné popkatky....nepravidelné a tie idú tiež na 518?nie?

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    sybila3 Pozri príspevok
    no veď telefonne služby idú na 518? ale napríklad na faktúre za telefon sú pravidelné popkatky....nepravidelné a tie idú tiež na 518?nie?
    Všetko sú to služby, teda účet 518.

    zuzumojko je offline (nepripojený) zuzumojko

    zuzumojko
    Ahojte, chcem sa opýtať...

    Z EUR-ového účtu sme zaplatili došlú faktúru z USA v dolároch. Vyšla nám kurzová strata pár EUR. Na výpise je tiež po uhradení zDF stiahnutý poplatok za cezhraničnú platbu v sume 10,-EUR..(Je tam uvedená suma faktúry v USD, kurz USD...) Zaúčtujem 10,- EUR len na 568/221 ako bankový poplatok?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.