Zavrieť

Porady

RD Bungalov

Staviame RD typu bungalov, snažíme sa dostať na nizkoenergetický až pasívny standard. Strecha je nízka sedlová a v interiéri je strecha zároveň aj stropom. Poraďte cenovo dostupnú izoláciu, kde bude min. alebo žiadny prestup tepla.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Edo1 je offline (nepripojený) Edo1

    Edo1
    Zdravim. No my stavame bungalov zastav. plocha 147m2, užitková necelých 120m2. No a pasiv bez šance dosiahnuť. Podlaha Eps 200S 25cm, Steny ytond P2-400 30cm+ Nobasil FKDS 20cm, strecha Nobasil MPN 58cm.
    Výpočtové straty 4.2kw pri -15. Čiže pasiv ani nahodou.

    deli. je offline (nepripojený) deli.

    deli.
    Edo1 Pozri príspevok
    Zdravim. No my stavame bungalov zastav. plocha 147m2, užitková necelých 120m2. No a pasiv bez šance dosiahnuť. Podlaha Eps 200S 25cm, Steny ytond P2-400 30cm+ Nobasil FKDS 20cm, strecha Nobasil MPN 58cm.
    Výpočtové straty 4.2kw pri -15. Čiže pasiv ani nahodou.
    A pritom, je celkom pravdepodobne, ze ak by bol dom dvojpodlazny, naozaj by mohol byt pasivny (pri tychto skladbach).
    Malo stavebnikov to vie: Ovela lahsie sa dosahuje pasivny dom (a aj NED, samozrejme) pri viacpodlaznej stavbe nez pri jednopodlaznej.

    marleau je offline (nepripojený) marleau

    marleau
    Na dosiahnutie nízkoenergetického až pasívneho domu potrebujete mať aj správne zloženie stien,nielen stropu-krovu.Na ten treba minimálne 40 cm minerálnej vaty.

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    cenovo dostupnú izoláciu, kde bude min. alebo žiadny prestup tepla

    To je silna veta. Poznam jednu izolaciu s min. alebo ziadnym prestupom tepla, ale cenovo dostupna bude asi len pre PENTU.

    deli. je offline (nepripojený) deli.

    deli.
    min. alebo ziadny prestup tepla? Nuz,... Sucinitel tepelnej vodivodti lambda udava tuto hodnotu, cim nizsia hodnota, tym vyssia tepelnoizolacna vlastnost. Kazdy material (aj TI) ma nejaky prestup tepla, neexistuje taky, ktory nema "ziadny" prestup tepla. Pouzivaju sa bezne materialy, napr. mineralna vlna (trebars isover Profi ma lambdu 0,033, ale aj vyssiu cenu). Ale aj polystyren, aj ked ja by som ho tam nedavala... Skor ide o konstrukcne riesenie celej vrstvy tepelnej izolacie sztrchy: tzn. hruba vrstva, atd. napriklad polystyren mozete ulozit aj nad krokvy a hned su zrusene tepelne mosty. Ale: chcete izolaciu medzi krokvami? Nad krokvami? alebo pod krokvami? ako uz bolo napisane, nejde len o strechu,ale o vsetky tzv. obalove konstrukcie (ma byt vypocet). napriklad Isover Profi ma dobre vlastnosti aj dobru lambdu. (mmch "cenovo dostupny" - co si pod tymto slovnym spojenim predstavit? Zlepsene parametre idu ruka v ruke s vyssou cenou).

    deli. je offline (nepripojený) deli.

    deli.
    marleau Pozri príspevok
    Na dosiahnutie nízkoenergetického až pasívneho domu potrebujete mať aj správne zloženie stien,nielen stropu-krovu.Na ten treba minimálne 40 cm minerálnej vaty.
    Na NED by postacovalo aj menej, pokojne aj 30... ale ide o vela inych parametrov: tvar domu (bungalov je najhorsi z pohladu tvaru), steny, atrecha, okna, dvere,... Na passiv tych 40 cm

    alltracboy je offline (nepripojený) alltracboy

    alltracboy
    tu je nejaka hmota co zrejme dobre izoluje.. mozno sa dockame aj niecoho lepsieho ako je mineralna vlna a EPS v buducnosti. !

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.