Zavrieť

Porady

odvody poistného SZČO

Nájde sa dobrá duša a vysvetlí mi odvody poistného sociálneho a zdravotného za SZČO ako sa počítajú, mám už z toho menší chaos.
Nakoľko SZČO má aj príjem zo závislej činnosti ako výplata odmeny konateľa, ale v nasledujúcich rokoch sa chce zamestnať a aké odvody potom bude musieť platiť ako SZČO. Nakoľko sa mi zdá nelogické platiť 2 x odvody, ešte do Sociálnej pochopím, ale čo Zdravotná poisťovňa?
Ďakujem za všetky odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petka24 je offline (nepripojený) petka24

    smeja :) petka24
    tak vy ste sa na mňa vykašlali....ani jeden príspevok....ďakujem pekne....asi som zle položila otázku.....

    Aknazuz je offline (nepripojený) Aknazuz

    certifikovaná účtovníčka Aknazuz
    otazku si polozila spravne, len je na nu v teoretickej urovni tazko odpovedat.
    Doporucim ti cez vyhladavanie skusit "odvody". V kratkosti to zavisi od vysky prijmov SZCO. Odvody do ZP musi platit z titulu SZCO, praveze odvody do SP
    sa mi vidia jednoduchsie z titulu buduceho subehu prijmov a mozneho prekrocenia maximalnych vymeriavacich zakladov - do SP je to za rok 2006 vacsinou 47475. Ak bude subeh,skus konkretizovat prijmy z titulu SZCO a zo zamestnania. Potom Ti mozu "poradaci" odpovedat fundovanejsie.

    ajobs je offline (nepripojený) ajobs

    muž ajobs
    petka24
    Nájde sa dobrá duša a vysvetlí mi odvody poistného sociálneho a zdravotného za SZČO ako sa počítajú, mám už z toho menší chaos.
    Nakoľko SZČO má aj príjem zo závislej činnosti ako výplata odmeny konateľa, ale v nasledujúcich rokoch sa chce zamestnať a aké odvody potom bude musieť platiť ako SZČO. Nakoľko sa mi zdá nelogické platiť 2 x odvody, ešte do Sociálnej pochopím, ale čo Zdravotná poisťovňa?
    Ďakujem za všetky odpovede.
    Prečítaj si tieto články a tabuľky - je to jednoznačné a ľahko pochopiteľné

    http://www.porada.sk/t17881-odvody-p...ospolkono.html

    http://www.porada.sk/t17892-odvody-p...uvadohody.html

    odvody poistného SZČO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.