Zavrieť

Porady

Notebook + mys + multifunkcne zariadenie

riskujem ze to tu uz bolo rozoberane, ale nemam teraz cas prehladavat poradnu (neskor napravim), chcel by som sa opytat na nasledovne :
v januari kupim notebook za 29,999 sk, zahrniem ho do drobneho majetku a vydaj je prevadzkova rezia.
v marci zistim, ze sa mi bude lepsie ovladat program cez mys, tak si dokupim Bluetooth mys za cca 2,000sk, kedze pri prenose chcem notebook chranit dokupim tasku za 1,500sk a k tomu multifunkcne zariadenie za 6,000sk.

mozem dat BT mys a tasku tiez do rezie, alebo sumu priratam k notebooku ako technicke zhodnotenie a spolu to dam ako hmotny majetok na odpisovanie?

multifunkcne zariadenie funguje aj bez PC, tak to ide jednoznacne do drobneho majetku.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Myš Ti nefunguje bez toho, aby si ju nezapojil do PC, takže je to technické zhodnotenie, ale veľa názorov účtuje priamo do nákladov.

    mysimis je offline (nepripojený) mysimis

    obyčajný človiečik mysimis
    Jedná sa o technické zhodnotenie PC, zaradila by som to ako hmotný majetok a začala by som to odpisovať.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    dakujem, myslel som si to. v tom pripade si asi vyberiem drahsi notebook, ked uz to budem musiet odpisovat

    Braňo je offline (nepripojený) Braňo

    Braňo
    Ja by som aj tú tašku zahrnul do tech. zhodnotenia, nakoľko pochybujem, že by si ju používal na iný účel.

    duficek je offline (nepripojený) duficek

    duficek
    jasne, ked mys tak aj tasku ked je specialne urcena na notebook. obycajnu tasku by som dal do rezie.

    Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

    Maya1
    ja by som uvažovala aj tým smerom, že notebook už jednu myš má a pri práci s PC sa nepoužívajú obe naraz. Brala by som to akože - na výmenu. Čo poviete?
    a taška sa použije aj na dokumenty?

    Heleč je offline (nepripojený) Heleč

    Heleč
    Myš nie je automaticky s notebookom, len tá na "pevno". takže ak nemá počítač určite tech. zhodnotenie.
    Taška - podľa toho čo je na bločku, ak je napísane taška na notebook tak nieje čo riešiť

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Nevravím poradcovia, že nemáte pravdu, ale je mimo oblasť môjho chápania , na základe akého princípu taška technicky zhodnocuje notebook. Ktoré technické parametre sa jeho uložením do tašky menia?

    Maya1 je offline (nepripojený) Maya1

    Maya1
    Heleč
    Myš nie je automaticky s notebookom, len tá na "pevno". takže ak nemá počítač určite tech. zhodnotenie.
    Taška - podľa toho čo je na bločku, ak je napísane taška na notebook tak nieje čo riešiť
    no veď som myslela touchpad,ale dám si poradiť.
    Naposledy upravil Maya1 : 01.02.06 at 19:13

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.